План-конспект заняття (старша група) на тему: Конспект навчального заняття у старшій групі дитсадка на тему День космонавтики. Відкрите заняття до дня космонавтики у старшій групі

Ганна Шуніна
Конспект заняття у підготовчій групі «День космонавтики»

"День космонавтики"

Цілі:

розширити уявлення дітей про космічних польотах;

познайомити з російськими вченими, які стояли біля витоків розвитку російської космонавтики - До. Е. Ціолковським, С. П. Корольовим;

закріпити знання дітей про те, що першим космонавтом був росіянин - Ю. А. Гагарін;

підвести дітей до розуміння того, що космонавтомможе бути тільки здорова, освічена, наполеглива і безстрашна людина;

виховувати у дітях гордість за свою країну, любов до своєї Батьківщини.

Устаткування:

портрети К. Ціолковського, С. Корольова, Ю. Гагаріна, В. Терешкової;

проектор;

мультимедійні презентації.

Хід заняття.

Вихователь: Хлопці, всі ви знаєте, що 12 квітня вся наша країна відзначає свято. День космонавтики. Сьогодні ми, звичайно, дуже коротко, поговоримо про те, як люди почали освоювати космічнепростір і чому саме 12 квітня ми відзначаємо День космонавтики.

З давніх часів загадковий світпланет і зірок привертав до себе увагу людей, вабив їх своєю таємничістю та красою.

Раніше, давним-давно, коли люди тільки починали впізнавати Землю, вони уявляли її перевернутою чашею, яка спочиває на трьох гігантських слонах, які стоять на панцирі. величезної черепахи. Ця чудо-черепаха плаває в морі-океані, а весь світ накритий кришталевим куполом неба з безліччю блискучих зірок.

З того часу минуло кілька тисяч років. Люди навчилися будувати кораблі і, здійснивши кругосвітні подорожі, Довідалися, що Земля – куля. А астрономи довели, що Земля летить у космосі.

Хлопці, скажіть, а хто літає у космос?

Діти: в космос літають космонавти.

Вихователь: Хто такі космонавти?

Діти: Це ті люди, які літають у космічнепростір на ракетах.

Вихователь: Як ви думаєте, чому люди захотіли полетіти в космос?

Діти: Людям цікаво було дізнатися, що на інших планетах. космос та ін.

Вихователь: Правильно, хлопці людина дивилася на зоряне небо і йому хотілося дізнатися, що це за зірки, чому вони такі яскраві. Вчені придумали, спеціальні прилади– телескопи і, спостерігаючи за зоряним небом, дізналися, що крім Землі є й інші планети – одні менші, а інші більше.

Хлопці, а які планети ви знаєте?

Діти: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон.

Вихователь: Молодці, хлопці.

Але людей цікавили не лише зірки, а ще їм було цікаво, чи є життя на інших планетах? А якщо є, то хто там живе? Чи схожі живі істоти на людей? Але щоб дізнатися про це, треба до цих планет долетіти. Літаки для цього не годилися. Тому що планети були дуже далекі. І тоді вчені вигадали ракети.

Першу у світі ракету винайшов російський учений КостянтинЕдуардович Ціолковський. Він жив у місті Калузі та працював учителем у школі, викладав математику та фізику. КостянтинЕдуардович дуже любив спостерігати телескоп за зірками, вивчав їх і мріяв до них долетіти.

задумав він сконструюватитакий літальний апарат, який міг би долетіти до планет. Вчений провів розрахунки, робив креслення і вигадав такий літальний апарат, який міг би полетіти за межі Землі. Але, на жаль, він такої можливості не мав. І, тільки через багато років, інший російський учений – С. П. Корольов зміг сконструюватиі виготовити перший космічний супутник. Ці дві людини започаткували освоєння космосу.

У 1955 році було прийнято рішення про будівництво стартового майданчика для космічних ракет . Це було в Казахстані, далеко від великих населених пунктів. Місце знаходження космодрому – Байконур.

3 листопада 1957 року був запущений другий супутник, у його кабіні був собака Лайка, з усім необхідним для життя.

Хлопці, а хто знає першого космонавта на землі?

Діти: Юрій Олексійович Гагарін.

Вихователь: Правильно, хлопці 12 квітня громадянин Росії Ю. А. Гагарін здійснив перший у світі політ космос. Він став першим у світі космонавтом, що полетіли в космос. Тому день 12 квітня став великим всенародним святом на честь льотчиків. космонавтів та всіх працівників, які працюють над створенням космічних ракет і кораблів.

Політ Гагаріна в космосітривав 1 годину 48 хвилин. За цей час він облетів нашу Землю, а потім повернувся назад.

Після польоту Ю. А. Гагаріна космосі побувало багато космонавтів, Серед них були і жінки. Перша у світі жінка- космонавт– Валентина Тпрешкова.

Багато космонавти літали до космосунеодноразово Зараз відбуваються спільні польоти космонавтів різних країн . Робота космонавтів дуже небезпечна.

Хлопці, а як ви думаєте, які якості має володіти космонавт?

Діти: наполегливість, цілеспрямованість, відповідальність, мужність, працьовитість.

Вихователь: Правильно, хлопці Ви назвали багато якостей, якими має володіти космонавт. Праця наших космонавтівгідно оцінила наша країна: всі космонавтиудостоєні високих нагород.

А тепер, я хочу перевірити, наскільки уважні ви були на заняття. Перед вами зоряне небо. На кожній зірочці написано питання, на яке треба дати правильну відповідь. Я вам бажаю удачі.

(Діти по одному підходять до плакату "Зоряне небо"та відривають зірку. Читають питання та відповідають на нього.)

Запитання:

1. Хто перший полетів у космос?

2. Назвіть першу жінку, яка побувала в космосі.

3. Коли ми відзначаємо День космонавтики?

4. Місце, звідки запускаються космічні ракети?

5. Людина, яка здійснює польоти в космос?

6. Зорова труба для вивчення зірок та планет?

7. Як називається одяг космонавта?

8. Хто літав у космос до Ю. А. Гагаріна?

9. Небесне тіло, що обертається навколо Сонця?

10. Скільки планет у сонячній системі?

Вихователь: Молодці, хлопці, відповіли на всі запитання І останнє завдання: команда дівчаток і команда хлопчиків повинні побудувати ракету за допомогою гімнастичних палиць Давайте за допомогою лічилки виберемо командирів команд:

По порядку всі планети

Назве будь-хто з нас:

Раз - Меркурій,

Два - Венера,

Три - Земля,

Чотири – Марс.

П'ять - Юпітер,

Шість - Сатурн,

Сім - Уран,

За ним – Нептун.

Він восьмим іде за рахунком.

А за ним уже, потім,

І дев'ята планета

Під назвою Плутон.

Вихователь: які чудові ракети у вас вийшли Можливо, хтось із вас теж стане космонавтом, або конструкторомракет і прославить нашу Батьківщину.

Ніна Болдир
Заняття «День космонавтики. Подорож у космосі»

Ціль: розвиток інтересу дітей до космосу та людям, що підкорили його простори.

Завдання:

Навчальне завдання:

Познайомити дітей з космосом(сонячною системою);

Закріпити знання дітей у тому, що вони живуть планети Земля;

Ознайомити дітей із історією розвитку космонавтики;

Активізувати словниковий запас (зірки, сонце, космос, ракета);

Розвиваюча задача:

Закріпити знання дітей про те, що першим космонавтомбув громадянин Росії Юрій Гагарін.

Розвивати просторову уяву;

Створити позитивне емоційне тло, атмосферу доброзичливості;

Виховне завдання:

Виховувати допитливість.

Виховувати гордість за нашу Батьківщину, за її досягнення у науці, за героїзм російських людей.

Матеріал: мультимедіа.

Здрастуйте, дорогі хлопці. Сьогодні ми з Вами вирушили до космічна подорож . (слайд 1)

Будинки за книжкою та в дитячому садку

Мріють хлопчаки, мріють дівчата

Летіти на Місяць.

Завзято мріють вони про Місяць

І навіть літають, але лише уві сні.

Наша країна 12 квітня відзначає День космонавтикина честь першого польоту людини в космос. (Слайд 2)

Що таке космос? Космос- Це загадковий світ зірок, планет та інших об'єктів. (Слайд 3)

Подивіться увечері на небо. Скільки там гарних зірочок. Вони нам здаються маленькими, блискучими крапками. (Слайд 4)

Далекі зірки на небі горять,

Звати вони у гості наших хлопців.

Зібратися в дорогу недовго для нас-

І ось ми до польоту готові зараз.

Скомандує диктор: «Увага – зліт!»,-

І наша ракета помчить уперед.

Прощально мигнуть і розтануть вдалині

Вогні золоті улюбленої землі.

Хочемо ми з тобою подружитися, Місяць,

Щоб ти не нудьгувала весь час одна!

Таємничий Марс, почекай нас трохи,

Зуміємо в дорозі і до тебе заглянути

Зірки – це розпечені кулі. Вони бувають маленькими, великими та гігантськими.

У небі існує найголовніша, хоч і не дуже велика зірка. А як вона називається, Ви мені допоможете, відгадавши загадку. (Слайд 5)

Вранці рано я прокинуся,

Подивлюсь – і засміюся,

Адже в моє віконце

Яскраво світить... (Сонце)

Сонце – це також зірка. Через Сонце вдень ми не можемо побачити зірки. Але насправді навколо Сонця обертаються 9 планет, а також астероїди та комети. Вони всі навколо Сонця і менше його. Кожна планета має своє ім'я і знаходиться одна від одної на певній відстані.

По порядку всі планети

Назве будь-хто з нас:

Раз - Меркурій,

Два - Венера,

Три - Земля,

Чотири – Марс.

П'ять - Юпітер,

Шість - Сатурн,

Сім - Уран,

За ним – Нептун.

Він восьмим іде за рахунком.

А за ним уже, потім,

І дев'ята планета

Під назвою Плутон.

А ви знаєте, на якій планеті ми живемо з Вами? На планеті Земля. Серед інших планет вона на 3-му місці. Це єдина планета, де є суша та вода. (Слайд 6-7)

Є одна планета – садок.

В цьому космосі холодному.

Тільки тут ліси галасують,

Птахів скликати перелітних.

Лише на ній одній цвітуть,

Конвалії в зеленій траві,

І бабки тільки тут

У річку дивуються здивовано.

Бережи свою планету

Адже інший

Схожої нема!

Людям завжди було цікаво подивитися на космос. І ось в одному місті сотні років тому жив простий учитель Костянтин Едуардович Ціолковський. (Слайд 8)Він задумав сконструювати такий літальний апарат, який зміг би долетіти до якоїсь планети. Він зробив креслення (Слайд 9-10)і вигадав літальний апарат. На жаль, він не мав можливості його побудувати.

Але, через багато років після дослідів Ціолковського, російські вчені під керівництвом Сергія Павловича Корольова, (слайд 11)виготовили ракету, за допомогою якої 4 жовтня 1956 року запустили перший космічний супутник.

І ось після численних випробувань, вони вирішили відправити до космос тварин. Першими стали кролики, собаки та миші. Собак дуже ретельно відбирали для польоту. Вони повинні були не боятися шуму та трясіння, є тоді, коли загориться лампочка.

Першими собаками, які полетіли в космосі повернулися на Землю стали Білка та Стрілка. (Слайд 12)Після них люди вже не боялися самі літати в космос і почали готувати космонавтів. Як Ви думаєте, яким має бути космонавт?

У космонавтів свій, особливий режим.

Зарядка кожен деньі вчасно вони лягають спати.

Адже дуже важливо для здоров'я

Режим особливий цього дотримуватись.

Пробіжки, віджимання, присідання,

Вода холодна облиття.

Першим космонавтом, який полетів у космос, став Юрій Гагарін

(Слайд 13,14,15)

У космічній ракеті

З назвою «Схід»

Він першим на планеті

Піднятися до зірок зміг.

Співає про це пісні

Весняна крапель:

Навіки будуть разом

Гагарін та квітень.

Хлопці, а бажаєте, я покажу вам на прикладі кульки, як летить ракета.

Надуємо кульку і затискаємо отвір пальцями. А потім розтискаємо пальці, і кулька різко виривається нагору.

Хлопці, наша куля летіла, як ракета - вона рухалася вперед, поки в ній було повітря. А у ракеті не повітря, а паливо. Тому вона може облетіти навколо Землі і знову повернутись назад.

Ось у такому незвичайному подорожіМи сьогодні з вами побували. Не лише поринули в історію, а й зазирнули в космос, Довідалися, що крім нашої планети, існують ще безліч планет. І, можливо, вчені ще доведуть, що ще є планети, де теж живуть люди, птахи. Але поки що жителів інших планет ми «лагідно»називаємо інопланетянами. (Слайд 16)

Публікації на тему:

12 квітня наша країна відзначала День космонавтики. Це всенародне свято! 12 квітня 1961 р. уперше у світі на космічному кораблі «Схід».

Конспект НОД «День космонавтики»Завдання: викликати інтерес у дітей до космосу; Познайомити дітей із сузір'ями, з будовою Сонячна система; Закріпити знання дітей про сонце.

Заняття із закріплення у дітей знань про космос «Зустріч із зірочкою»Мета: виховання любові до Батьківщини та почуття гордості за рідну країну. Завдання: закріпити уявлення та знання дітей про космос; розширювати.

Незабаром день космонавтики цього року виповнюється 55 років від дня першого польоту людини в космос. Злетів у ракеті російський хлопець, всю землю.

Підсумкова гра - заняття «Подорож до космосу» у підготовчій групі

Єфімова Алла Іванівна, вихователь ДБДОУ №43 м. Колпіно Санкт - Петербург
Опис матеріалу:Пропоную Вам конспект заняття у підготовчій групі «Подорож до космосу». Цей матеріалбуде корисним вихователям підготовчої групи.

Ціль:Формувати уявлення дітей про космос.
Завдання:
Продовжувати розвивати уявлення дітей про видатних людейРосії: перший космонавт Юрій Гагарін.
Розвивати творчі здібностідітей у різних видахдіяльності.
Виховувати почуття гордості за свою Батьківщину.
Обладнання:Портрет Юрія Гагаріна; ілюстрації із зображенням першого супутника Землі, Білки та Стрілки, ракети; портрети космонавтів, книги на тему тижня.
Попередня робота:розучування віршів, розгляд ілюстрацій. Додому дано домашнє завдання: виконати виріб на тему «Космос».

Вихователь:Діти цього року 12 квітня вся наша країна відзначає знаменну дату? Хто може підказати яку?
Відповіді.
Вихователь:Давайте ми з вами згадаємо, хто першим полетів у космос?
Відповіді.
Вихователь:А назвіть мені імена космонавтів, яких ви знаєте?
Відповіді.
Вихователь:А давайте всі разом згадаємо назви планет? А скільки всього планет ви знаєте?
Відповіді.
Діти читаютьвірш про планети:
По порядку всі планети,
Назве будь-хто з нас:
Раз - Меркурій,
Два - Венера,
Три - Земля,
Чотири – Марс.
П'ять - Юпітер,
Шість - Сатурн,
Сім - Уран,
За ним – Нептун.
Вихователь:Хлопці, а як ви вважаєте, як виглядає ракета?
Відповіді.
Вихователь:Я вам пропоную викласти ракету із блоків Дьєнеша? Подивіться уважно і скажіть, з яких геометричних фігурви склали ракету?


Відповіді.

Вихователь:А згадайте назви книг, які ми з вами читали на тему «Космос»?


Відповіді.
Вихователь:А що таке Сонячна система?
Відповідь.Дитина розповідає.


Вихователь:Я хочу вас запросити на фізхвилинку, але не просту, а космічну.
Фізмінутка.
Ми підемо на космодром, (Крокують)
Дружно в ногу ми йдемо,
Чекає на нас швидка ракета (Руки над головою, продовжують крокувати)
Для польоту планету.
Вирушаємо на Марс (Руки убік)
Зірки неба, чекайте на нас.
Щоб сильним стати та спритним
Починаємо тренування: (зупинитися та виконувати рухи за текстом)
Руки вгору, руки вниз,
Вправо-вліво нахилися,
Головою покрути,
І лопатки розведи.
Праворуч крок і вліво крок,
А тепер стрибком ось так.


Вихователь:Послухайте загадки та назвіть відгадки.
- Чоловік сидить у ракеті.
Сміливо в небо він летить,
І на нас у своєму скафандрі
Він з космосу дивиться (космонавт)
- Найперший у космосі
Летів із величезною швидкістю
Відважний російський хлопець,
Наш космонавт … (Гагарін)
- На повітряному кораблі,
Космічному, слухняному,
Ми, обганяючи вітер,
Несемося на … (ракеті)
Вихователь:Загадки ви відгадали, давайте ми з вами теж помандруємо в космічну подорож, але щоб здійснити подорож, потрібен транспорт. Пропоную побудувати ракету та на ній помандрувати.
(Будуємо ракету з конструктора).
Вихователь:Хлопці, а ракета якась?
Відповіді.(велика, космічна, швидка...)


Вихователь:Хлопці, у нас тут у реченнях переплуталися слова, нам треба їх розставити по місцях та прочитати речення.
Дидактична гра: «Збери та прочитай».
- Юрій полетів у Гагарін космос. (Юрій Гагарін полетів у космос)
– День святкуємо у космонавтики квітні. (День космонавтики святкуємо у квітні)
- і Білка Стрілка в літали космос. (Білка і Стрілка літали в космос)
Вихователь:У мандрівку вирушаємо, запрошую підійти до столу, подивіться, що це?
Відповіді.
Вихователь:Правильно це глобус, маленька модель нашої Землі. Давайте ми з вами подорожуємо нашою маленькою моделлю.
Діти розглядають та вивчають глобус.


Вихователь:А уявіть себе дома космонавтів і опишіть, яким ви бачите космонавта?
Відповіді.
Вихователь:У нас сьогодні справа не проста, у мене для вас ще один сюрприз. Я хочу, щоб ви мені виклали планети, але це особливі планети. Ви повинні вигадати їм назви, розповісти трохи про них.


Вихователь:Діти, згадайте, про що ми сьогодні говорили. Щоб закріпити наш сьогоднішній матеріал, я пропоную вам відповісти на запитання:
- Як називають людей, які літають у космос? (космонавти)
- Як називається одяг космонавта? (Скафандр)
- Як називався космічний корабельна якому Юрій Гагарін здійснив політ? (Схід)
- Згадайте ім'я жінки космонавта? (Валентина Терешкова)
Вихователь:Ми з вами багато говорили про космос, а зараз я вас запрошую на екскурсію до «Планетарію». А як ви вважаєте, що таке «Планетарій».


Відповіді.
Вихователь:Бажаю вам гарної та цікавої подорожі, дивіться та запам'ятовуйте все уважно, а потім мені все розповісте.
А ми поки що відвідаємо виставку ваших робіт (спільна творчість батьків та дітей)


Спасибі за увагу.

Еліна Шавалієва
Конспект заняття з пізнавального розвитку"День космонавтики"

Конспект освітньої діяльностіз пізнавального розвитку

на тему: День космонавтики. для дітей підготовчої групи

Вихователь: Шавалієва Е. Д. АНО ДО «Планета дитинства «Лада» д/р № 150 «Брусничка»

Ціль:Сформувати уявлення дітей про свято «День космонавтики», елементарних уявленьпро космос, про перший політ у космос, познайомити з російськими вченими, які стояли біля витоків розвитку російської космонавтики.

Завдання:

ГО «Пізнавальний розвиток»

Уточнити та узагальнити знання дітей про космос, про знаменитих людей у ​​космонавтиці;

Закріпити назви планет;

Розвивати вербальну уяву, активізувати словниковий запас;

Розвивати допитливість, уяву, творче мислення;

Формувати пізнавальну активність.

ГО «Соціально-комунікативний розвиток»

Виховувати позитивно-емоційний настрій, дисциплінованість;

Виховувати у дітей гордість за свою країну, любов до своєї Батьківщини.

Виховувати вміння працювати у команді.

ГО «Мовленнєвий розвиток»

Збагатити активний та пасивний словник дітей на цю тему;

Формувати вміння дітей правильно називати планети, відповідати питання повною відповіддю.

Розвиток пам'яті, зв'язного мовлення.

Розвивати вміння узагальнювати.

Матеріал:картинки – про космос, фотографії знаменитих людейпов'язаних із космосом; загадки про космос, розрізні картинки про космос, схема для оповідання по картинці, розмальовки про космос, м'яч, фотографії планет (існуючі і ні, магнітні літери, надруковані речення про космос (розрізані за словами).

В. : - Здрастуйте хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про свято яке відзначають 12 квітня. Як ви думаєте яке сьогодні свято?

- (Відповіді дітей).

В.: - Сьогодні свято «День авіації та космонавтики»

А як ви думаєте, чому присвячений цей день?

- (Відповіді дітей)

В.: Цей день присвячений першому польоту людини в космос, і тих, хто бере участь у розробці, будівництві та випробуванні космічних ракет, супутників, усієї космічної техніки.

Як ви думаєте, чому людина захотіла полетіти в космос?

(Відповіді дітей)

В: - Напевно йому захотілося дізнатися, що ж там знаходиться в космосі? Чи є ще життя на інших планетах? Давайте ми з вами подивимось на наш всесвіт.

Слайди про космос: космос, супутники, планети...

Красиві фотографії ви подивилися про космос, а хто ж першим все це побачив? І як?

А чи можна простому літаку дістатися інших планет? А на чому можна? (Відповіді дітей).

То хто ж вигадав першу ракету?

Розповідь про космонавтів.

Жив у місті Калузі простий учитель Костянтин Едуардович Ціолковський. Він дуже любив спостерігати в телескоп за зірками, вивчав їх і дуже йому хотілося долетіти до далеких планет.

Задумав він сконструювати такий літальний апарат, який міг би долетіти до якоїсь планети. Він проводив розрахунки, робив креслення і вигадав такий літальний апарат. Але, на жаль, він не мав можливості цей літальний апарат побудувати.

І тільки через багато років інший учений - конструктор Сергій Павлович Корольов зміг сконструювати і виготовити перший космічний супутник, в якому навколо Землі спочатку полетіли собаки Білка і Стрілка.

Під керівництвом С. П. Корольова було сконструйовано ракету «Схід», у якій 12 квітня 1961 року у світі у космос полетіла людина.

Першим космонавтом, який полетів у космос, був Юрій Олексійович Гагарін.

Юрій Гагарін першим полетів у космос. Він був військовим льотчиком, а згодом став космонавтом.

Під час підготовки до польоту в космос він готувався у центрі підготовки космонавтів і там проходив різні випробування. Спочатку він кружляв на особливому кріслі, потім його поміщали до барокамери. Дихати у барокамері було важко, закладало вуха. Якби він натиснув на червону кнопку, то випробування припинилося б і тоді прощай мрію про космос.

Коли Юрій Гагарін гідно виконав усі випробування, він полетів у космос. Пролунала зі старту команда "Пуск". І ракета пішла вгору. Гагарін по рації хвацько сказав своє знамените «ПОЇХАЛИ!»

Після польоту Гагаріна в космосі побувало дуже багато космонавтів, таких як Титов Герман Степанович - перша людина, яка здійснила тривалий космічний політ (більше доби, друга радянська людина в космосі, друга людина у світі, що здійснила орбітальний космічний політ, наймолодший космонавт в історії. пробув на орбіті понад 25 годин та здійснив близько 17 витків на апараті «Схід-2».

Ще з космонавтів був Леонов Олексій Архіпович – перший космонавт, який вийшов у відкритий космос. Серед космонавтів були й жінки.

Хто знає ім'я першої космонавтки? Ними були Валентина Терешкова – перша жінка космонавт та Світлана Савицька – перша жінка космонавт, яка перша здійснила вихід у відкритий космос.

Як ви вважаєте, яким має бути космонавт?

Насамперед, у космонавта має бути міцне здоров'я, він повинен бути сильним, витривалим, тому що під час космічного польоту людина зазнає величезних навантажень.

Єгорову під час польоту в космос вдалося зібрати дуже цінний у науковому відношенні матеріал.

-В:- Хлопці подивіться, а нам із космічної станціїкосмонавти надіслали космічні завдання, вони хочуть знати, що ми знаємо про космос.

Поділіться на 2 команди, оберіть капітанів, дайте назви своїм командам. За кожну правильну відповідь ви отримуватимете фішку, за підсумком гри в кінці вікторини команди отримають подарунки від космонавтів (у 2 конвертах розмальовки на тему космос).

1. Загадки про космос.

- 1 завдання від космонавтів - це загадки про космос. Згадаймо правила гри в команді.

Д: - Не перебивати, слухати свого товариша, відповідає той, хто підняв руку, відповідь зачитується тому, хто першим підняв руку і правильно відповів.

Що не можна зробити у космосі?

У космосі крізь товщу років

Крижаний летить об'єкт.

Хвіст його - смужка світла,

А звуть об'єкт…

Серед зірок мчить десь.

Він багато років летить-летить,

Космічний…

(Метеорит)

Висвітлює вночі шлях,

Зіркам не дає заснути.

Нехай усі сплять, їй не до сну,

У небі світить нам

Планета блакитна,

Кохана, рідна.

Вона твоя, вона моя,

А називається ... (Земля)

Океан бездонний, океан безкрайній,

Безповітряний, темний і надзвичайний,

У ньому живуть всесвіти, зірки та комети,

Є й населені, можливо, планети.

У небі видно жовте коло

І промені, як нитки.

Повертається Земля навколо,

Немов на магніті.

Хоча поки що я і не старий

Але вже вчений

Знаю, то – не коло, а куля,

Сильно розпечений.

Вночі з Сонцем я змінююсь

І на небі запалююсь.

Сиплю м'якими променями,

Немов сріблом.

Повною бути можу ночами,

А можу – серпом.

Темним небом розсипаний горошок

Кольоровий карамелі з цукрової крихти,

І тільки тоді, коли ранок настане,

Вся карамель та раптово розтане.

Найперший у Космосі

Летів із величезною швидкістю

Відважний російський хлопець

Наш космонавт … .

Вночі у темному небі зірки.

Знає все протилежно

Зірки у небі … .

(Зірочка)

На повітряному кораблі,

Космічному, слухняному,

Ми, обганяючи вітер,

Несемося на … (Ракеті)

В:-Молодці, із загадками впоралися.

2. Гра «Хоровод»

I. Мотиваційний

- В:- Космонавти хочуть знати, чи багато слів ми знаємо про космос і що в космос можна взяти з собою. Розкажемо їм?

(Діти погоджуються).

ІІ. Організаційний

-В:- Гратимемо по черзі.

Спочатку 1 команда стане в хоровод. 2 команда виступає у ролі спостерігачів. Потім команди зміниться.

1 команда називатиме слова про космос.

2 команда – що можна взяти із собою у космос.

Згадаймо правила.

(Діти встають у хоровод, згадують правила: м'яч передавати по колу, не заважати і не перевивати один одного. Спочатку виконує 1 команда, потім 2 команда).

ІІІ. Діяльність

Вихователь стоячи у колі перший називає слово:

2 команда – «КОСМІЧНИЙ ШЛЕМ» та передає м'ячик далі дітям.

(Діти передають м'ячик по порядку, при цьому називають слова:

1- космонавт, планети, метеорит, астероїд, комети, ракета, супутник...

2- скафандр, улюблені книги, їжа, одяг, взуття, фотографії рідних, зубна паста, щітка). Команда спостерігачів доповнюють відповіді.

IV.Прикінцевий

-В:-Молодці, впоралися із завданням багато слів знаєте про космос і про те, що можна взяти з собою в космос. А чому в нас все вийшло?

Дві команди впоралися та отримують по 1 фішки.

(Відповіді дітей:

Тому що ми один одного не перевивали

Працювали дружно, разом).

3. Гра «Ланцюжок» (відгадай за першими літерами)

I. Мотиваційний

-В:- Космонавти просять у нас розгадати ребус із газети, яку вони взяли з собою, у них не вийшло.

1 команда – невагомість

2 команда – планетарій

(Діти погоджуються допомогти космонавтам розгадати ребус).

ІІ. Організаційний

-В:- Давайте встанемо в ланцюжок і по черзі один за одним виходити і брати потрібну літеру і ставити її на дошку і в результаті вийде зашифроване слово.

Згадаймо правила.

(Діти згадують правила: один одного не штовхати, працювати по черзі, не перебивати

Встають у ланцюжок).

ІІІ. Діяльність

-В:- На дошці ряд представлені картинки (зашифрованого слова) треба першу букву картинки знайти серед букв і поставити на дошку і так по ланцюжку один за одним.

Вихователь допомагає з труднощами.

(Діти один за одним (спочатку 1 команда, потім 2 команда) виходять, знаходять першу літеру, що відносяться до картинки і ставлять на дошку по порядку. Читають яке слово вийшло).

IV.Прикінцевий

-В:- Виконали, молодці, впоралися, а скажіть чому у нас так добре це вийшло?

(Відповіді дітей: – Ми не поспішали, один одному не заважали, були уважними, ми можемо знаходити правильні літери).

-В:- Молодці отримуйте фішки за виконану роботу.

4.Гра «Акваріум» Правильно розставити слова у реченні.

I. Мотиваційний

-В:- Космонавти ненароком зіпсували, порізали свою газету, а там була цікава статтяяку вони хотіли б прочитати. Чи допоможемо їм відновити статтю?

(Діти погоджуються допомогти космонавтам відновити статтю).

ІІ. Організаційний

-В:- Давайте першим допомагатиме 1 команда, а друга команда стане за ними і будуть спостерігачами, потім команди зміняться.

2 команда по завершенню може доповнити або виправити, якщо завдання виконане неправильно. Згадаймо правила цієї гри.

(1 команда сідає за стіл, а 2 команда встають за спини та спостерігають. Потім змінюються.

Згадують правила: намішати команді суперників, не перебивати, слухати одне одного).

ІІІ. Діяльність

-В:- Виконують завдання у конвертах знаходяться розрізані пропозиції, які необхідно правильно зібрати.

1 команда:

У космонавт летить ракета.

перша жінка Валентина Терешкова космонавт.

У корабель космічний політ вирушає.

2 команда:

Падає із комета неба хвостата.

полетів Юрій у перший космос Гагарін.

Зірки світять небі на 1 команда збирає слова, 2 – спостерігає, а потім змінюються.

(Діти викладають пропозиції)

1 команда:

Космонавт летить у ракеті.

Валентина Терешкова перша жінка космонавт.

Корабель вирушає у космічний політ.

2 команда:

З неба падає хвостата комета.

Юрій Гагарін перший полетів у космос.

На небі світять зірки.

IV.Прикінцевий

-В:- Впоралися і з цим непростим завданням, вправно зібрали речення правильно. Молодці. А як ви думаєте, чому у вас це вийшло?

(Відповіді дітей: - Тому що ми слухали один одного і правильно зібрали пропозиції).

- В:- Обидві команди впоралися чудово і за це вам ще по одній фішці.

5 .Конкурс капітанів. Збери розрізну картинку і склади розповідь за схемою.

- Капітан космонавтів окремо приготував завдання для капітанів, капітани виходьте треба зібрати розрізану картинку і розповісти, що на ній зображено.

(Кожному капітану в конверті лунають фрагменти розрізних картинок, необхідно зібрати її, схема складання оповідання вивішується на дошку або виводиться на телевізор).

6.Дерево знання. Планети.

I. Мотиваційний

-В:- Космонавти надіслали нам фотографії планет, але вони схитрили і надіслали не лише фотографії планет, які існують, але й фотографії неіснуючих планет, вони хочуть перевірити наші знання про планети. Покажемо наші знання?

(Погоджуються розібратися із цим завданням).

ІІ. Організаційний

-В:- А допоможе нам у цьому дерево знань. На дереві висять фотографії планет 1 команда збиратиме існуючі планети, а 2 команда – існуючі. Для того щоб у нас все вийшло, давайте згадаємо правила, як ми працюватимемо?

(Діляться на групи, і згадують правила: не перебивати, працювати не заважаючи один одному).

ІІІ. Діяльність

-В:- Давайте підійдемо до дерева знань та знайдемо картинки потрібні вам

1 команда збирає планети, які існують.

2 команда збирає планети, які не існують.

Допомагаємо у міру труднощів. Згадують, які планети, існують, а які вигадані та розставляють їх у осередки за класифікаціями.

IV.Прикінцевий

-В:- Розставили, молодці, давайте подивимося, чи правильно ми розсортували планети.

Молодці ви все зробили правильно, а чому це в нас вийшло? Як ви думаєте?

(Відповіді дітей: -Бо ми працювали разом, не заважали один одному і радилися).

- І за це завдання ви отримуєте по одній фішки, молодці.

В:-Ну ось і закінчилися завдання від космонавтів, і ми з вами виконали все правильно і не посоромили честь своєї групи, довели, що ми багато знаємо і вміємо.

А що нового та цікавого ви сьогодні дізналися?

Про що б ти розповів удома, що побачив і почув?

Може бути, хтось із вас теж стане космонавтом або конструктором ракет і винайде таку ракету, в якій люди не будуть відчувати таких перевантажень, які зазнають зараз космонавти. І прославіть нашу Батьківщину.

Кожен народ має людей, які прославили свою країну, свою Батьківщину, і ми пишаємося тим, що в нашій країні Росії є такі чудові люди.

Давайте підіб'ємо підсумки, порахуйте у кого скільки фішок і отримайте призи від космонавтів.

Вікова група: підготовча
Завдання, що розвиває: Закріпити знання дітей про те, що першим космонавтом був громадянин Росії Юрій Гагарін.
Навчальне завдання: Розширювати уявлення дітей про космічні польоти; ознайомити з російськими вченими, які стояли біля витоків розвитку російської космонавтики - К. Е. Ціолковським, С. П. Корольовим.
Виховне завдання: Виховувати гордість за нашу Батьківщину, за її досягнення у науці, за героїзм російських людей.
Здоров'язберігаюча задача: Підвести дітей до розуміння того, що космонавтом може бути тільки здорова, освічена, сильна людина.
Матеріал: мультимедіо.

Загадую дітям загадки.
1. Чудо - птах, червоний хвіст
Прилетіла до зграї зірок. (ракета)

2. Не місяць, не місяць,
Не планета, не зірка,
По небу літає, літаки обганяє. (супутник)

3. По темному небу розсипаний горошок
Кольоровий карамелі із цукрової крихти
І тільки тоді, коли ранок настане,
Вся карамель та раптово розтане. (зірки)

4. У космосі крізь гущавину років
Крижаний летить об'єкт.
Хвіст його - смужка світла,
А звуть об'єкт ..... комета
- Хлопці, здогадалися, про що ми сьогодні говоритимемо? (Про космос, космонавтів ...)
-Яке свято відзначає наша країна 12 квітня? (День космонавтики – слайд – заставка)
- Чому це свято так називається? (це свято не тільки космонавтів, а й тих, хто бере участь у розробці, будівництві та випробуванні космічних ракет, супутників, усієї космічної техніки).
– Хто такі космонавти? (До того як у космос піднялася перша людина, туди відправляли штучні супутники, місячні та міжпланетні автоматичні станції - слайд. І тільки потім на космічних орбітах з'явилися люди. Їх стали називати космонавтами).
- Як ви вважаєте, чому людина захотіла полетіти в космос? космос - слайд
Космос завжди привертав увагу людей: він манив своєю глибиною та загадковістю. Вчені придумали спеціальні прилади - телескопи-слайд, і спостерігаючи за зоряним небом, Довідалися, що крім Землі є й інші планети - одні -менше, інші - більше.
- Які ви знаєте планети? (Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон – слайд).
ДИТИНА: По порядку всі планети
Назве будь-хто з нас:
Раз - Меркурій,
Два - Венера,
Три - Земля,
Чотири – Марс.
П'ять - Юпітер,
Шість - Сатурн,
Сім - Уран,
За ним – Нептун.
Він восьмим іде за рахунком.
А за ним уже, потім,
І дев'ята планета
Під назвою Плутон.
(Автор вірша – А. Хайт)
- Молодці, справді всі планети знаєте, а от скажіть що таке Місяць?
Відповіді: Супутник Землі
- Поверхня Місяця складається з кратерів, великих та маленьких. Давайте проведемо невеликий експеримент та подивимося, як вони виглядають.
Експеримент «Місячні кратери»
У чашку чи тарілку насипається гірка борошна. Кидаємо туди пластилінову кульку. Обережно виймаємо кульку і отримуємо подібність кратера.
- Хлопці, а тепер давайте зліпимо планети: Венеру, Марс, Землю, Сатурн, Місяць та Сонце. Венера – друга внутрішня планета Сонячної систем. Венера - третя за яскравістю об'єкт на небі Землі після Сонця та Місяця. Поверхня Марса – пустелі, кратери, гори. Юпітер – сама велика планетаСонячної системи. Названо на честь головного римського бога. Земля – найзеленіша планета. Більшу частину поверхні займає вода - 70. Сатурн - це незвичайна по зовнішньому виглядупланета її оточують яскраві обручки. Вони утворені різними частинками, камінням, льодом, снігом. Уран - зеленувато-блакитна планета. В атмосфері, яка міститься метаном. Плутон – одна з найбільших карликових планет Сонячної системи. Дев'ята планета Сонячної системи. Місяць – на багато кратерів. Сонце – найяскравіша, найспекотніша і найбільша планета.
Гра "Кільця Сатурна"
(Хлопці передають один одному обруч, простягаючи через себе)
Людям хотілося дізнатися, чи є життя інших планетах. А якщо є, хто там мешкає? Чи схожі ці живі істоти на людей? Але щоб про це дізнатися, треба до цих планет долетіти. Літаки для цього не підходили, бо до планет було дуже далеко. І тоді вчені вигадали ракети.
- Хто ж у Росії вигадав першу ракету?
Жив у місті Калузі простий учитель Костянтин Едуардович Ціолковський-слайд. Він дуже любив спостерігати в телескоп за зірками, вивчав їх і дуже йому хотілося долетіти до далеких планет.
Задумав він сконструювати такий літальний апарат, який міг би долетіти до якоїсь планети. Він проводив розрахунки, робив креслення і вигадав такий літальний апарат. Але, на жаль, він не мав можливості цей літальний апарат побудувати.
І тільки через багато років інший учений - конструктор Сергій Павлович Корольов - слайд, зміг сконструювати і виготовити перший космічний супутник - слайд, в якому навколо Землі спочатку полетіли хто? (собаки Білка та Стрілка – слайд). Це сталося 20 серпня 1960 року, політ тривав більше доби, за цей час вони 17 разів облетіли навколо Землі і були повернуті на Землю в капсулі, що катапультується, і стали світовими знаменитостями.
А під керівництвом С.П.Корольова було сконструйовано ракету-слайд, у якій 12 квітня 1961 року вперше у світі у космос полетіла людина.
- Назвіть прізвище цієї людини? Хто ж був першим космонавтом? (Ю.А.Гагарін) -слайд
Політ тривав 1 годину та 48 хв. За цей час було здійснено один виток навколо Землі. При старті ракети Гагарін сказав по рації фразу, що стала знаменитою на весь світ: «Поїхали!». На орбіті Юрій Гагарін провів найпростіші експерименти: пив, їв, робив записи олівцем. «Поклавши» олівець поруч із собою, він випадково виявив, що той одразу почав спливати. З цього Гагарін зробив висновок, що олівці та інші предмети у космосі краще прив'язувати. Всі свої відчуття та спостереження він записував на бортовий магнітофон.
Після польоту Гагаріна в космосі побувало багато космонавтів, серед них були і жінки
- Хто знає ім'я першої космонавтки? (Валентина Терешкова – слайди) Її політ тривав 3 доби. Було здійснено 48 витків навколо Землі. Фраза, яку вона промовила перед стартом: «Гей! Небо, зніми капелюх!». Вона залишається єдиною у світі жінкою, яка літала до космосу сама.
- Як ви вважаєте, яким має бути космонавт?
- Насамперед, у космонавта має бути міцне здоров'я, він має бути сильним, витривалим, тому що під час космічного польоту людина зазнає величезних навантажень.
Фізхвилинка
Діти розставляють стільці по колу. Потім бігають групою і вимовляють разом із педагогом текст:
Чекають на нас швидкі ракети
Для прогулянок планетами.
На яку захочемо,
На таку полетимо!
Але у грі один секрет -
Запізнілим місця немає.
Педагог прибирає кілька стільців. На слова педагога "Зайняти свої місця!" діти сідають. Гра повторюється 2-3 рази.

А що таке перевантаження?
Перевантаження – це такий стан, коли організм стикається з такими навантаженнями, які не всі можуть витримати.
Наприклад, коли ракета злітає і коли приземляється, тіло того, хто перебуває в космічному кораблі, стає дуже важким, а руки і ноги неможливо підняти. Але, коли космічний корабель опиняється в космосі, тіло стає легким. Як пух і люди літають кораблем, як пір'їнки - слайд.
- Як називається такий стан у космосі? (Стан невагомості).
- Чи знаєте ви, у чому їжа у космонавтів? (У тюбиках - слайд, інакше космонавти ганялися б по всьому кораблю то за хлібом, то за соком). Ось бачите, як важко було першому космонавту.
- Чому ми говоримо, що космонавт має бути безстрашним?
Раніше люди ніколи не літали у космос і не знали, з чим вони могли там зіткнутися. Адже в ракеті могли бути якісь несправності. Тому космонавти повинні дуже добре знати, як влаштовано ракету, щоб полагодити несправності. Космонавти могли зіткнутися з іншими літальними апаратами– адже ніхто не знав, чи є життя на інших планетах.
На повернення космонавтів чекають не лише їхні рідні, а й увесь народ. І всі радіють, коли вони благополучно приземляються.
Тому, коли вперше в космос полетів Ю.Гагарін, увесь наш народ стежив за цим польотом, усі хвилювалися за першого космонавта. І коли він благополучно приземлився, вся країна раділа.
- А чи знаєте ви, де приземлився Ю.Гагарін вперше? (На Саратовській землі, за містом Енгельс, на місці приземлення Ю.Гагаріна встановлено обеліск – слайд). Саратівці зустрічали космонавта, але ще більше тріумфувала Москва. У Москві люди зібралися в центрі, на Червоній площі і до пізнього вечора тривало свято, вони кричали «Ура! Гагарін», «Слава нашій Батьківщині!» слайд.
Працю космонавтів гідно оцінила наша країна: усі космонавти удостоєні високих нагород. У Москві знаходиться Алея космонавтів – слайд.
Ім'ям Ю.А.Гагаріна названо площу, де встановлено пам'ятник йому - слайд. У багатьох містах на його честь названо вулиці, площі та проспекти. А у Голландії вивели сорт тюльпанів, які назвали «Юрій Гагарін».
Місто Гжатськ, де народився і жив Ю. А. Гагарін, тепер носить його ім'я - місто Гагарін. У цьому місті є музей Ю. А. Гагаріна – слайд.
Військово – повітряна академія, де готують льотчиків – космонавтів, також має ім'я Ю.А.Гагаріна - слайд
Ім'ям С.П.Корольова названо вулицю (вул.Академіка Корольова - слайд).
Ось, що написав Гагарін, повернувшись із космосу: «Облетівши Землю в кораблі-супутнику, я побачив, якою прекрасною є наша планета. Люди, зберігатимемо і примножуватимемо цю красу, а не руйнуватимемо її!» (Земля-слайд)
Підсумок:
- Що нового та цікавого ви сьогодні дізналися?
- Що б ти розповів удома, з того що побачив і почув?
Може бути, хтось із вас теж стане космонавтом або конструктором ракет і винайде таку ракету, в якій люди не будуть відчувати таких перевантажень, які зазнають зараз космонавти. І прославіть нашу Батьківщину.
Кожен народ має людей, які прославили свою країну, свою Батьківщину, і ми пишаємося тим, що в нашій країні Росії є такі чудові люди.

Схожі статті

2022 parki48.ru. Будуємо каркасний будинок. Ландшафтний дизайн. Будівництво. Фундамент.