Хто виліпив із снігу запиши чи намалюй. Шкільне чтиво: "Сніговий зайчик". Чому снігова баба, а не дід чи тато

Конспект НОД

«Ми зліпили сніжний ком... Будеш, кому, сніговиком!»

Мета: Розвиток пізнавальної активності та допитливості дітей. Розвиток художніх та творчих здібностей дітей на основі знайомства з технікою виготовлення виробу із фольги. Завдання: Освітні: — Закріпити та систематизувати уявлення дітей про сніг та його властивості. — Шляхом практичного дослідження спонукати дітей робити висновки. — Закріпити вміння працювати за технологічними картами. Корекційно - розвиваючі: - Розвивати пізнавальний інтереста допитливість дітей до об'єктів неживої природина основі порівняння, узагальнення, встановлення елементарних причинно-наслідкових зв'язків. — Вчити передавати результати експериментування, використовуючи мову якісні прикметники. - Розвивати мислення, увагу, творчі здібності. - Розвивати дрібну моторикурук. — Розвивати та збагачувати досвід художньо-продуктивної діяльності на всіх її рівнях: сприйняття – виконавство – творчість. Корекційно-виховні: — Виховувати особисті якості: самостійність, активність, підвищення самооцінки, акуратність, дисциплінованість.

Попередня робота: Розмова про ознаки зими; Спостереження за явищами неживої природи (сніг, сніжинки) Досліди та експерименти зі снігом / вимірювання глибини снігу; фарбування снігу/ Читання пізнавальної літератури на тему; Розгадування загадок про зиму, сніг, зимові явища.

Обладнання: Тазик зі снігом, цеберко, сніговик, мандарини, шматок марлі, технологічна картавиготовлення сніговика із фольги. На кожну дитину: тарілка, лист білого та кольорового паперу; іграшка від кіндер-сюрпризу; стаканчик з холодною водою; фольга, шпажка, зубочистка, кришечка від пляшки молока. Аудіозапис спокійної класичної музики.

Хід освітньої діяльності

Орг. момент.

Вихователь. Придумано кимось, просто та мудро

При зустрічі вітатись «Доброго ранку!»

Давайте і ми з вами привітаємось – заспіваємо вітання.

Корекційна пісенька - розспівування з оздоровчим масажем / автор С. Коротаєва/

Здрастуйте, долоньки

Хлоп-хлоп-хлоп. / Три бавовни в долоні/

Привіт, чобітки

Топ-топ-топ. /Тупають ногами/

Здрастуйте, жаби

Ква ква ква. /Стискають пальці рук/

Здрастуйте, зозулі

Ку-ку, ку-ку. /Злегка нахили голови/

Здрастуйте ранок, привіт, день,

Нам вітатися не ліньки.

Побажайте один одному доброго ранку.

— Хлопці, яка зараз пора року? /Зима/

А який самий характерна ознаказими? /Сніг; дуже холодно та морозно/

А які ви знаєте слова – родичі до слова сніг? /Сніг – сніжний – сніговик – Снігуронька – сніжинка – засніжений – …/

А коли на вулиці багато снігу це добре чи погано?

Відповіді дітей. За потреби вихователь уточнює та доповнює відповіді дітей.

Добре: можна будувати снігові фортеці, грати в сніжки, кататися на санках та лижах, кататися зі снігових гірок.

Сніг вкриває землю і під ним, як під ковдрою, тепло рослинам, корінням квітів, чагарників, дерев, посіяного під зиму жита. Прислів'я «Багато снігу – багато хліба».

У сильні морози деякі птахи ховаються під снігом від холоду. У пухкому снігу багато повітря, а він допомагає зберігати тепло.

Жителі Крайньої Півночі будують собі будинки зі снігу (називається – голку).

100 улюблених віршів малюків (10 стор.)

На підлогу кладуть шкіри північних оленів, а стіни завішують сукном. Усередині такого будинку тепло навіть у найсильніші морози.

Погано: всі доріжки, стежки, узбіччя доріг помітні снігом. По кучугурах важко ходити. Двірникам нелегко прибирати багато снігу, що випав.

Гілки дерев під вагою снігу можуть зламатися.

Диким тваринам важко знайти собі їжу під снігом.

У лісі лосі своїми довгими тонкими ногами застрягають у товщі снігу і стають легкою здобиччю вовків.

— А яке у вас найулюбленіше заняття взимку на прогулянці? /Ліпити сніговиків/

Я вам приготувала сюрприз, який знаходиться ось під цим відерцем. А який ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку?

Що за снігова людина,

Ніс - морквина, тіло - сніг.

Виріс посеред двору,

Де гуляє дітлахи,

Убрався в пуховик

Білий ... / Сніговик /.

Вихователь піднімає цебро, під яким знаходиться сніговичок. /Діти із задоволенням розглядають його/. Чому сніговик так називається? /Тому що він виліплений із снігу. А тут у мене (вихователь показує на закритий кришкою тазик)

- Ковдра біла, не руками зроблена - Не ткалося і не кроїлось, З неба на землю впала.

Що ж тут у мене? / Сніг. / Навіщо я його принесла? /Дати дітям висловити припущення/

Я сьогодні хочу запросити вас до лабораторії для дослідження снігу. Дослідницька діяльність Досвід №1. «Якого кольору сніг?» Покладіть грудочку снігу на кольоровий аркуш паперу, прикладіть до нього білий листпапери, порівняйте. Що ви бачите? /Відповіді дітей/ Висновок: Сніг білого кольору.

Досвід №2. «Який сніг на дотик?» Поторкайте сніг руками. Який він навпомацки? Діти Холодний, мокрий, м'який. Згадайте вчорашні свої відчуття від снігу на вулиці в мороз. Діти: Сніг був легкий, пухнастий, сухий, хрумкий, сипкий. Висновок: Перший час у теплі сніг холодний, мокрий, м'який, не сипучий.

Досвід №3. "Визначення прозорості" Покладіть під грудочку снігу іграшку від кіндер-сюрпризу. Подивіться, чи видно іграшку під снігом? /Ні/ Висновок: Сніг не прозорий.

Досвід №4 «Чи має сніг запах?» Понюхайте мандарин. Що відчуваєте, який мандарин? /Ароматний, запашний.../ А тепер понюхайте сніг. /У нього немає запаху/ Висновок: Сніг не має запаху.

Досвід №5. «Чи тоне сніг?» Покладіть трохи снігу в склянку з холодною водою. Що ви бачите? Сніг плаває на поверхні води і поступово починає танути, розчинятися. Висновок: Сніг не тоне у воді, оскільки сам складається з води.

— А тепер пропоную вам трохи відпочити. Фізкультхвилинка «Зимушка-зима» /Діти виконують рухи за текстом/

Ми крокуємо по кучугурах, по кучугурах крутолобих /Хороводний крок/

Піднімай вище ногу, проклади іншим дорогу.

А тепер бочком, бочком один за одним все бігом / Бічний галоп /

Ніжка ніжку наздоганяла, все бігом за нею скакала.

З колупочкою всі разом потанцюємо ми на місці / Рух «колупця»/

Масаж біологічно активних зон «настали холоди» для профілактики простудних захворювань:

Настали холоди (потерти долоні один про одного)

Перетворилася на лід вода (м'яко провести пальчиками по шиї зверху донизу)

Я на лижах іду (розтерти долонями вуха)

На снігу є сліди.

Діти знову повертаються до лабораторії.

Досвід-спостереження №6. «Вплив температури»

Подивіться, будь ласка, у цебро, в якому ми залишили частину снігу. Що з ним трапилося, поки ми проводили досліди та грали? /Він розтанув і перетворився на воду/

Чому? /Тут тепло. Сніг розтанув від тепла/

Висновок: під дією тепла сніг таїть, перетворюючись на воду.

Досвід №7. «Дослідження чистоти снігу»

Сніг у нас перетворився на воду. А вода чиста, прозора? /Так/

На перший погляд справді досить чиста. Але чи це так насправді зараз перевіримо.

Проціджуємо цю воду через марлю, складену 4 шари.

Що ми бачимо? /На марлі залишився бруд.

Висновок: Сніг брудний.

Який ще дуже важливий для любителів поїсти на вулиці сніг, зробимо висновок?

/Сніг їсти не можна не тільки тому, що він дуже холодний, а й брудний. Від цього теж можна захворіти. /

Тепер давайте поєднаємо все, що ми дізналися про сніг.

Сніг – білий, холодний, не має запаху, не прозорий, не тоне у воді, під дією тепла перетворюється на воду, брудний.

— Ой, хлопці, подивіться на нашого сніговичка!

Поки ми з вами проводили досліди, сніговичок… розтанув. /Дати дітям висловити свої емоції!/

— Шкода сніговичка. Що будемо робити? /Зліпимо нового на прогулянці, ….

Але коли потеплішає, він також розтане.

— Подумайте, а чи можна створити такого сніговика, який ніколи не може розтанути?

Діти. - Так: намалювати на папері; зробити аплікацію; виліпити із пластиліну, глини, солоного тіста; пошити з тканини…./

Я вам пропоную зараз зробити сніговичка із вже знайомого нам матеріалу – фольги. Бажаєте? /Так/. Проходьте та сідайте за столи.

Але насамперед нам треба підготувати свої пальчики до роботи.

Пальчикова гімнастика

Раз, два, три, чотири, п'ять / Загинають пальчики по одному обох руках/

Ми надвір пішли гуляти. /"Йдемо" по столу вказівним та середнім пальчиками/

Бабу снігову ліпили, / «Ліпимо грудочку двома долонями/

Пташок крихтами годували, /Крошать рухи всіма пальцями/

З гірки ми потім каталися, / Проводимо вказівним пальцем правої рукипо долоні лівої руки/

А ще у снігу валялися, /Кладемо долоні на стіл то однією стороною, то іншою/

Всі в снігу додому прийшли, /Трушать долоні/

З'їли суп і спати лягли. /Руху уявної ложкою, руки під щоки/

Відпочили, а тепер за роботу! Діти поринають у творчу діяльність зі створення сніговика з легкого, пластичного матеріалу – фольги. Звучить спокійна класична музика.

Наші сніговички готові. Як капелюшка – кришечка від пляшки з-під молока.

Ось які у нас вийшли кумедні симпатичні сніговички!

Вправа на розслаблення організму: «Сніговик»

Діти уявляють, що кожен із них сніговик. Великий, гарний, якого виліпили зі снігу. У нього є голова, тулуб, дві руки, що стирчать в сторони, і він стоїть на міцних ніжках. Прекрасний ранок світить сонце. Ось воно починає припікати, і сніговик починає танути. Далі діти зображають, як тане сніговик. Спочатку тане голова, потім одна рука, друга. Поступово потроху починає танути і тулуб. Сніговик перетворюється на калюжку, що розтікається землею.

Підсумок – обговорення (чи сподобалося проводити досліди; що цікавого нового дізналися; чий сніговичок найсимпатичніший)

Технологія виготовлення сніговика.

1. Нам потрібно: харчова фольга; 2. Відриваємо полотна фольги невеликого дерев'яного шпажка для шашличків; зубочистка. розміру.

3. Формуємо кульку. 4. «Ліпимо» 3 кульки різного розміру.

5. Протикаємо кульки шпажкою. 6. Середню кульку протикаємо горизонтально

Це руки. На них «ліпимо» рукавиці.

7. Зі смужки фольги робимо капелюх. Носик робимо в техніці «квілінг».

1. Запиши імена героїв.

Коля, Сашко, Женя, Катя.

2.

Сніговий кролик

Подумай і вкажи, якою була Катя.

маленька, наполеглива, працьовита

3. Хто що виліпив зі снігу? Запиши чи намалюй.

4. Які слова вперто повторювала Катя? Запиши.

А я буду зайчика ліпити.

5. Збери прислів'я. Прочитай її та подумай, чи підходить вона до розповіді В. Сутьєєва.

Кожна людина у справі пізнається.

Так, це прислів'я підходить до розповіді. Катя була наполеглива і працьовита і виліпила зрештою чудового снігового зайчика.

6. Обведи малюнки і розкрий ті снігові фігури, які тобі сподобалися. Знайди в тексті слова про них та прочитай.

Слон – «У мене слон буде. Невеликий. З хоботом.

Снігуронька - «У снігуроньки крижаний кокошник і коси довгі до землі.»

Дід Мороз - «З білою бородою та зеленою ялинкою в руці.»

Білий ведмедик - «Як живий, з палицею-клюкою в лапах.»

Зайчик - «чудового пухнастого зайчика з великими вухами, довгими ногамиі коротеньким хвостиком. І весь зайчик - зі снігу.

Тема урока. В. Сутєєв «Сніговий зайчик»

Заплановані результати:

  • Особистісні: формування вміння висловлювати своє ставлення до героїв, висловлювати свої емоції, розуміння того, що будь-яку справу треба доводити до кінця.
  • Пізнавальні: формування вміння отримувати інформацію з тексту, ілюстрацій.
  • Комунікативні: формування вміння будувати мовленнєвий вислів відповідно до поставлених завдань.
  • Регулятивні: формування вміння прогнозувати зміст тексту, здійснювати особистісну рефлексію.

Навчально-методичне забезпечення:

  • Підручник Літературне читання, 2 клас, Л.А. Єфросиніна.
  • Робочий зошит з літературного читання, 2 клас. Л.А.

    Єфросиніна.

  • Презентація портрет В Сутєєва, чистомовки.

Конспект уроку

  1. Мотивування до навчальної діяльності

— Як треба казати, щоб вас з цікавістю слухали? (чітко вимовляти звуки в словах, дотримуватися потрібної інтонації і темпу мови)

— Для цього ми зараз попрацюємо зі скоромовками… (слайди)

— Спочатку читайте повільно пошепки, а потім повторіть вголос із потрібною інтонацією та темпом мови.

1. На подвір'ї трава, траві дрова

Не рубай дрова на траві подвір'я.

2. Карл у Клари вкрав корали,

Клара у Карла вкрала кларнет.

3. Кораблі лавірували, лавірували, та не виловлювали.

4. Віз корабель карамель,

Наскочив корабель на мілину.

І матроси три тижні

Карамель на мілини ялини.

- Сенс яких слів вам не зрозумілий? Давайте разом спробуємо розкрити значення слів або звернемося до тлумачного словникаС. Ожегова.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Яке завдання вам було поставлено? (Детальний переказ однієї з частин твору).

— Спробуємо розповідати текст у парі.

Самооцінка учнів за підсумками перевірки домашнього завдання.

  1. Актуалізація знань. Постановка навчальної задачі.
  2. 1 етап. Робота з текстом до читання (антиципація)

Подивіться на портрет Володимира Григоровича Сутєєва. Що ви можете сказати про цю людину (у неї добрі, розумні очі)

Припустіть, про що чи про кого може писати така людина? (Про тварин. Про дітей, про добрі вчинки).

— Прочитайте, як Володимир Сутєєв назвав свій твір? (Сніговий кролик).

— Припустіть, про що може бути цей твір? І яке воно може бути за жанром? (Про зайчика, може бути розповідь, а може бути казка?)

- А тепер розгляньте ілюстрації. Що зараз можете сказати? (Це швидше за все розповідь про те, як діти ліпили снігові фігури)

Чому тоді називається твір «Сніговий кролик»?

Діти працюють у четвірках. Один із групи висловлює припущення про події, що відбудуться у творі.

2 етап. Робота з текстом під час читання.

Для того, щоб перевірити ваші припущення, проведемо діалог з автором через текст (стадія осмислення).

1 частина читаю сама, 2, 3 частина читають хлопці, що добре читають, 4 частина діти читають самостійно).

Давайте з'ясуємо, чиї припущення підтвердились.

Читання вголос із зупинками (після читання уривка робиться зупинка, ведеться робота з розуміння прочитаного). Словникова робота ведеться під час читання оповідання.

— Чому хлопці вирішили ліпити зі снігу?

- Кого вирішив виліпити Коля? Сашко? Женя? Маленька Катя?

- Що таке кокошник?

— Прочитайте, із чого почалася робота.

— Прочитайте опис сніговика, якого зліпив Коля.

— Розкажіть, які фігурки в інших хлопців.

Чи всі хлопці мають фігури?

Прочитайте, що сказала Катя.

— Перелічіть, кого вдруге зліпили хлопці.

Чи вийшов зайчик у Каті?

- Що таке скафандр? У кого може бути скафандр?

— Прочитайте, як поводилася Катя, коли розсипалася нею виліплена фігурка.

- Скільки фігурок встигли зробити хлопці?

— Як ви вважаєте, чому Катя не зупинилася, а вперто ліпила зайчика.

Чи правильно вона вчинила?

— Куди вирішили піти хлопці, коли наліпили багато різних фігур?

Чому Катя з ними не пішла?

- Що вона сказала?

— А чому вона сказала тихо, щоб ніхто не чув?

Проблемне питання.

Розкажіть, якою ви уявляєте собі Катю.

— Чим закінчився цей твір?

Прочитайте опис кролика.

Робота з текстом після прочитання.

— Як ви вважаєте, прочитаний твір казка чи розповідь. Доведіть (написано у прозі, немає чаклунства, тварини не розмовляють).

— Які риси характеру має маленька Катя?

Це гарні рисихарактеру чи ні? Доведіть.

— У чому полягає головна думка оповідання?

— Для кого Володимир Сутеєв написав це оповідання?

Подивіться презентацію творів В.Сутєєва, прочитайте самостійно.

Робота у зошиті з літературного читання. Заповнення бортового журналу «Хто що виліпив із снігу»

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.

Повний текст матеріалу літературного читання«Ст. Сутєєв. "Сніговий зайчик""; 2 клас (продуктивне читання) дивіться в файлі, що скачується.
На сторінці наведено фрагмент.

Дякую за вашу оцінку. Якщо хочете, щоб Ваше ім'я
стало відомо автору, увійдіть на сайт як користувач
і натисніть Спасибо ще раз. Ваше ім'я з'явиться на цій сторінці.

Вхід | Реєстрація

Муніципальний загальноосвітній заклад

«Середня загальноосвітня школа№1»

Урок літературного читання

у 2 «Б» класі

по темі

«Твори про дітей та для дітей»,

В. Сутєєв «Сніговий зайчик»

Н. Носов «Вигадники»

(УМК « початкова школа XXI століття»)

Тема:«Твори про дітей та для дітей. В. Сутєєв «Сніговий зайчик». Н. Носов «Вигадники»

Тип уроку: урок - вікторина

Ціль:створити умови для цілісного сприйняття творів;

розвивати навчальні та читацькі вміння: виділяти головну думкутвори, співвідносити прислів'я із змістом твору;

формувати моральні поняття: «труд-лінь», «сміливість-боягузтво»;

Обладнання:виставка книг В. Сутєєва, Н. Носова, портрети письменників, сюжетні картинки.

Форма проведення:урок-вікторина.

Хід заняття

I. Організаційний момент

У школу ти прийшов вчитися, не лінуватися, а вчитися.

На уроці не позіхай, на запитання відповідай.

ІІ. Вікторина за творами В. Сутєєва та Н. Носова

За правильні відповіді учні одержують жетони.

ІІІ. Повідомлення теми уроку

Навряд чи у нас у країні знайдеться людина, яка не знайома з Володимиром Сутьєвим. Він – художник, сценарист, режисер, який випустив безліч книг та мультфільмів, знаменитий, маститий, всенародно коханий. Навіть ті, хто не може пригадати цього імені, напевно знають Чиполліно, доктора Айболита, Піфа, Мойдодира, Кота-риболова, Козленка, який умів рахувати до десяти, і безліч інших веселих і добрих героїв, намальованих ним для дитячих книжок та мультиків. …

IV. Робота над твором В. Сутєєва «Сніговий зайчик»

1. Словникова робота: кокошник – прикрашений напівкруглий старовинний головний убір.

2. Слухання.

3. Перевірка первинного сприйняття.

Про що це оповідання?

В. Сутєєв, розповідь про дітей «Сніговий зайчик»

4. Повторне читання «ланцюжком» частинами. Робота зі змісту твору.

Який ви уявляєте Катю?

Який настрій мав хлопці?

5. Вибіркове читання.

Знайдіть у тексті опис Діда Мороза та Снігуроньки.

V. Фіз. пауза

Зайчик сіренький сидить і вусами ворушить.

Зайчику холодно сидіти, треба зайчику лапки гріти.

Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати.

VI. Робота над ілюстраціями.

Який момент проілюстрував худоник?

Що ліпили хлопці вперше, вдруге, втретє?

VII. Робота в зошит

1. Запиши імена героїв.

2. Хто що виліпив із снігу. Запиши чи намалюй.

3. Які слова вперто повторювала Катя?

4. Збери прислів'я. «Кожна людина у справі пізнається».

Як співвіднести прислів'я зі змістом твору?

Чому вчить Стєтєєв?

VIII. Вікторина за творами Н. Носова.

Н. Носов – дитячий письменник. За словами самого Носова, в літературу він прийшов випадково: народився син, і треба було розповідати йому все нові і нові казки, кумедні розповіді для нього та його приятелів-дошкільнят.

Знаменитий герой, який нічого не знав.

2. Які овочі взяли діти на городі?

3.Що пришивав Котька на штани?

4. У якому оповіданні йдеться про відро морозива?

5.Що зварив на вечерю Мишко?

6. Кого злякалися хлопці у оповіданні «Тук, тук, тук».

X. Підсумок уроку

Хто одержав 5 жетонів, більше 5, менше 5? Ви добре працювали, молодці!

XI. Рефлексія

На уроці я дізнався (а)…

Мені було цікаво …

  • Визначтеся з ідеєю скульптури. Використовуйте як зразок один із прикладів нижче або придумайте щось своє.
  • Обов'язково надягніть теплі рукавички, а щоб вони не промокли в процесі роботи, натягніть поверх ще одні гумові.
  • Заготуйте сніг. Для маленьких снігових постатей вистачить і того, що довкола. Якщо ж у планах щось монументальне, то знадобиться більше матеріалу.
  • Починайте з найбільших деталей і поступово рухайтеся до дрібніших. У цьому плані ліплення зі снігу нічим не відрізняється від роботи із пластиліном.
  • Створіть з купи або комів снігу основу, а потім додайте поетапно деталізацію, згідно задуму.
  • Для надання міцності конструкції змочуйте теплою водоюі наліплюйте шар за шаром. Тонкі елементи армуйте, вставляючи всередину деталі палиці або гілочки.
  • Для вирівнювання поверхонь розгладжуйте їх руками, шматком фанери або дощечкою. Поглиблення та рельєф створюйте лопатками.
  • Після підмерзання декоруйте снігову фігуру обрізками тканини, шматками пластику або готовими елементами.
  • Для підфарбовування скульптур розведіть теплою водою гуаш або акварель і нанесіть на поверхню пензликом, розпилювачем або просто з пляшки.
  • Використовуйте шаблони, вирізані з плівки або пластику.
  • Приберіть з-під фігури сніг, промалювавши своєрідну тінь, щоб скульптура не зливалася з тлом і краще виглядала.

Де ліпити снігові фігури

У парку, сквері, біля будинку. Найкраще формувати снігові фігури там, де вони стануть прикрасою та зможуть порадувати максимальна кількістьлюдей, створивши .

Не обмежуйте свою фантазію та використовуйте оточення як частину композиції для втілення креативних сцен. Ліпіть не тільки на землі, а й на лавах, сходах, парканах, а також у дерев, стовпів, знаків або стін.

Які снігові фігури можна зліпити

Ось кілька ідей крутих скульптур - від найпростіших до витончених, на які доведеться витратити не одну годину і гори снігу.


Класика жанру. Декілька хвилин, три коми один на одному, і все готове. Для різноманітності можна зробити сніговика-малюка з двох куль або акробата, що стоїть на голові. Не набагато складніше виготовити пухкого симпатягу з ручками та ніжками або Олафа з «».


Public domain / Pinterest

Якщо зробити сніговика з однакових кульок і покласти на землю, вийде гусениця. Вусики, лапки та зелений колірдодадуть ще більшу схожість. Мініатюрну версію фігури можна зробити зі сніжків прямо на гілці дерева.


Public domain / Pinterest

Зліпіть кілька довгастих сніжків, додайте очі, і розсадіть на перилах або сходах. Дрібним пташкам вистачить цих деталей, для більших версій можна приробити голову, крила і хвіст.


Public domain / Pinterest

Зберіть сніг у купу і добре ущільніть. Обмалюйте лопаткою панцир та його платівки, приклейте голову з шиєю та лапи. За допомогою лопатки нанесіть на тіло черепахи рельєф, щоб надати їй реалістичності.



Зробити пінгвіна просто: достатньо виліпити довгасту грудку, а потім приробити до нього дзьоб і лапи. Можна створити одного великого птаха або цілу колонію з мініатюрних. Якщо їх, вийде дуже круто.

6. Качечка



Милу маленьку качечку легко зробити зі звичайного сніжка, приліпивши зверху голову з дзьобом і змалювавши з боків крила. З великою фігурою доведеться повозитись: потрібно спочатку скачати грудку, а потім надати йому форму тулуба з хвостом і головою. Дзьоб із шматочка моркви або помаранчева фарба не дадуть сплутати фігуру ні з чим іншим.



Зимова казка Володимира Сутєєва - Сніговий кролик. Добра історіяпро маленьку дівчинку Катю та її друзів. У старших хлопців вийшло зі снігу зліпити і сніговиків, і Діда Мороза, і Снігуроньку, а Катюші ніяк не виходило зробити Зайченя зі снігу.

Зимова казка Сутєєва Сніжний зайчик читати

День був теплий, сніг мокрий. Вийшли хлопці надвір. Що робити?

Давайте щось зі снігу зробимо, - запропонував Коля. - Я, наприклад, думаю справжнього Сніговика виліпити.

Правильно! – підтримав Сашко. -Я ведмедя білого зроблю.

Женя подумала і вигадала:

У мене буде слон. Невеликий. З хоботом.

Катя, найменша, сказала:

А я буду зайчика ліпити.

І пішла робота!

Спочатку хлопці накатали із липкого снігу великі куліПотім кожен став своє ліпити - хто що задумав.

Раніше за всіх Коля свого Сніговика закінчив.

Чудовий вийшов Сніговик: з мітлою в руці, із відром на голові.

У Сашка білий ведмедик вийшов як живий, з палицею-клюкою в лапах.

Женя зробила невеликого слона. З хоботом.

А найменша Катя ліпила-ліпила, але так і не вийшов у неї кролик... Купка снігу - і все...

Коли всі налюбувалися на свою роботу, Коля сказав:

Давайте ще ліпити. Я, наприклад, хочу Діда-Мороза зробити.

А я – Снігуроньку! – крикнув Сашко.

Женя подумала і вигадала:

Я збудую сніговий будиночок з крижаними віконцями.

А найменша Катя тихо сказала:

А я буду зайчика ліпити.

Ось і нові постаті надворі з'явилися.

У Колі дуже гарний Дід-Мороз вийшов: із білою бородою та зеленою ялинкою в руці.

Поруч із Дідом-Морозом Сашко свою Снігуроньку поставив. У Снігуроньки крижаний кокошник і коси довгі, до землі.

Женя для Бобика чудовий будиночок збудувала: з грубкою, з високою трубою та прозорими крижаними віконцями.

А найменша Катя ліпила-ліпила зайчика, а він раптом упав і розсипався.

Я ракету будую! – кричить Коля.

Я – супутник! – кричить Сашко.

Женя одразу придумала:

У мене буде космонавт. У скафандрі.

А найменша Катя не плакала, тільки чутно прошепотіла:

А я... я буду зайчика ліпити...

Супутник готовий!

Ось він – з довгими антенами із прутів, з літерами «СРСР».

На стартовому майданчику стоїть Коліна ракета. На ракеті – зірка, всередині ракети-пасажир Бобик, біля ракети – космонавт у сніговому скафандрі – Женина робота.

А найменша Катя ще не встигла зробити свого зайчика. У нього ще немає ніг, немає хвостика, немає довгих вух.

Тільки є живіт та голова.

Он скільки цікавих речей зі снігу вийшло!

Але втомились хлопці, треба відпочити.

Ліпити більше не будемо. Пішли у сніжки грати! – запропонував Коля.

На мою думку, найкраще йти на гірку, на санках спускатися, - придумала Женя.

І всі вирішили: покататися на лижах, пограти у сніжки та з гірки на санчатах з'їхати.

А найменша Катя сказала:

Я не піду з вами...

Пограли хлопці в сніжки, покаталися на лижах, спустилися на санчатах з гірки і, коли повернулися на подвір'я, раптом побачили чудового пухнастого зайчика з білими вухами, довжиною.

ними ногами і коротеньким хвостиком. І весь зайчик – зі снігу.

Схожі статті

2023 parki48.ru. Будуємо каркасний будинок. Ландшафтний дизайн. Будівництво. Фундамент.