Згадай, що таке вітер, як він утворюється. НОД «Що таке вітер? Чим обумовлений рух повітряних мас

Клас: 3

Мета: сформувати в учнів уявлення у тому, як утворюється вітер;

    узагальнити уявлення про те, що відбувається з повітрям при нагріванні та охолодженні;

    забезпечити засвоєння учнями понять у тому, як рухається тепле і холодне повітря; яке значення має вітер у природі; як люди використовують силу вітру;

    розвиток мовлення учнів, організація самостійної роботи, розвиток спостережливості, пізнавальної активності;

    розвиток довільної уваги (записи у зошитах, спостереження);

    розвиток уміння робити висновки;

    формування вміння аналізувати (робота з картками);

Виховні завдання: сприяти естетичному вихованню школярів (знайомство з картиною Айвазовського "Дев'ятий вал"; застосування здобутих знань у побуті, у житті.)

Тип уроку: комбінований

Методи: словесна – розповідь, бесіда, частково-пошукова; наочний; практичний.

Методичні прийоми: практична діяльність, робота з текстом, з картками, робота у зошитах.

Види діяльності: самостійна, колективна.

Обладнання:

Картки №1, №2; свічки, лампове скло, таця, дерев'яні брусочки, шматок паперу, розрізаний на тонкі смужки, змійка із щільного паперу, дріт; презентації.

Хід уроку

Підготовлений учень читає загадку:

То лісом кружляє,
То в полі свистить,
Але ми не бачили, який він на вигляд.
У відкриті вікна несподівано влетить-
Щось прошепоче,
То раптом загуде.

Правильно, хлопці, це вітер.

Вчитель. Сьогодні на уроці ми з вами продовжуємо вивчення теми: “Повітря” та постараємося відповісти на запитання: чому дме вітер?

Перевірка домашнього завдання

Вам було дано завдання, придумати досвід, який довів би, що тепле повітря піднімається вгору.

(діти розповідають про виконані досліди)

Демонстрація досвіду на столі вчителя.

Засвітимо свічку і поставимо її на підставку на стіл. Помістимо її в лампове скло, під яке підкладемо брусочки. Потримайте руку над ламповим склом. Що ви відчуваєте у своїй?

Відповідь: із лампового скла йде тепле повітря.

Потримаємо над ламповим склом шматок паперу, що розрізає на тонкі смужки. Що відбуватиметься з ними?

Смужки паперу, що знаходилися над ламповим склом із свічкою, що горить, відхилилися вгору.

Який висновок можна зробити із проведених дослідів?

Висновок. Повітря нагрівається, і нагріте повітря піднімається нагору.

Вчитель. Давайте уявимо зараз, що ми з вами знаходимося на лісовій галявині біля вогнища. Сидимо і дивимося, як горять сухі гілки. Від багаття летять іскри і злітають нагору. І сухе листя, і сірий попіл – вони теж злітають над багаттям. Чому ж вони летять вгору, що їх підштовхує?

Діти. Коли багаття горить спекотно без диму, можна побачити, як над ним струмить гаряче повітря. Ось це гаряче повітря і підхоплює попіл, сухе листя, іскри.

Повторення теми: "Розширення повітря при нагріванні та стиснення при охолодженні".

Згадайте, що відбувається з повітрям під час нагрівання та заповніть картку №1.

Картка № 1. Допишіть пропозицію та запам'ятайте властивості повітря.

Тепле повітря займає ____________________________________________.

(тепле повітря займає більше місця, ніж холодне)

Як довести, що тепле повітря займає більше місця, ніж холодне?

Демонстрація досвіду: наллємо у склянку воду та підфарбуємо її. У колбу вставимо корок зі скляною трубкою. Кінець трубки опустимо у склянку з водою. Нагріємо колбу теплом своїх рук. З трубки, опущеної у воду, починають виходити бульбашки повітря.

Висновок: (роблять діти)

Це свідчить про те, що тепле повітря при нагріванні розширюється.

Вчитель. Тепер накриємо колбу ганчіркою, змоченою у холодній воді. Виділення бульбашок припинилося.

Чому це відбувається?

Діти. Це тому, що повітря при охолодженні стискається.

Вчитель. Що ми спостерігали, коли горіло багаття?

Діти. Коли багаття горить жарко без диму, можна побачити, як над ним тремтить і прямує вгору гаряче повітря.

Вчитель. Де ще ми спостерігали рух теплого повітря?

Діти. Над асфальтом у дворі, біля плити - над палаючою конфоркою.

Проблемне питання

А чи може статися так, що у дворі нагріється все повітря і полетить, а нам не буде чим дихати.

Діти. Нема такого статися не може. На зміну теплому повітрі приходить холодне.

Візьміть картку №2 та допишіть пропозицію

Картка №2

На місце легкого, теплого повітря, що піднімається ______________________________

(На місце легкого, теплого повітря, що піднімається, негайно притече повітря прохолодне, більш важке.)

Вчитель. Щоб це довести, ми проведемо ще один досвід.

Запалену свічку піднесли до прочинених дверей. Якщо тримати свічку над верхнім краєм дверей, то полум'я свічки відхилятиметься у бік вулиці. Якщо ж свічку поставити на підлогу, то полум'я свічки відхилятиметься у бік класу.

Висновок. Тепле повітря легше, воно піднімається нагору і виходить на вулицю, його місце займає холодне повітря

Вчитель. Те саме відбувається і в природі. Сонце гріє землю неоднаково, нерівномірно: в одному місці тепліше, а в іншому – холодніше. Маси холодного повітря мчать туди, де тепліше, де тепле повітря ніби звільнило їм місце.

Як називається переміщення над поверхнею землі теплого і холодного повітря?

Здогадалися? Знайдіть відповідь на це питання в підручнику на стор. 54. (Навколишній світ-3 клас. Г.Г. Івченкова, І.В. Потапов)

Переміщення над поверхнею землі теплого та холодного повітря називається вітром.

Іноді цей рух буває ледь помітним. Але часом вітер сягає такої сили, що ламає дерева, зносить дахи будинків. Як називається такий вітер? (ураган)

Вітер – це природи. Подумайте, завдяки якій властивості повітря він утворюється?

Діти. Вітер утворюється завдяки властивості повітря розширюватись при нагріванні та стискатися при охолодженні.

Вчитель. Протягом дня суша нагрівається швидше та сильніше, ніж вода. Але вона й остигає швидше. Тому температура над морем і сушею буває різною: вдень повітря тепліше над сушею, а вночі воно тепліше над морем.

Подумайте, як дме вітер у цій місцевості вдень і вночі.

Діти. Вдень поверхня суші нагрівається швидше та сильніше, ніж вода. Отже, холодне повітря з боку моря спрямує на сушу, а вночі вітер дме у зворотному напрямку, тобто з суші на морі.

Вчитель. Дійсно, вітри так і дмуть: удень із моря на сушу – це денний бриз, а вночі із суші на морі – це нічний бриз.

А якби в усьому світі була однакова температура, то земля нагрівалася б скрізь однаково, і не було б вітру. Подумайте, що б тоді могло статися?

Діти. Якби не буде вітру, то хмари не зможуть пересуватись, почнеться посуха. Дим від багаття не зможе піднятися вгору та повисне над містом, дихати буде дуже важко.

Вчитель. Словом, погана погода – це не так уже й погано. Але вітри бувають дуже примхливі, вони постійно змінюють напрямок.

Як ми можемо визначити, з якого боку дме вітер? (Відповіді дітей)

Існує спеціальний прилад, за допомогою якого визначається напрямок вітру. Хто знає, як він називається? (флюгер)

Вчитель. На метеорологічних станціях за напрямом вітру стежать за допомогою флюгера, що встановлюється на висоті 10 м. Він складається з металевої пластини, яка обертається залежно від напряму вітру

Вчитель. Яку назву одержує вітер залежно від свого напрямку?

Прочитайте про це у підручнику (стор.54)

Діти. Назву, вітер отримує з того боку горизонту, звідки він дме.

З півдня – південний, з півночі – північний

Робота з зошитом

Визнач за малюнками, який дме вітер. нехай твій друг перевірить тебе

(Робочий зошит №1 до підручника Г.Г. Івченкової, І.В. Потапова “Навколишній світ – 3 клас”)

Вчитель. Вітер буває різної сили: слабий, помірний, сильний.

Скажіть, перебуваючи вдома чи в школі, як ви дізнаєтесь про те, якою є сила вітер?

Діти: Дивимося на дерева. Якщо вітер слабкий, то на деревах хитається тільки листя. А якщо вітер сильний, то дерева гнуться, ламаються. Буває так, що й дахи зносить із будинків, і дерева вивертає з коренем.

Характеристика вітру

Вітер, вітер, ти могутній,
Ти ганяєш зграї хмар.
Ти хвилюєш синє море,
Усюди виєш на просторі.

З якої казки цей уривок?

Уривок із казки А.С. Пушкіна "Казка про мертву царівну і семи богатирів"

Про які властивості вітру йдеться у цьому уривку?

Він могутній, він ганяє зграї хмар, хвилює синє море.

Вчитель. Що означає могутній? (Могутній – це сильний вітер)

- Назвіть одним словом:

Сильна буря на морі – (шторм)

На замітку вчителю

ШТОРМ (нідерл. storm), буря, тривалий, дуже сильний вітер, 9 балів за шкалою Бофорта та швидкістю понад 20 м/с, зазвичай спостерігається при проходженні циклону; супроводжується сильним хвилюванням на морі та руйнуваннями на суші.

Робота з картини І.К. Айвазовського "Дев'ятий вал"

    Що зображено на картині.

    Які почуття викликає ця картина?

На замітку вчителю

Айвазовський зобразив світанок на морі після штормової ночі. За існуючим повір'ям, кожен дев'ятий вал під час шторму перевершує всі попередні. Величезні хвилі, подібні до гор, піднімаються і вирують на безмежному просторі, що зливається з небом, яким мчать гнані шаленим вітром хмари. Сонце, що ледве піднялося над горизонтом, розриває густу завісу хмар і пронизує золотим сяйвом хвилі, піну і водяний пил, що повис у повітрі. А на першому плані картини на уламку щогли розбитого бурею корабля рятується маленька група людей. Гребені валів піднімаються над їхніми головами. Вони судорожно притискаються один до одного, сподіваючись у взаємній підтримці знайти порятунок від загибелі, що нависла над ними.

Подумайте та скажіть, яке значення має вітер у природі?

Вітер жене хмари над землею, і у різних місцях випадають дощ, сніг, град. Від міст вітер забирає забруднене повітря, а приносить свіже повітря з полів, лісів та лук.

А як людина використовує силу вітру?

Відповісти на це запитання нам допоможе текст підручника на сторінці 55 підручника.

.Вчитель

Тож можемо стверджувати що: “Вітер – великий у природі працівник ”?

(Звичайно ж, можемо. Вітер може і творити, і руйнувати, і знищувати все на своєму шляху, навіть людину.)

Підсумок уроку

Які відкриття ви сьогодні зробили для себе?

Домашнє завдання:

Виконати творче завдання.

Щоб ти почав робити, якби зміг літати, як птах?

Додаток 1

Література

Дітріх А., Юрмін Г. "Чомучка". - М.: "Астрель АСТ", 2001.

Гальперштейн Л.Я. Моя перша енциклопедія. - М.: "Росмен-прес", 2004.

Альтшумер С.В. “Я пізнаю світ. Наука у загадках та відгадках”. - М.: "Астрель", 2005.

Йолкіна Н.В., "1000 загадок", Ярославль, Академія розвитку, 2002 р.

Кульневич С.В. "Аналіз сучасного уроку", видавництво "Вчитель", 2003р.

Шоган В.В., "Технологія особистісно - орієнтованого уроку", видавництво "Вчитель", 2003

Панкратьєва І.Л. "Географія". - М.: "Ексмо", 2003.

"Планета Земля" пров. з англ. Голова О.М. - М.: "Росмен", 2005.

Ілюстрації та фотографії взяті з різних сайтів Інтернету.

Вітер може створювати та руйнувати, може допомагати, а може й знищувати. Безперервно на Землі дмуть вітри. На цьому уроці ми дізнаємося, чому дме вітер, як визначити силу вітру, його напрямок за допомогою флюгера та анемометра. Яка роль вітру в житті та господарській діяльності людини, які види вітрів існують.

Тема: Нежива природа

Рух теплого та холодного повітря на Землі безперервний.

Мал. 2. Схема утворення постійних вітрів ()

Вітер – це явище природи, але такий рух повітря можна спостерігати навіть у приміщенні. Якщо відкрити двері кімнати і піднести до отвору запалену свічку, її полум'я відхилятиметься у бік коридору. Цей досвід доводить, що тепле повітря кімнати піднялося вгору і виходить у коридор, що витісняється холодним повітрям, яке знаходилося внизу. Тому якщо свічку поставити на підлогу, полум'я свічки відхилятиметься у бік кімнати, вказуючи напрямок руху холодного повітря.

Мал. 3. Досвід визначення напряму вітру в приміщенні ()

Протягом дня суша нагрівається швидше та сильніше, ніж вода. Але вона й остигає швидше. Тому температура над морем і сушею буває різною: вдень повітря тепліше над сушею, а вночі воно тепліше над морем.

Тому вдень холодне повітря з боку моря переміщається на сушу (цей вітер називається денним бризом), а вночі вітер дме у зворотному напрямку – із суші на море (це нічний бриз).

Мал. 4. А - Денний бриз, В - Нічний бриз ()

Чим більша різниця температур у різних областях земної кулі, тим швидше переміщаються повітряні маси, тим сильніше дме вітер. Для безпеки життя та полегшення господарювання людині важливо знати напрям вітру. Якщо вітер дме з арктичної зони, то приносить холод, а якщо з екваторіальної – тепло.

Існує спеціальний прилад, за допомогою якого визначається напрямок вітру - флюгер.

На метеорологічних станціях за напрямом вітру стежать за допомогою флюгера, який встановлюється на висоті 10 м. Він складається з легкої металевої пластини, яка обертається навколо осі в певний бік, що вказує напрям вітру. Вітер отримує назву з того боку світу, звідки він дме: з півночі - північний, з півдня - південний.

Мал. 6. Визначення напряму вітру ()

Для визначення сили вітру теж є спеціальний прилад. анемометр: чим дужче дме вітер, тим швидше крутиться вертушка приладу.

Вітер буває різної сили: слабий, помірний, сильний.

Мал. 8. Визначення сили вітру ()

Якщо вітер слабкий, то на деревах хитається тільки листя.

Помірний вітер хитає і гілки дерев.

А сильний вітер гне дерева, зриває з гілки та верхівки.

Це явище природи, але дуже допомагає людині. Вітер жене хмари над землею, і у різних місцях випадають дощ, сніг, град. Від міст вітер забирає забруднене повітря, а приносить свіже повітря з полів, лісів та лук. Висушує дороги, надує вітрила кораблів, обертає крила вітряків, розносить насіння та пилок рослин.

Мал. 14. Вітер розносить насіння рослин ()

Мал. 15. Принесений вітром сніг ()

Мал. 16. Підняті вітром хвилі ()

Мал. 17. Наповнені вітром вітрила ()

Людина давно навчилася використовувати енергію вітру: вітряк - це приклад перетворення енергії вітру в механічну енергію. Але зараз господарська та побутова діяльність людини тісно пов'язана з електрикою, тому для отримання електричної енергії з вітру був створений вітрогенератор. Енергія вітру - це поновлюваний вид енергії, оскільки є наслідком діяльності Сонця. Вітроенергетика є галуззю, що бурхливо розвивається.

Мал. 19. Будова вітрогенератора ()

Але часом вітер сягає величезної сили, він називається ураганом. Такий вітер ламає дерева, зносить дахи будинків, обриває дроти, піднімає високі хвилі. Сильний вітер на морі називається штормовим.

Смерч або торнадо-надзвичайно сильний атмосферний вихор, де вітер обертається навколо осі по спіралі. Приймає форму стовпа діаметром від десятків до кількох сотень метрів і існує від кількох хвилин до кількох годин.

Найчастіше (кілька десятків випадків на рік) смерчі спостерігаються в Алеї торнадо у США – у смузі від північного Техасу до Айови. Тут найбільша різниця температур між холодними і теплими повітряними масами. У Росії смерчі частіше спостерігаються в європейській частині, особливо в центральній смузі та на півдні, проте не більше 1-2 разів за кілька років. Серія смерчів у серпні 2002 року в районі Новоросійська викликала загибель близько 60 осіб і завдала значної матеріальної шкоди.

Це сильний вітер із великою кількістю снігових мас, що супроводжується поганою видимістю на дорогах та на будь-якій іншій місцевості.

Вітер з високою температурою та низькою відносною вологістю повітря в степах, напівпустелях та пустелях.

Отже, вітер може й бачити, і руйнувати.

На наступному уроці ми згадаємо, які властивості повітря нам уже відомі з попередніх уроків. Розглянемо ряд експериментів, які познайомлять нас із новими властивостями повітря: його обсягом, вагою та пружністю. А також дізнаємось, де люди використовують свої знання про властивості повітря у звичайному житті.

  1. Вахрушєв А.А., Данилов Д.Д. Навколишній світ 3. М: Баллас.
  2. Дмитрієва Н.Я., Козаков О.М. Навколишній світ 3. М.: ВД «Федоров».
  3. Плешаков А.А.Навколишній світ 3. М.: Просвітництво.
  1. Академік ().
  2. Фестиваль педагогічних ідей "Відкритий урок" ().
  3. Методичний гурток ().
  1. Складіть тест (4 питання з трьома варіантами відповідей) на тему «Вітер».
  2. Підготуйте повідомлення про смерчі на території нашої країни.
  3. Проведіть досліди щодо доказу руху теплого та холодного повітря. Опишіть свої дії, спостереження та результати.
  4. *Напишіть казку або фантастичну розповідь на тему «Підхопив мене теплий вітер».

Про повітря...

Відповіді до стор. 48 - 49

1. Згадай, що таке вітер.

Вітер - це повітря, що рухається. Земля у різних місцях по-різному нагрівається сонячним промінням. Від землі нагрівається повітря. Тепле повітря легше за холодне. Він піднімається нагору. А холодне повітря прямує на його місце. Ось і з'являється вітер.

2. Чому забруднюється повітря?

З труб заводів і фабрик, з вихлопних труб автомобілів у повітря потрапляють шкідливі речовини і забруднюється.

  • Продовжи думку:
    Повітря оточує нас всюди: на вулиці, у класі, у кімнаті. Повітря не можна побачити, але його можна відчути, якщо... різко змахнути рукою чи нахилитися; побігти; коли дме вітер, відкрити вікно, увімкнути вентилятор.
  • Використовуючи малюнок, розкажи про значення повітря для рослин, тварин, людини.

Повітря потрібне людям, рослинам і тваринам, щоб дихати, а отже – жити.

  • Розгляньте фотографію та схему. Спробуйте пояснити, чому забруднюється повітря, що це впливає, як захистити повітря від забруднень.

Для нормальної життєдіяльності людині потрібна невелика кількість вуглекислого газу. Він необхідний процесу дихання, кровообігу. Але якщо вуглекислий газ у повітрі більше допустимої норми, це може зашкодити організму людини. Кисень ми отримуємо з повітря, яким дихаємо. Видихаємо ми вуглекислий газ. Те саме відбувається у тварин і рослин. А ось для живлення рослинам потрібен вуглекислий газ, який вони одержують із повітря, а виділяють кисень. Таким чином підтримується постійний склад повітря.
Але людина втручається у цей баланс і порушує її своєю діяльністю. Вирубуючи ліси, ми зменшуємо кількість кисню. І ще більше вуглекислого газу стає через те, що труби фабрик та заводів викидають його в атмосферу цілими хмарами. Баланс необхідного співвідношення кисню та вуглекислого газу повітря порушується. Це шкодить не лише нашому здоров'ю, а й усій планеті.
Щоб промислові підприємства не забруднювали повітря, на них треба ставити установки, що очищають.

  • Дізнайтеся, що робиться для захисту чистоти повітря у вашому краї.

У нашому місті розташовані дві екологічні посади, які займаються моніторингом стану довкілля, зокрема фіксують перевищення допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі.

Ірина Лоскутова
НОД «Що таке вітер»

Ціль: створювати умови для дошкільнят сприяють розвитку докази та способів зв'язків структурно-змістових частин міркування, розвитку логічного мислення.

Завдання: Освітні: - продовжувати знайомити дітей із явищами неживої природи; встановлювати причинно – слідчі зв'язки. - удосконалювати складання зв'язних висловлювань, типу міркування використовуючи підпорядковані спілки (бо, тому що, тому, значить);

Розвиваючі: - збагачувати активний словник дітей лексико-граматичними засобами; - продовжувати розвивати зв'язне мовлення дітей; - удосконалювати рухову активність у вигляді ігрових рухових завдань; - розвивати уяву та творче мислення;

Виховні: - щепити дітям комунікативні якості; - виховувати інтерес до дослідно – експериментальної діяльності, самостійність суджень, доброзичливе ставлення один до одного

Словникова робота: експериментальний, рвучкий, пронизливий, лютий, синквейн.

Методичне забезпечення: ІКТ, експериментальний інструментарій (пластикові пляшки з кульками за кількістю дітей, ємності для холодної та теплої води, предметні картинки, моделі, нарізки з музичних творів: Франц Йозеф Гайдн. «Серенада», Вольфганг Амадей Моцарт «Турецька рідна», Ванесса Мец, «Шторм».

Хід освітньої діяльності

В-ль: Хлопці! Сьогодні на наш сайт дитячого садка надійшло відео повідомлення від знавців клубу «Чомучки». Як ви вважаєте, чому вони так назвали свій клуб? (Відповіді)Так, хлопці в ньому дуже допитливі. Вони порушують багато запитань і часто самі отримують на них відповіді. Ось і вам вони передали таке питання. Увага! Відео. «Здрастуйте, дорогі хлопці! Адже ви знаєте казку А. С. Пушкіна "Казка про царя Салтана". Пам'ятайте, там такі рядки: Вітерморем гуляє І кораблик підганяє Він біжить собі у хвилях На роздутих вітрилах. А тепер, увага питання: -Чому вітер, якого ми навіть не бачили, жене корабель? Він що чарівник чи що? Чекаємо на вашу відповідь на нашому сайті «Чомучок».

В-ль: Отже, хлопці, як ви думаєте, що таке вітер? (Відповіді дітей пропонувати починати з слів: - Я думаю, - я гадаю). Виходить що вітер– це рух повітря чи це справді якась чарівна сила? Пропоную перевірити це експериментальним шляхом та запрошую вас до нашої лабораторії.

Експеримент « Вітер у пляшці» . Пояснення вихователя: У нас є ємності з теплою та холодною водою Ось пляшки, що у них знаходиться? (повітря)Він який? Робота із піктограмами. Ви вже знаєте, що повітря без кольору, без запаху, має вагу, буває тепле і холодне. Подивіться, у кульці повітря є? Ставимо пляшки у теплу воду, що відбувається з повітрям у пляшках? (Стає тепліше)Кулька піднявся за рахунок чого? (Повітря почало рухатися і заповнило кульку)Тому що тепле повітря легше воно піднімається нагору. Кулька тримає повітря. Тепер опускаємо пляшки у холодну воду, що відбувається? Чому кулька здулася? (Повітря охололо і опустилося на дно пляшечок). В- ль: Значить, який ми можемо зробити висновок? Рух теплого повітря вгору (вихователь жестикуляцією по пляшці показує, як повітря піднімається та опускається) і холодного вниз і утворює вітер. Ви відчули його? У нас рух був слабким, тому такий вітер як можна назвати? (вітерець) Який він? Вправа на збагачення дітей словами ознаками.

Вітерець – тихий, привітний, ніжний, легкий, безшумний, ласкавий.

В-ль: А якщо рух повітря на поверхні землі буде швидшим, то який це вітер, на вашу думку? Парус - швидкий, рвучкий, пронизливий, лютий, різкий, лютий.

В-ль: Справді, який різний може бути вітер. А я пропоную вам відчути різні вітри на собі. Але вітерцями ми будемо різними, допоможе нам у цьому музика та шарфи. Розбирайте та слухайте.

Етюд «Південний вітер» Подул лагідний, теплий, південний вітер. Танок вітру легкий та приємний. Діти ніби підставляють обличчя вітру, піднявши підборіддя. Руки плавно піднімаються знизу нагору, рух тіла легкі, плавні. Губи імітують легкий подих вітру.

Етюд «Північний вітер» Повіяв холодний північний вітер, він пронизує нас наскрізь. Ми йдемо, пригинаючись, бо він збиває нас ніг. Танок північного вітру швидкий і рвучкий. Щоки надуваються, струмінь повітря сильний і рвучкий. Ідемо, пригнувшись, притиснувши руки до грудей. Діти кружляють, піднявши руки вгору і вправо-ліворуч. Етюд «Ураган» (Голос посилюється)Піднявся ураганний вітерВін гне стовбури дерев, вириває їх із землі. Діти видихають сильний струмінь повітря. Кружляють, нагинаються вперед, назад, піднімають руки.

Але все-таки у вітру є й добрі справи. Хлопці, подумайте, а які добрі справи може робити вітер? Починайте свою пропозицію так: - Я знаю. Підказки знайдете на картинках.

Робота з опорними картинками. Хмари, дерево, кульбаба, вітрильник, обличчя. В- ль: Люди дружать з вітром і на його основі створили, винайшли корисні прилади Назвіть їх. (Пилосос, фен, віяло і т. д.)Я знаю дуже дивовижний винахід – віяло. Ще з давніх-давен віялом користувалися знатні дами, перебуваючи в театрі, або прогулюючись у парку, освіжали своє обличчя подихом вітру від віяла. А чоловіки охолоджували себе капелюхами. Бажаєте відчути цей вітерець?

КРД «Віяло, віяло»

Віяло, віяло, віялок (Розкривають перед собою віяло двома руками)Помахай сміливіше, друже (Двома руками махають ритмічно перед обличчям)Праворуч, ліворуч Праворуч, ліворуч. (Правою рукою махають то праворуч, то ліворуч від обличчя)Трохи тихіше, (Тихо махають, тримаючи віяло горизонтально)Сильніше (Сильно махають). Помахай ще разок (Складають та розсувають перед собою горизонтально)Вийшов вітерець!

В-ль: Але на жаль, у сильного вітру є й недобрі справи Подивіться.

Мультимедійний показ. Чи відчули силу вітру? Його міць. Ми сьогодні багато дізналися про вітер. І я думаю, що нашим друзям із клубу «Чомучки»ми можемо дати точну відповідь. А допоможуть нам у цьому чоловічки. Упорядкування вірша по Синквейну. В- ль: Вони всі різні. Найвищий чоловічок запитує: "Про що ми сьогодні говорили?"А ось ці чоловічки запитують у нас: «Який вітервам найбільше запам'ятався?». Подивіться далі чоловічки з ручками та ніжками – вони рухаються. Вони у нас запитують: «Що вітер уміє робити. А тепер треба сказати, як ви ставитеся до вітру, подобається він вам чи ні? Подивіться, а тут чоловічки потоваришували. Як інакше ми можемо назвати вітер? Кількість слів підкаже кількість чоловічків.

1. Вітер. 2. Слабкий, сильний. 3. Дме, освіжає, жене. 4. Спекотним літом люблю прохолодний вітерець. 5. Природне явище, рух повітря.

В-ль: Хлопці, але ж у нас вийшла відповідь нашим друзям Я думаю, знавці оцінять його та погодяться з ним, що вітер- це рух повітря, а чи не чарівна сила. Ходімо відправляти?

Публікації на тему:

Дитячо-батьківський освітній проект «Що таке добре, що таке погано». Дитячо-батьківський освітній проект Тема: "Що таке добре, що таке погано" Робочий план заходів на 2013-2014 навчальний рік.

Щоденне планування у молодшій групі «Що таке добре, що таке погано» День тижня Режим Спільна діяльність дорослого та дітей з урахуванням інтеграції освітніх областей Організація середовища.

Ціль: Формування інтересу дітей до самостійного спостереження за явищами неживої природи. Завдання: 1. Вчити дітей визначати наявність.

Конспект НОД для дітей старшої групи «Що таке добре, а що таке погано» (5-6 років) Мета: 1. Вчити дітей бути уважними один до одного, помічати в собі та друзях позитивні та негативні якості характеру.

Схожі статті

2023 parki48.ru. Будуємо каркасний будинок. Ландшафтний дизайн. Будівництво. Фундамент.