Інтернет урок на тему профілактика наркоманії. Конспект інтернет-уроку антинаркотичного спрямування "маю право знати". Робота малими групами

Інтернетурок з профілактики підліткової наркоманії «Маю право знати!» Мета уроку: сприяти формуванню знань про шкоду наркоманії, роботи самосвідомості та самооцінки підлітків. Завдання уроку: 1. познайомити учнів із сайтом Федеральної служби РФ з контролю за обігом наркотиків; 2. навчити користуватися іншими Інтернет-ресурсами антинаркотичної спрямованості; 3. закласти основу для зростання самосвідомості та самооцінки учнів. Головна мета заходу: орієнтувати учнів на вироблення твердої негативної позиції на пропозицію спробувати, при цьому навчити сказати НІ. Обладнання: комп'ютер, написи про шкоду наркотиків, фрагмент фільму «Територія безпеки», анкета, модем Дата проведення: 11.04.2012 р. Місце проведення: кабінет інформатики Аудиторія: учні віком 1516 Запрошені: лікарнарколог Малахова Л.А. Інспектор ІДН - Ватоліна С.П. Інспектор КДН - Вечканова О.Б. План уроку: 1. Вступ до теми 2. Поговоримо про підліткову наркоманію статистика законопроект 3. Виступи запрошених гостей 4. Перегляд фільму «Територія безпеки»

5. Розповідь про сайт ФСКН 6. Висновок, рефлексія Хід уроку Доброго дня хлопці, гості! Сьогодні ми з вами проводимо Інтернетурок із проблеми протистояння шкідливим звичкам. Останнім часом дуже багато говорять про наркоманію та її наслідки. Це лихо стало всесвітнім і знайти шляхи його вирішення досить складно. Ти є, я є, він є, А життя у кожного своє. І їй ціна – гідність та честь, Є вік перехідних років, Якою б складною не була вона. Для багатьох починається світанок, А хтось поринає у пітьму. Ти є, я є, він є, Лише разом ми зуміємо зло припинити І зберегти гідність, щоби жити. Ще нещодавно вести про наркоманію доходили до нас лише з чужих країн. Тепер вона прийшла до нас і розповсюджується за законами епідемії. Хотілося б детальніше поговорити про підліткову наркоманію. Чому людина починає вживати наркотичні речовини залишається досі відкритим, оскільки вивчення цього питання почалося відразу, як проблема наркоманії стала на державному рівні. Спочатку ця проблема була вузько регіонального масштабу, тому що тільки в певних місцях виростали рослини, з яких потім можна було зробити наркотичний засіб, також не всі знали про те, що цей засіб можна вживати.

Зі зростанням популярності вживання наркотиків, контингент наркоманів також розширювався, спочатку це були люди певного віку, складу розуму, але потім межі і бар'єри старі стиратися і до наркоманів приєдналися навіть підлітки і діти. Саме підлітки найчастіше стають наркоманами, тому що вони досить довірливі, вони в цьому віці хочуть бути старшими, тому роблять все щоб бути старшими. А наркотики лише закріплюють такий статус. Вживати наркотики в підлітковому віці дуже небезпечно, а також дуже шкідливо, тому що організм, що не зміцнів і не сформувався, піддається впливу наркотиків, що може призвести до різноманітних порушень. (трохи статистики) Сьогодні у Росії близько шести мільйонів наркоманів, причому офіційно зареєстровано їх лише 500 тис. Річ у тім, що стати на медичний облік погоджується лише мала частина людей, регулярно вживають наркотики. Тим часом, за 1 рік наркологічні клініки можуть прийняти навантаження в 50 тисяч осіб. 20 відсотків усіх наркозалежних у нашій країні це школярі. 60% молодь віком від 16 до 30 років. Інші 20% – це люди старше тридцяти. Середній вік початку прийому наркотичних речовин нашій країні становить 15 17 років. Крім того, щорічно зростає кількість наркоманів віком 9-13 років. Також зареєстровані випадки прийому наркотиків дітьми 6-7 років, найчастіше їх примушують до наркоманії батьки з уже наявною залежністю від психотропних речовин. Головними джерелами наркотиків у Росії є навчальні заклади, клуби та дискотеки. 70 відсотків молодих наркоманів зізналися, що вперше використали наркотичні засоби саме у цих місцях. За статистикою, один наркозалежний залучає до вживання психотропних речовин 13–15 осіб.

За останні кілька років кількість смертей, що трапилися внаслідок вживання наркотичних засобів, збільшилась у 12 разів. Серед дітей ця цифра зросла в 40 разів. У середньому після початку прийому наркотиків залежний живе 3-5 років. Останніми роками наркомани становлять 90 відсотків від усіх зареєстрованих випадків захворювань на ВІЛ. В абсолютній більшості заражень причиною стало колективне використання шприців. 90 відсотків всіх злочинів так чи інакше пов'язані з наркотичними засобами, причому особливо тяжкі діяння, такі як вбивства, грабежі, розбійні напади відбуваються заради однієї дози дурманливої ​​речовини. У цьому випадку вважаються ті, хто не вживав психотропних речовин хоча б рік. Щороку в РФ помирає 70 тисяч наркоманів, минулого року від дії наркотичних засобів загинуло 100 тисяч людей. На жаль, спостерігаючи динаміку зміни, до позитивних висновків дійти не можна: ситуація з наркоманією постійно погіршується, і зупинити цей процес можна лише за допомогою жорстких законодавчих заходів, головним з яких має стати посилення кримінальної відповідальності за поширення наркотичних засобів. (Нещодавно виступав голова ФСКН про внесення законопроекту) ФСКН підготувала законопроект про введення кримінальної відповідальності за вживання наркотиків. Кримінальну відповідальність за вживання наркотиків пропонується передбачити новою статтею – 230.1, за якою за скоєння злочину можна буде одержати до двох років обмеження волі. «Поки не буде закону про примусове лікування наркоманів у Росії на федеральному рівні, закон про кримінальне покарання не працюватиме».

Основна шкода, яку відчуває суспільство від наркоманії, полягає в тому, що наркоман відокремлюється, адже у нього немає жодних інтересів, він дбає лише про себе самого, про те, щоб придбати чергову дозу наркотиків. Наркотики за своєю суттю є справжнісінькою отрутою, і від того, яка доза цієї отрути потрапляє в організм людини, залежить те, як впливатиме наркотичний засіб на організм людини. У багатьох виникне логічне питання, а якщо дозу наркотиків весь час тримати маленькою, тоді вони тільки стимулюватимуть роботу організму і не завдаватимуть шкоди. Але виявляється проблема в тому, що людський організм може адаптуватися, наприклад, якщо у людини щось болить (наприклад, зуб), і раптом якщо у нього заболить щось сильніше, то про зубний біль він забуває. Також відбувається з наркотиками, спочатку невелика доза наркотиків не дуже шкодить організму і людина відчуває легкість, бадьорість, але проходить невеликий відрізок часу і людині цієї дози мало, її потрібно збільшувати. Саме тоді починається згубна дія на організм людини наркотиками. Вони блокують нервову систему, погано впливають працювати всіх органів людини тощо. Але навіть і цю проблему можна вирішити. Я надаю слово нашим гостям. Тепер мені хотілося б запропонувати переглянути фільм «Територія безпеки». (обговорення фільму) Граактиватор «Піраміда» - Я виберу одного з вас. Він вийде на середину і запросить двох інших. Ті двоє виберуть кожен собі ще двоє гравців тощо. Т.ч., кожен запрошений має запросити до себе ще по дві особи. Гра закінчується, коли не залишається нікого, хто сидить на своєму місці. Хлопці вишиковуються в «піраміду».

– Подивіться, як мало часу вам знадобилося, щоб підняти всіх присутніх зі своїх місць! Ось із такою ж швидкістю, наче епідемія, поширюється і наркоманія. Кожна людина знає, яке жахливе горе приносять наркотики. Але чому ж наркоманів стає дедалі більше? Мета сьогоднішнього нашого заходу не лише дізнатися більше про наркотики, а й познайомитись з Інтернет-ресурсами антинаркотичної спрямованості. Сьогодні на уроці, я пропоную вам ознайомитись з одним із головних сайтів Федеральної служби Російської Федерації з контролю за обігом наркотиків, який має адресу www.fskn.ru. Багато чого з того, що Ви дізнаєтесь на сторінках розділу та на самому сайті, може дуже стати Вам у нагоді в подальшому житті. Інформація, яку Ви знайдете, буде не тільки корисною, але й цікавою для вас. На головній сторінці сайту розташований спеціалізований розділ (банер), на якому розміщені матеріали антинаркотичної спрямованості для учнів, з урахуванням їх вікових категорій: до 12 років, від 12 до 16 років та старше 16 років. У розділі для кожної вікової категорії ви знайдете матеріали на такі теми, як розкриття негативних медичних, психологічних, соціальних пов'язаних з наркоманією, і моральних аспектів, поширення передових форм і методів протидії даному асоціальному явищу, і головне, виховання жорсткого неприйняття по відношенню до наркотиків. У розділі для школярів від 12 до 16 років представлені «міфи», пов'язані з первинним споживанням наркотичних засобів та психотропних речовин, а також його небезпечних наслідків.

Також на сайті є відео про наркоманію та різні статті, які допомагають учням бути обізнаними з теоретичних питань, а також набути практичних умінь та навичок. У розділі для школярів віком від 16 років міститься інформація про небезпечні наслідки споживання наркотичних засобів та психотропних речовин, а також ступеня відповідальності громадян, передбаченої нормативними правовими актами, аналітичні матеріали та тематична публіцистика. Теми, представлені у двох останніх розділах, об'єднані загальною концепцією – не куштувати наркотики ніколи. У розділі «Питання» ви завжди можете задати питання, що вас цікавить, і отримати на нього кваліфіковану відповідь. (показ усіх цих рубрик) Завершуючи урок, я пропоную вам заповнити анкету сьогоднішнього учасника Інтернетуроку. Природа створила все, щоб людина була щасливою. Дерева, яскраве сонце, чисту воду, родючий ґрунт. І нас, людей, – сильних, гарних, здорових, розумних. Людина народжується для щастя, і, здається, немає місця у його душі для злого духа та низинної вади. Ми народилися для того, щоб жити, Може, не варто губити планету? Є крім «так» і краще відповідь, Скажімо, хлопці, наркотикам «ні»! Ну, і, на закінчення, проведемо рефлексію: (перед початком уроку учні брали колір, що відповідає своєму настрою) «жовтий» – не знаю, навіщо прийшов (повна байдужість) «зелений» – мені цікаво дізнатися багато нового (добрий настрій)

"синій" - сказали, і прийшов (негативний настрій) 1. Чи змінилося у вас настрій після проведення уроку? 2. Що нового дізналися на уроці? 3. Про що ще хотіли б дізнатися? Дякую за увагу!

Інтернет-урок

антинаркотичної спрямованості

«Маю право знати»

Організатор: класний керівник – Реутова Т.В., педагог-психолог-Іванісова О.В.

Місце проведення: МБОУ «Новенська ЗОШ» Івнянського району Білгородської області.

Дата проведення:

Клас: 9

Форма уроку: класна година

Обладнання:ПК вчителі, інтерактивна дошка, проектор, ПК учнів, роздатковий матеріал.

Мета заходу:

1.Довести до шкільної аудиторії відомості про сайти, сторінки, інші ресурси, у тому числі про джерела офіційної інформації, що є в мережі Інтернет, з питань пов'язаних із згубними наслідками наркоманії, її профілактикою, наданням кваліфікованої медичної допомоги, та навчити ними користуватися при

виникає потреба.

2. Надати доступ до інтернет-приймальних та телефонів довіри органів наркоконтролю, громадських та молодіжних організацій, а також показати можливості мережі Інтернет, щодо отримання консультацій лікарів, психологів, юристів та педагогів, що спеціалізуються в даній сфері.

Завдання заходу :

    Сформувати уявлення про негативний вплив наркотиків на фізичне здоров'я людини та її соціальний добробут;

    Розкрити негативні медичні, психологічні, соціальні та моральні аспекти, пов'язані з наркоманією;

    Виробити тверду негативну позицію щодо проби, вживання та розповсюдження наркотичних засобів.

    Поширити передові форми та методи протидії цьому соціальному явищу;

    Виховати культуру поведінки, відчуття патріотизму;

    Розвинути вміння аргументувати свою думку.

Обладнання: викладацький комп'ютер, проектор, інтерактивна дошка, учнівські портативні комп'ютери, які мають вихід в Інтернет, роздатковий матеріал.

1 етап. Підготовчий.

Вчитель: Привіт, хлопці! Наш класний час хотілося б почати словами Геродота. (Вчитель зачитує епіграф, написаний на дошці)

«Коли немає здоров'я, мовчить мудрість, не може розцвісти мистецтво, не грають сили, марне багатство і безсилий розум»

Як ви думаєте, про що сьогодні йтиметься? (Відповіді учнів)

Як ви вважаєте, яка біда, загроза захоплює все більше молоді? (Відповіді учнів)

Отже, тема сьогоднішньої класної години «Бути здоровою та щасливою»

Вчитель:Природа створила все, щоб людина була щасливою. Дерева, яскраве сонце, чисту воду, родючий ґрунт. І нас, людей-сильних, гарних, здорових та розумних. Людина народжується для щастя і, здається, немає місця в його душі для злого духу і неземного пороку.

2 етап. Основний.

Вчитель:Хлопці, Федеральна служба РФ з контролю за обігом наркотиків розробила Інтернет-урок «Маю право знати», де можна отримати достовірну інформацію з перших вуст. Ми з вами знайомилися із загальним змістом даного сайту, а тепер я пропоную ознайомитись з кожним розділом.

(показ презентації або слайдів, де вчитель показує (з поясненням) сторінки сайту ФСКН, розмовляючи з кожної рубрики)

Хлопці, на дошці розташовані листівки з адресами Інтернет-сайту ФСКН Росії, а також номери телефонів та адреси нашого регіону. Після закінчення заняття ви можете взяти їх.

Вчитель:В епоху нових технологій та глобальних мереж кожна людина може дізнатися про те, скільки людей помирає через наркотики, як швидко руйнуються життя наркоманів та їхніх сімей та як нестерпно складний шлях лікування…

(перегляд відеофільму з розділу «Антинаркотичні відеофільми» під назвою «Територія помилки»

Вчитель:Ваші думки про фільм я пропоную висловити, виконуючи вправу «Мозковий штурм»

1 група - працює з питання «Чому люди вживають наркотики?»,

2 група – працює з питання «Наслідки застосування наркотиків»,

3 група -«альтернативні способи досягнення ефекту без психоактивних речовин ».

Причини:

За компанію

На зло батькам

Щоб випробувати нові відчуття

Від нічого робити

З цікавості

Наслідки:

Смерть від передозування

Втрата поваги оточуючих

Гепатити та СНІД

Конфлікти з батьками

Альтернатива:

(Показ презентації учнями, оформлення пам'яток для однолітків)

Вчитель:Знаєте, не всі люди мають чітке уявлення про наркоманію. Часто вони формують свої уявлення про наркотики, орієнтуючись на розповіді приятелів, чутки та упередження. Це небезпечно, по-перше, тому, що "міфи" про наркотики можуть применшувати реальну загрозу, по-друге, тому, що "міфи" можуть надмірно перебільшувати небезпечно, породжуючи почуття безвиході та приреченості.

Вправа "Міфи"може допомогти підлітку виробити зрілу та обґрунтовану позицію щодо наркотиків.

Міф 1: Від чергового вживання наркотику завжди можна відмовитися

факт: Відмовитися можна лише один раз – перший Навіть одноразове споживання наркотику (особливо синтетичного, а вони, як правило, найдешевші, а отже, найдоступніші) призводить до залежності. Міф 2: Наркотики дають ні з чим не порівнянне відчуття задоволення

факт: Відчуття кайфу не виникає після першої таблетки чи ін'єкції. Навпаки, як і при викурюванні першої сигарети, - нудота, блювання, запаморочення і т. д. Більше того, ейфорія третьої-четвертої дози швидко зникає і надалі наркотики приймають, щоб зняти болісне, болісне відчуття (ломку) і просто проіснувати ще один день.

Міф 3: Наркотики бувають "легкими" та "важкими" Травка - "легкий" наркотик, що не викликає звикання.

факт: Усі наркотики викликають звикання Будь-який наркотик вбиває, це лише питання часу.

Міф 4: Талановиті люди приймають наркотики, щоб отримати приплив натхнення

факт: Ті, хто це робив, довго не жили А історія поки що не пригадає безсмертних творів мистецтва, створених під кайфом.

Звучить пісня Висоцького.

Виходить учень зі збіркою поезій Висоцького.

Учень:

Сам винен - ​​і сльози ллю, і охаю:

Потрапив у чужу колію глибоку.

І цілі намічав свої на вибір сам-

А ось тепер із колії не вибратися.

Круті слизькі краї має ця колія.

Мій улюблений поет – Володимир Висоцький. Багато часу я провів, вивчаючи його творчість. А потім мені стало цікаво дізнатися і про життя цієї людини. Я чув, що Висоцький страждав на алкоголізм. Але коли прочитав спогади його дружини – Марини Владі та його колеги – Валерія Золотухіна, дізнався, що найбільша проблема у Висоцького була – наркотики.

Я не перестав поважати цю людину, але її творчість почала набувати для мене іншого сенсу.

Дівчина: Володимир Висоцький народився та жив у Москві. Закінчивши школу-студію МХАТ, працював у Московському театрі імені Пушкіна та у Московському театрі Мініатюр. З 1964 року і до кінця життя його доля була нерозривно пов'язана із Московським театром драми та комедії на Таганці. Тут були зіграні його кращі ролі.

Коли вперше Висоцький зазнав дії наркотиків, ніхто не знає. Лікарі сходяться на думці, що Висоцький почав вживати наркотики, щоб зняти синдром алкогольного похмілля, ще не знаючи, що вихід із наркотичного стану значно важчий і складніший для організму Висоцький зрозумів і усвідомив це тоді, коли лікування було вже надзвичайно складно.

Хлопець:У квітні 1977 року вкотре Висоцький потрапив до лікарні імені Скліфосовського. Говорять, що так погано йому ще не було. Весь організм, всі функції відключено, підтримували його виключно апарати.

В. Золотухін згадував:«Схуд, став як чотирнадцятирічний хлопчик. Галюцинації, марення, часткова набряклість мозку. Одна нирка не працює, інша ледве-ледь, печінка зруйнована, весь поважчав».

Висоцький цього разу видерся. Незважаючи на всі медичні розпорядження, він живе яскравим насиченим життям. Поспішає, поспішає все встигнути. І завдяки щасливому ущільненню робочого дня, скорочує до мінімуму час на сон та відпочинок, досягає разючих результатів. Це його зіркова година.

Вчитель:В 1980 Висоцький робить відчайдушні спроби вилікуватися від наркоманії. Не допомагає навіть гемосорбація – болісна процедура очищення крові.

    липня 1980 року - останній концерт у Калінінграді.

    липня – остання вистава на Таганці.

Лікарі за лаштунками періодично уколами підтримують актора, що втрачає свідомість. І хоч він ледве тримається на ногах, глядачі цього не помічають.

В. Золотухін:«Володя все чудово знав, (він був мужній чоловік), що з кола цієї хвороби вирватися важко, майже неможливо... Останні роки якось посумнішали: щось таке дізнався про світ і щось у ньому самому змінилося. І це щось обтяжувало його останнім часом.

Спати не міг у темряві. Йдучи з дому, не вимикало світло, весь час при світлі... Іноді навіть спав з розплющеними очима. Бачив сни. Бувало, здригнеться. Ти що? - "Нічого, я сплю". Не міг бути один, завжди хтось поряд. Останній рік він жодної секунди не був один».

Міф 5: Наркоманами стають лише слабкі та безвільні

факт: Залежність від наркотиків – це захворювання і, як і будь-яке захворювання, воно не має відношення до сили волі.

Міф 6: Якщо наркотики не вводити у вену, звикання не буде

Факт:Будь-який спосіб споживання наркотиків призводить до залежності. Існує закон дози: із менших доз людина переходить на більші, з менш сильних речовин – на сильніші. Це закон без винятків.

Міф 7: Краще кидати поступово

факт: Простіше відмовитися від вживання наркотиків один раз, ніж потім намагатися зробити це все життя

Гра "Віддай найдорожче".Мета: допомогти дітям усвідомити можливі втрати при виникненні залежності, змістити фокус ціннісних орієнтацій.

Учасникам пропонується написати на кольорових папірцях по черзі:

"своє захоплення", хобі;

"найдорожчий предмет" (мається на увазі дорогий і «за серцем», і за ціною);

"дорогої людини"

Далі ведучий у ролі "наркотика" (на грудях напис "наркотик") пропонує учасникам свою дружбу, описуючи всі міфологічні принади споживання ПАР. занурюю в солодкі мрії. Все це триває цілі хвилини.) Але за цю дружбу треба платити, і Наркотик пропонує учасникам по черзі відмовитися ("віддай, подаруй мені ...") захоплення, потім дорогу річ, а потім і дорогу людину ( "навіщо вони тобі, адже в тебе є я")

Рефлексія гри: обмін думками, почуттями (Які почуття ти відчув? Що ти міг би віддати? Чому?).

Вчитель:Так, дійсність часом буває складною та заплутаною. І треба робити вибір. Подумай, чи варто за кілька хвилин сумнівного задоволення віддавати найдорожче для тебе.

Хлопці, скажіть, будь ласка, чого ще можуть позбавити людину наркотики?

Подивіться на дошці записане вертикально слово "наркотики", на кожну букву ви повинні назвати свій варіант відповіді.

Ннезалежність

Аактивність

Рпрацездатність

Докрасу

Протовариськість

Ттворчість

Іщирість

Докомунікабельність

Іінтелект.

3 етап. Підведення підсумків.

Проекти «Я вибираю життя!» Мета: профілактика наркоманії та налаштованість на здоровий спосіб життя.

Обладнання: ватмани, олівці.

Вчитель: Побувавши на сьогоднішньому занятті, ви напевно вже зробили для себе висновки Давайте спробуємо донести до кожного нашого школяра, мешканця села, що « наркотики - це смерть». Ваше завдання розробити проект чи малюнок, газету на тему «Я вибираю життя! Ні – наркотикам»

(Захист проектів)

Вчитель: Сьогодні, в черговий раз ми переконуємося, що проблема всього людства - це наркоманія Зупинися та подумай, чи хочеш ти такого життя?

Вмій сказати «ні»! Адже ти – особистість! Неповторна! Унікальна!

Разом із дітьми

Наркотикам-ні!

Скажи всім друзям!

Наркотикам – ні!

Скажи собі – сам!

Наркотики – погано!

Знай завжди!

Наркотики – смерть!

24.11.2016 09:18

МБОУ "Шерекінська ЗОШ" Львівського району Курської області

Інтернет урок

"Скажи наркотикам "НІ"

Підготувала та провела:

вчитель біології

Орлова Л.Л.

2016 рік

Тема заняття:Інтернет урок "Скажи наркотикам "НІ"

Ціль:Сприяти формуванню знань про шкоду наркоманії, зростання самосвідомості та самооцінки підлітків.

Завдання:

Познайомити учнів із витоками наркоманії, видами наркотиків, ознаками та наслідками їх вживання. Попередити виникнення у підлітків установки бажання спробувати наркотик.

Дати уявлення учням про масштаби поширення наркоманії у Росії, використовуючи інформацію газет, радіо, телебачення та ресурсів Інтернет;

Закласти основу для зростання самосвідомості та самооцінки учнів через роботу у групах при відповідях на проблемні питання.

Обладнання:комп'ютер; мультимедійний проектор; екран, столи для груп, картки із завданнями

Хід заняття

1. Організаційно-мотиваційний етап

Ситуація зі споживанням наркотиків серед молоді у Росії продовжує залишатися дуже складною. За останніми даними, у нашій країні вона просто катастрофічна.

А зараз трохи статистики не так тривожної, як страшної. У більшості регіонів Росії, за даними досліджень, 48% неповнолітньої молоді так чи інакше знайомі із вживанням наркотиків. Зараз у країні налічується 4,5 млн. осіб, які вживають наркотики, 76% із них - це молодь від 14 до 30 років. За рік у Росії гинуть від наркоманії близько 3000 тис. чоловік, половина їх підлітки. 1 наркоман за рік втягує у порочне коло від 5 до 20 осіб. Навряд, хтось із тих, хто вперше вступив на дорогу, нікуди усвідомлює, що лише 10% з них доживе до 30 років. Ось такі жахливі цифри.

Останнім часом дуже багато говорять про наркоманію та її наслідки. Ця біда стала всесвітньою, і знайти шляхи її вирішення досить складно.

2. Гра-активатор "Піраміда"

Спробуймо пограти в одну цікаву гру - ПІРАМІДУ. Я виберу одного із вас. Він вийде на середину та запросить до себе ще двох інших. Ті двоє виберуть кожен собі ще двоє гравців тощо. Гра закінчується, коли не залишається нікого, хто сидить на своєму місці.

Хлопці вишиковуються в “піраміду”. Подивіться, як мало часу знадобилося, щоб підняти всіх присутніх зі своїх місць!

Ось із такою ж швидкістю, наче епідемія, поширюється і наркоманія. Кожна людина знає, яке жахливе горе приносять наркотики. Але чому ж наркоманів стає дедалі більше?

3. Перегляд відеофрагменту "Наркотики та їх вплив на організм людини"

4. Робота малими групами

Давайте зараз по групам спробуємо виконати завдання та перерахуємо наслідки вживання наркотиків. Час на це дається рівно 2 хвилини. Поки звучить музика, ви обговорюєте та записуєте результати свого обговорення на аркуш. Як тільки музика перестає грати ми приступаємо до підбиття підсумків завдання

Завдання для груп (3 групи) - тягнуть картки із завданням: Перелічити наслідки вживання наркотиків

Підбиття підсумків виконання завдань

1 група – Перелічити зовнішні ознаки наркозалежної людини

Блідість шкіри.

Розширені чи звужені зіниці.

Почервонілі чи помутнілі очі.

Уповільнена мова.

Погана координація рухів.

Схуднення або збільшення у вазі.

Блиск в очах.

Порушення травлення.

2 група – Очевидні ознаки наркозалежної людини

Сліди від уколів, порізи, синці.

Згорнуті в трубочку папірці.

Маленькі ложечки.

Капсули, пляшечки, бульбашки.

Запахи тютюнового диму з домішками запахів трав чи синтетики.

3 група – Зміни у поведінці

Наростаюча байдужість.

Неможливість зосередитись.

Болюча реакція на критику.

Часта та різка зміна настрою.

Зміна кола знайомих.

Потворне ставлення до навчання.

Прояв грубості, лінощів.

Порушення сну.

  1. Знайомство із сайтом www.fskn.gov.ru (3 хв).

Я хочу познайомити вас сьогодні з сайтом Федеральної служби Російської Федерації з контролю за обігом наркотиків, який допоможе знайти відповіді на багато питань, що вас цікавлять.

До вашої уваги представляється спеціально створений для Вас розділ першого Всеросійського інтернет-уроку антинаркотичної спрямованості «Маю право знати!».

У ньому розміщена необхідна для Вас довідкова інформація про негативні медичні, соціальні та моральні аспекти, пов'язані з наркоманією, у тому числі тематичні відеоматеріали, комп'ютерні ігри. Крім цього, відвідувачам надано можливість поставити питання, що їх цікавлять, спеціалістам органів наркоконтролю.

5. Розмова щодо вирішення проблемних ситуацій

Дітям пропонується знову попрацювати у групі та обговорити відповіді на проблемні питання теми:

Які причини можуть підштовхнути дітей спробувати наркотики?

Вам пропонують скуштувати наркотики. Назвіть 4 – 5 прийомів та аргументів, які можна використовувати для відмови.

Твій друг вживає наркотики. Як тобі поводитися з ним: а) боротися з його звичкою; б) продовжити спілкуватися з таким, яким він є; в) припинити спілкування з нею?

Динамічна пауза

Боротися із поганим настроєм можна за допомогою руху. Справа в тому, що фізичне навантаження дарує людині м'язову радість. Отже, всіх, хто робить свій вибір на користь здорового способу життя, прошу встати та повторювати за мною рухи.

Я людина!
Завжди готовий стати поруч або попереду.
Простягнути руку допомоги.
Легко нахилитися до малого чи слабкого.
Підставити плечі під вантаж тривог чи турбот.
Повернутись до відсталих.
Дотягнутися до мрії.
Перестрибнути через втому та біль.
Пронести через своє життя дружбу та кохання.
Боротися з власністю лінощів.
Глибоко зітхнути по нездійсненому.
І повторити весь комплекс знову спершу і до перемоги!

Найдоступнішими потенційними жертвами наркоманії є діти, підлітки, тобто. молоде покоління. І тут розрізняються три вікові групи.

Перша група, яка, на жаль, має тенденцію до зниження - це діти 8-11 років. Їх цікавить усе, що з наркотиками, їх дію, способи вживання. Наркотик для них – це заборонений та невідомий світ, і як усе заборонене викликає цікавість. Найчастіше ця вікова група займається токсикоманією.

Друга група-луна діти 11-13 років. Основний вік початку наркоманії. Відношення якщо не позитивне з ореолом привабливості. В основному вони вживають легкі наркотики, помилково вважаючи, що до залежності ті не приведуть.

3-я вікова група - це підлітки 14-17 років - найбільш небезпечний вік для початку експериментування з будь-якими психоактивними речовинами. Досвід знайомства з наркотиками відбувається на дискотеці, вечірці, у підворітті з друзями.

Питання: До останньої групи належите і ви. Які причини, на вашу думку, призводять ваших однолітків до вживання наркотиків? (Негаразди в школі, сварка з коханою людиною, нерозуміння з батьками і т.д.)

Намалюйте портрет наркомана. Який він виглядає?

А зараз мені хочеться, щоб кожен із вас висловив свою думку на мої висловлювання. Перед вами жетони трьох кольорів: зелений – ви зі мною згодні, жовтий – сумніваєтеся, червоний – не згодні.

1. Наркоманія – це хвороба.

2. Наркоманія-це злочин.

3. Колишніх наркоманів немає.

4. Одноразове вживання наркотиків є безпечним.

5. Легкі та сильні наркотики однаково небезпечні.

6. Наркотики збільшують творчий потенціал.

7. Наркомани мають жити в ізоляції.

8. Людство спільними зусиллями переможе наркоманію.

(Коментарі відповідей)

Чи потрібно проблемами наркоманії займатися на державному рівні, чи це проблема самої людини та її близьких?

Так, тому що держава повинна дбати про свій народ. Держава повинна стежити за тим, щоб наркотики не перевозилися через кордон, адже наркоманія стосується не тільки самої людини, а й людей, що її оточують.

Так, т.к. наркомани становлять загрозу для суспільства і не в змозі самі впоратися зі своєю проблемою. Саме держава має створювати реабілітаційні центри та посилити контроль за поширенням наркотиків.

Ні, т.к. людина сама повинна дбати про себе та своє здоров'я.

Підведення підсумків:

Притча

Жив один шанований у народі маг, якому заздрив менш успішний чарівник. Заздрісник мріяв зайняти місце мага в умах і серцях людей і тому вирішив: "Впіймаю метелика, покладу його між долонями і спитаю мага: "Живий метелик чи мертвий?" Якщо ж він скаже, що метелик мертвий, то я розімкну долоні, метелик полетить, і знову буде очевидно, що маг не такий великий і всемогутній, як здавалося".

Чарівник так і вчинив. Спіймав на лузі метелика, помістив його між долонями і прийшов до магу з запитанням: "Живий метелик чи мертвий?" На що маг відповів мудро: "Все у твоїх руках".

Запам'ятайте! Все у ваших руках. Втекти у світ ілюзій легко, але повернутися звідти вдається одиницям. Уявна свобода - це прояв твоєї слабкості, нетвердого характеру, адже ти йдеш на поводу в інших. Де ж твоє Я? Доведіть, що ти особистість. Самостійність-це вміння приймати виважене рішення. Бути в натовпі, як усі – доля інфантильних слабаків. Прийми рішення сам, а не на догоду комусь. Кожен із вас для чогось вищого та прекрасного з'явився на світ. Так не поринайте у темряву. Ви всі унікальні та неповторні. Скажи собі: «Я житиму довго! Я вибираю.. .ЖИТТЯ!Хочеться, щоб вийшовши з цього заходу, ви завжди обирали життя. І змогли б сказати будь-якій людині, яка може запропонувати вам наркотики слово НІ!

Інформація для дітей, спрямована на профілактику вживання наркотиків

Вмій сказати "НІ"

Назви причину. Поясни тим, хто пропонує прийняти наркотик, чому не хочеш цього: "Я знаю, що це небезпечно для мене".

Будь готовий до різних видів тиску. Люди, які пропонують наркотик, можуть бути доброзичливими або агресивними. Запроси друзів взяти участь у розмові. Спокусники, швидше за все, підуть.

Май якусь справу. Якщо ти зайнятий, то це вже буде причиною відмови.

Найкращий спосіб захисту – напад. Запитай, чому той, хто пропонує наркотики, сам їх не вживає. А якщо вживає, то як часто і як довго він може без них обходитися.

Не обов'язково пояснювати всім свої причини: "Не хочу і все".

Дружи з тими, хто вживає наркотики. Твої справжні друзі не змушуватимуть або пропонуватимуть пробувати отруту.

Схожі статті

2022 parki48.ru. Будуємо каркасний будинок. Ландшафтний дизайн. Будівництво. Фундамент.