Яким я бачу захисника вітчизни. Що кажуть діти про патріотизм і про те, яким має бути справжній захисник вітчизни. Дорогі наші чоловіки, юнаки, хлопчики

Класна година у 4 класі на тему:

«Захисник Вітчизни-який він?»

Підготувала вчитель початкових класів Орєхова Л. Д,

Цілі:

Освітні:

    познайомити учнів із іменами художників Васнєцова В. М., Коріна П. Д., які передали у своїх картинах образи Захисників Вітчизни

    розширити знання про такі імена як Георгій Побідоносець, Ілля Муромець, Добриня Микитович, Альоша Попович, Олександр Невський;

    формувати в учнів загальну історичну культуру;

    дати дітям знання про життя Захисників Вітчизни під час воїн

Виховні:

    пробудити в душі дитини любов до Батьківщини та бажання бути її Захисником, виховувати волю, мужність, справедливість, доброту, чесність, витривалість, виховувати у учнів морально-естетичні почуття;

    виховувати дисциплінованість у дітей під час проведення класної години;

    виховувати толерантність.

Розвиваючі:

    розвивати любов до Батьківщини на історичних прикладах беззавітного служіння російських героїв на благо своєї Батьківщини;

    розвивати уяву, кругозір та ерудицію молодших школярів,

    накопичувати в дітей віком історичні факти про подвиги російського народу захисту своєї Батьківщини;

    розвивати асоціативне мислення учнів;

    розвивати в дітей віком вміння слухати запропонований матеріал, вміння осмислити його та виділити головну думку.

Хід заходу.

I. Організаційний момент.

Хлопці, яке свято ми скоро святкуватимемо? (23 лютого) Як правильно називається це свято? (День Захисника Вітчизни) Як ви вважаєте, на яку тему ми поговоримо сьогодні на класній годині? (Про захисників Вітчизни.)

Так, сьогодні ми спробуємо відповісти на запитання: "Який він, захисник Вітчизни?"

ІІ. Розмова на тему кл. години.

- “О світло світла та прикрасно прикрашена земля Руська! Ти багатьма красами здивована єси: озерами, річками та криницями, горами крутими, дібровами чистими, містами великими. Усього виконана земля Руська…” Це рядки стародавнього російського літописця. Захист Батьківщини вважався найвищим обов'язком і священним обов'язком людини за всіх часів. Для кожного народу, що беззавітно любить рідну землю, не було, немає і не буде нічого, дорожчого за Батьківщину. Ось чому вже дві тисячі років людство оспівує образ захисника Батьківщини. Йому присвячують свої твори скульптори та художники, поети та композитори. Познайомимося сьогодні і ми з деякими з них, а також з'ясуємо, який він – ідеал Захисника Вітчизни.

(Показ слайду «Георгій Побідоносець»)

Подивіться репродукцію старовинної російської ікони XV століття, створеної новгородським художником. Хто тут зображений?

(Вершник на коні, що бореться зі змієм.)

Чи ви зустрічалися раніше з подібним зображенням вершника? Ви знаєте, що то за воїн?

(Це Георгій Побєдоносець. Він зображений на старовинному гербі Москви, а ще на монетах.)

В основі цієї ікони лежить гарна легенда: “В одній країні на дні глибокого озера оселився величезний змій, який виходив з озера і пожирав людей. Народ тієї країни не вірив у Бога (Ісуса Христа), а поклонявся кам'яним богам – ідолам. Цар вирішив домовитися зі змієм, пообіцявши йому щороку жертвувати дитиною. Якось прийшла черга і його дочки. Дівчина стояла на березі озера і гірко плакала, чекаючи на свою долю. Але раптом з'явився вершник на чудовому білому коні і здійснив справжнє диво. Він хоробро бився зі змієм і, пронизавши його списом, сказав людям: "Не бійтеся нічого на світі і віруйте тільки в одного Господа - Ісуса Христа!" З того часу народ тієї землі прийняв християнську віру, а на місці битви Георгія зі змієм збудували храм Господній”. "Диво Георгія про змія" - так називається цей дивовижний витвір майстра, ім'я якого, на жаль, залишилося невідомим. Змій зображений на темному тлі - символ Диявола, темряви, зла. Золотий колір німба над головою вершника вказує на його святість. Білий колір у зображення коня символізує силу Істини. Як ви думаєте, що означає червоний колір Георгія плаща мовою іконопису?

(Напевно, червоний колір – колір справедливості.)

Як ви вважаєте, які риси характеру воїна – захисника втілив художник?

Художник хотів показати мужність, силу та впевненість у перемозі цього героя.

(Показ слайду "Олександр Невський", худ. П. Корін)

А тепер звернемо нашу увагу на репродукцію картини російського художника ХХ століття Павла Коріна. Вам, звісно, ​​вже знайома ця картина. Хлопці, хто цей воїн?

( Олександр Невський.)

Правильно. Князь Олександр Ярославович – один із найбільш шанованих та улюблених у народі героїв – захисників Землі Руської. Чим же вони заслужили такої слави? Він зі своєю дружиною здобув перемогу над шведськими військами на річці Неві, за що й отримав ім'я – Олександр Невський.

Яким видається Олександр Невський на картині Павла Коріна?

( Мужній, спокійний, сильний. Фігура князя зібрана та підтягнута, грізна та велична. На ньому важкі обладунки. Він спирається на меч і готовий будь-якої хвилини завдати удару тому, хто нападе на його рідну землю.)

Що у картині свідчить, що маємо російський воїн?

(Пейзаж із російськими церквами.)

А яка кольорова гама використана у картині та чому?

( Фарби суворі, похмурі. Тому що був суворий воєнний час.)

: - Незадовго до початку Великої Вітчизняної війни на екрани країни вийшов фільм «Олександр Невський». З ким можна порівняти Олександра Невського?

Хто такі богатирі?

(Богатирі – це сильні люди.)

Чи сильні? Навколо нас багато сильних людей, отже, вони всі богатирі? Давайте не поспішатимемо з відповіддю, а подивимося на репродукцію картини російського художника В. Васнєцова «Богатирі»

(Показ слайду)

Хто на ній зображений?

(Ілля Муромець, Альоша Попович, Добриня Микитович.)

Чи вам вони добре знайомі? Скажіть, чи вони всі фізично сильні? Спробуйте, дивлячись на картину, прийняти позу кожного, "приміряти" їхнє вираз обличчя. Як ви думаєте, який Добриня, а який Альоша?

(Тут не всі сильні. Ілля – найсильніший, а Альоша хитруватий.)

Прислухайтеся до слова “богатир”. Як ви вважаєте, від якого слово воно походить?

("Багатий", "ходить під Богом", "Богом даний дар".)

Який дар дано кожному з них?

( Одному – сила, іншому – розум, третьому – доброта.

А що, на вашу думку, важливіше для людини з цих трьох початків? Чи потрібна людині сила, якщо немає розуму? А розум без доброти, що принесе людству?

(Зло, нещастя.)

То що робить людину воістину багатою?

( Усі разом: і сила, і розум, і доброта.)

Ось виявляється, хто такий справжній Богатир!

ІІІ. Підбиття підсумків, рефлексія.

Сьогодні ми говорили про різних героїв. Хто це?Що їх об'єднує?

(ЦеЗахисники Вітчизни.)

То яким же має бути справжній Захисник Вітчизни? Перед вами листи, поділені на 2 частини. Давайте в першу колонку і запишемо, яким має бути справжній Захисник Вітчизни.

(Сильним, справедливим, відданим Батьківщині, мужнім, витривалим, добрим, чесним.)

Хлопці, скажіть, а людина народжується із цими якостями?

(Ні. Він виховує їх у собі)

З самого народження батьки пояснюють вам, що таке добре і що погано, вчать вас бути добрими, чесними, мужніми, мріють пишатися вами. І в школі ми, вчителі, намагаємося прищепити вам усе найкраще, щоб у майбутньому ви змогли себе проявити, щоб стали для нас, старшого покоління, захисниками. І мені хочеться побажати вам стати такими ж доблесними, відданими Батьківщині, справжніми Захисниками Вітчизни, про які ви сьогодні дізналися. Але, як ви зрозуміли, цього потрібно прагнути.

У другу колонку запишіть, які з цих якостей ви вже змогли виховати. Ви бачите, щоби стати справжніми захисниками, нам потрібно ще багато працювати над собою. Наша мета – стати справжніми захисниками.

На цьому класна година закінчена.

Чи підростаюче покоління любитиме Батьківщину?

Сьогодні модно Батьківщину не любити. Якщо військкомати переповнені, і від охочих йти в армію немає відбою, то сучасні школярі, вигодовані Інтернетом, часто мріють лише про те, щоб швидше закінчити виш і переїхати за кордон. Мало хто з них у своїх мріях заходить далі, ніж просто звалити з Росії. Страшна картина, чи не так? Щоб переконатися в тому, наскільки вона істинна, «МК Чорнозем'я» вирушив у звичайну курску і поспілкувався з дітьми, щоб дізнатися, що для них сьогодні означає слово «Батьківщина».

Директор ЗОШ №9 Руслан Балицький посміхається:

Мені дуже пощастило, у нашій школі навчаються живі діти. Вони бігають, грають у м'яч, стрибають через скакалку, а не стоять по стінці, подібно до робіт, уткнувшись в екран мобільного телефону.

Як думаєте, у хлопців якого віку краще почати про патріотизм питати? Класу з п'ятого, мабуть, – вголос розмірковую я.

У мене діти дуже тямущі, давайте з першого класу почнемо, – лукаво посміхається Балицький.

Ксюша, 1 клас:

«Захисник Батьківщини має бути відважним, захищати країну. Потрібно любити свою Батьківщину, з повагою до неї ставитися. Я люблю наш красивий Курськ, де багато визначних пам'яток, люблю фонтани. І нашу країну я дуже люблю, бо має хорошого президента Володимира Володимировича Путіна. І за все інше також».

Христина, 2 клас:

«Захисник Батьківщини – це людина, яка шанує свою країну та свій народ. Він може пожертвувати життям, аби врятувати чуже життя та своїх співвітчизників. Для мене Батьківщина – це моя сім'я, і ​​якщо з нею щось станеться, то я прийду на допомогу».

Настя, 3 клас:

«Захисник Вітчизни має бути вірним, нічого не боятися, бути героєм. Батьківщина - це моя країна, моє місто, яке я дуже люблю, тому що воно красиве, і люди тут добрі. А патріот – це людина – герой, який захищатиме свою країну завзято. Він навіть готовий померти, щоб урятувати батьківщину».

Данило, 4 клас:

«Любити свою Батьківщину, ніколи її не зраджувати, бути завжди зі своєю країною, разом переживати її проблеми – це і є патріотизм. Батьківщина – це моя сім'я, рідне місто, місце, де я народився, де мешкають мої друзі. Я люблю Курськ, він красивий, тут привітні та гарні люди. Коли я виросту, то піду до армії, щоби стати мужнім. Та й навчитися різному».

Георгій, 5 клас:

«Справжній захисник Вітчизни має бути хоробрим, завжди готовим постояти за свою державу. Справжній патріот - це людина, яка до кінця захищатиме свою країну та її інтереси. За що можна любити Росію? За те, що ми завжди чинимо чесно та правильно, у політиці нікого не обманюємо, захищаємо слабких. Для мене батьківщина – це сім'я, друзі, храм, школа, хор, у якому я співаю».

Мишко, 6 клас:

«Захисник Вітчизни має бути мужнім, пишатися своєю батьківщиною, саме їй присвячує все своє життя справжній патріот. Батьківщина - це моя сім'я, мій клас, моя школа, моє місто, що носить звання міста Військової слави».

Олена, 7 клас:

«Сильний, мужній, готовий віддати життя за свою батьківщину, таким має бути справжній захисник Вітчизни. Він має любити свою вітчизну і у мирний час, і у воєнний. Я вважаю, що патріотизм – не тільки коли ти віддаєш на війні життя за свою країну, а коли у мирний час ти щодня робиш щось, щоб твоїй батьківщині було добре, і воно ставало кращим. Особисто для мене батьківщина – це Курськ, місце, де я народилася, з його чудовими людьми та культурою, це моя родина та друзі».

Іра, 8 клас:

«Бути патріотом – пишатися своєю країною, хоч би що про неї говорили. Раніше люди йшли на війну і твердо знали, що їм потрібно захищати країну, а якщо вони цього не зроблять, то станеться щось страшне. Зараз про це почали забувати, але справжній захисник завжди пам'ятає про те, що зробили для Росії його діди та прадіди, і пишається цим. Батьківщина для мене – це насамперед моя сім'я, мої друзі, моє місто. І хоча часом мені хочеться сказати: я ненавиджу Курськ, але насправді я завжди залишаюся патріотом цього міста, яке має багату дивовижну історію. Мені здається, дуже важливо говорити з малюками про патріотизм, щоб коли вони стануть дорослими, пишалися б тим, що у них є. Якщо ми не знатимемо про історію своєї країни, не будемо її любити, то ми будемо… нелюдями, залежними від чужої думки».

Саша, 9 клас:

«Бути захисником Вітчизни – значить захищати інтереси своєї країни. Не лише на фронті, а й у повсякденному житті відстоювати її честь та гідність. Батьківщина у вузькому значенні слова – це моє коло спілкування, але, перш за все, ціла країна – це моя батьківщина, ці два сенси нероздільні. Батьківщину треба любити, ставити її інтереси вище за свої. Патріотизм - це те, що кожен громадянин Росії повинен мати у своєму серці. Нехай це кохання буде глибоко в душі, нехай не демонстративно і не відкрито. Але кожна людина має поважати честь і закони своєї держави і любити батьківщину просто за те, що вона має».

Аня, 10 клас:

«Мені здається, що справжній захисник має ставити інтереси своєї батьківщини вище за свої, незважаючи ні на що. Чи хворий ти або втратив когось із близьких - неважливо, насамперед, ти маєш думати про те, що можеш зробити для своєї вітчизни. Захисник - це не тільки той, хто б'ється з ворогом, використовуючи зброю, але той, хто відданий своїй батьківщині у душі. І це проявляється у всіх його повсякденних справах, у турботі про близьких, про екологію, про тварин. Патріотизм я порівняла б із сімейними традиціями, які треба передавати підростаючому поколінню з самого дитинства. Як ходити щонеділі з сім'єю на ковзанку, так і говорити про те, чому потрібно і важливо любити свою батьківщину. Як ми вчимо малюків, що не можна ображати інших людей, що потрібно добре вчитися, дотримуватись етикету, так і основи патріотизму необхідно закладати з ранніх років».

Христина, 11 клас:

«Захисники Вітчизни, на мій погляд, – це не лише чоловіки, які воюють, а й люди, які працюють на благо країни, представляють її інтереси. У нашій школі нас вчать не просто бути патріотом, а доводити це своїми вчинками. Ми часто проводимо різні тематичні акції на кшталт «Червоної гвоздики», піклуємося про ветеранів, запрошуємо їх на шкільні концерти. І дуже важливо прищеплювати це з дитинства, тому що якщо дитина не буде розуміти, що вона повинна любити свою країну, тому що вона тут народжена, тому що це єдине місце, де її любитимуть і поважатимуть, де вона зможе розвиватися як особистість, то станеться страшне. Якщо постійно твердити дитині, що твоя країна погана, політики все псують, вона буде збентежена, не зможе зрозуміти, хто вона є, чого вона зможе досягти у своєму житті, який сенс у тому, що вона робить і як живе. Поняття батьківщина – дуже масштабне, але якщо брати зовсім особисте, то для мене батьківщина – це мама, єдина людина, до якої я прийду, розповім їй про всі свої проблеми, і вона обов'язково скаже: «Не хвилюйся, ти молодець», і мені стане краще. Незалежно від широти смислів, батьківщина - це місце, куди ти сам хочеш прийти, де тебе по-справжньому люблять, місце, яким ти пишаєшся і про яке ніколи не зможеш забути».

Пізніше, коли ми з директором школи Русланом Миколайовичем сидимо у затишній шкільній їдальні, де пахне свіжою випічкою, я питаю:

Як вам вдалося домогтися того, що діти різного віку розповідають про патріотизм не завченими фразами, а жваво і з цікавістю?

На цю тему треба говорити з хлопцями щиро та чесно, але не нав'язливо, як було за радянських часів. Тоді ура-патріотизм був схожий з масованою атакою на свідомість людей, що зрештою викликало відторгнення. Нашій країні є чим пишатися, і це потрібно знати кожному. Тому що, якщо про це не розкажуть у школі, то дитина отримає інформацію ззовні, і невідомо, якого характеру вона буде.

Те, що армія нині не в моді – ні для кого не секрет. Сучасні хлопці з усіх сил намагаються знайти можливість відкосити від служби в ній: ось так подивишся, у половини знайомих з головою не в порядку, плоскостопість, погані зір і слух. А як влаштовувати бійки на вулицях – у всіх здоров'я відмінне. На жаль, хлопців, які своїм першим завданням ставлять захист Батьківщини, небагато. Але ж вони є!

Про те, яким має бути сучасний захисник нашої Батьківщини, розповіли кадети школи №5. потім служба на благо Росії.

Якостей, які обов'язково повинні бути присутніми у сучасного захисника, багато, але найголовніше, що виділили кадети, - це витримка, терпіння, твердість характеру, дисциплінованість, мужність, сумлінність та цілеспрямованість.

Сучасний захисник Батьківщини має ставити собі такі завдання: справи на благо Батьківщини, забезпечення захисту як держави, і своєї сім'ї. «Армія – обличчя держави», – зазначають кадети, і з цим важко посперечатися.

Чи існує такий ідеальний захисник Вітчизни, який мало того, що має всі перераховані якості, так ще й самовідданий? Напевно, у всій нашій величезній Росії знайдеться чимало чоловіків, які є патріотами своєї країни. І ці патріоти виховуються тут і зараз – у школах, де ще у тому віці, коли дитині можна прищепити відповідальність та любов до Вітчизни, з нею працюють професіонали.

Про те, що кадетські класи дали хлопцям, вони самі розповідають:

Тут ми отримуємо основи основ. Стройова підготовка, навички самооборони, робота з автоматом – це практичні знання. Крім того, у нашій школі нам прищеплюють дисципліну, витримку, уміння орієнтуватися у надзвичайних ситуаціях. Школа – лише перший щабель, але це вже добрий фундамент.

Нещодавно в Рибінську пройшли традиційні російські змагання «Юність. Відвага. Спорт», у яких вугличські кадети проявили себе з найкращого боку – посіли перше місце. Подібні змагання показали, що важлива для сучасного захисника робота в команді. Взаємомовиручка, відносини в колективі - все це необхідно для того, щоб дійти перемоги.

Сьогодні проводи синів до армії – це не свято, як було раніше. Невідомо, яким повернеться хлопець назад і чому його навчатимуть - чи не зводити дачі генералам? Відродження сильної, дисциплінованої та показової армії – ось завдання держави, а вже добрі і навіть ідеальні захисники в Росії завжди знайдуться.

Висловлюємо подяку за сприяння написанню матеріалу учням-кадетам середньої школи № 5: Івану КРИШТОПІ, Кирилу СОЧИЛОВУ, Дмитру ФАЛІНУ, Павлу СОКОЛОВУ, Анатолію ВЕСЕЛОВУ

Олеся МІХЕЙКО

Яким має бути захисник Вітчизни? (Відповіді школярів). Захисник Вітчизни має бути прекрасним як зовні, так і внутрішньо, тому що він є обличчям нашої держави. "Духовний світ у нього як у Обломова, безмежний і глибокий", - відзначають десятикласники, які нещодавно познайомилися з романом І.А.Гончарова "Обломов". Захисник має бути - доброю ось ще одна якість, що відрізняє справжнього захисника від пересічного одержувача подарунків 23 лютого. Захисник Вітчизни обов'язково має бути розумним. Мало в якій ситуації він може опинитися. Ця людина має досконало знати рідну мову, «щоб вразити всіх своїм красномовством». Захисник Вітчизни має бути в міру товариським, щоб «випадково не розкрити державну таємницю», але й не повинен бути мовчуном, чи мало що про нього подумають. Захисник Вітчизни у душі трохи романтик. Він любить увагу і ласку, тому з нетерпінням чекає на своє професійне свято. Захисник Вітчизни – просто хороша людина. Отак має виглядати захисник Вітчизни, на думку сучасних школярів. Хочеться додати лише одне: Майбутні захисники, пам'ятайте, що цей портрет намалювали ви самі. Відповідайте! Все у ваших руках! Захисник Вітчизни – справжній патріот своєї держави, який прагне процвітання своєї Батьківщини, розуміє, що процвітатиме країна, якщо кожен займатиметься своєю справою. Захисник Вітчизни – мужня та героїчна особистість, готова будь-якої хвилини прийти на допомогу тому, хто потрапив у біду. Захисник Вітчизни – надійна людина, тому що «на неї покладає надії наша держава». Головною цінністю для нього має бути сім'я. Коли в людини є сім'я, що любить, вона повністю присвячує себе роботі. Захисник Вітчизни – впевнена у собі особистість, здатна у складній ситуації взяти відповідальність він. Він ніколи не звинуватить у невдачі іншого, бо розуміє: відповідати повинен той, хто вчинив провину. Отже, захисник має бути справедливим. Захисник Вітчизни - «поганий собою» і навіть дуже привабливий (симпатяшка) Нехай усі заздрять нам, що у нас такі гарні захисники!».

Слайд 23 з презентації «Морально-патріотичний проект»

Розміри: 720 х 540 пікселів, формат: .jpg. Щоб безкоштовно скачати слайд для використання на уроці, клацніть правою кнопкою мишки на зображенні і натисніть «Зберегти зображення як...». Завантажити всю презентацію «Морально-патріотичний проект.ppt» можна у zip-архіві розміром 2458 КБ.

Завантажити презентацію

"Патріотичне виховання молодших школярів" - Технології. О. Уайльд. Патріотичне виховання молодших школярів Патріотичне виховання. Система класного годинника. Форми роботи Фольклор. Гуманітарний цикл Математичний цикл. Позакласні заходи. Мудрі думки. Патріотичне виховання під час уроку. Колективні відносини. Значимість патріотичного виховання.

«Програма патріотичного виховання» – Перспективи розвитку патріотичного виховання. Пропорційно рівну кількість. Перелік екскурсійних маршрутів. ФГОСи. Питання патріотичного виховання. Активізація пізнавальної та дослідницької діяльності. Патріотична туристично-краєзнавча програма. Концепція. Федеральні державні освітні стандарти.

«Громадянська освіта» – Керівник Адміністрації Президента. Освітній форум. Громадянська освіта. Надія. Головна мета громадянської освіти. Реальні проблеми. Навчання прав людини. Проблеми. Проект Федеральної цільової програми. Рішенням експертної Ради. Пермська область. Громадянська освіта в Росії та її регіонах.

«Громадянсько-правове виховання школярів» - Завдання: сформувати та закріпити всі необхідні навички правової та демократичної культури у молодого покоління. Громадянське та правове виховання школярів. Заходи, проведені в школі: Вікторина між учнями та батьками (захід до Дня Конституції). Урок з елементами творчої та дослідницької роботи учнів на тему «Державні символи Росії».

«Військово-патріотичне виховання у школі» - Екскурсії місцями бойової слави. Патріотичне виховання. Військово-патріотичне виховання. Мої близькі на війні. Участь у молодіжній акції «О шостій годині вечора після війни. Зустріч із ветеранами війни. Учні із задоволенням вітають ветеранів. Національне надбання. Делегати Міжнародного з’їзду.

Схожі статті

2023 parki48.ru. Будуємо каркасний будинок. Ландшафтний дизайн. Будівництво. Фундамент.