Конспект НУД щодо підготовки до навчання грамоті в середній групі «Звуки. План-конспект заняття з навчання грамоти (середня група) на тему: конспект заняття з навчання грамоти в середній групі «звуки, і літери м, м

Тема: Звуки [М], [М”] та літери М, м.

Цілі: уточнення знань про звуки [М], [М"]; знайомство з літерами М, м; вчити читати зворотні та прямі склади; продовжувати закріплювати графічні навички; розвивати зорове сприйняття, фонематичний слух; розвивати дрібну моторику рук.

Обладнання: іграшки Філя та Каркуша, кольорові квадратики для складання схем слів, іграшки – машина, м'яч; неваляшки (синя та зелена, малюнки машини та м'яча, малюнки до ігор, картка з буквою, будиночки для букв, складові таблиці, набірне полотно, каса букв; на столі у кожного комплект: дзеркало, сигнальні картки, схема слова та кольорові квадратики для звукового аналізу, лічильні палички, кольорові олівці, простий олівець, зошит.

Хід заняття:

I Організаційний момент:

З: Хлопці, сьогодні на заняття до нас прийшли гості. Хто це?

Філя та Каркуша.

Звідки вони до нас прийшли?

З передачі « На добранічмалюки»

П: Каркуша та Філя дуже хочуть сьогодні позайматися разом з вами. Чи можна?

З: Тоді, проходьте, займайте свої місця. І ви гості сідайте. І ми розпочинаємо наше заняття.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу:

П: Хлопці, сьогодні ми з вами продовжимо нашу подорож чарівною країною звуків і букв, познайомимося з новими звуками та буквою. А скажіть, чим відрізняється буква від звуку?

Звуки ми чуємо, вимовляємо, але з бачимо, а літери ми бачимо, пишемо, читаємо.

З деякими звуками і літерами ми вже познайомилися. Назвіть їх.

А, О, У, Е, І.І.

П: Вони які?

Голосні.

Питання: Як вони вимовляються?

П: Подивіться схему цього слова. З яких звуків воно складається?

З голосних.

П: Скільки їх?

П: Підберіть короткі словадля цієї схеми.

Ау! Уа! Іа!

ІІІ. Засвоєння нового матеріалу:

1) Введення у тему.

К.: Хлопці, а можна я загадаю вам загадку?

К.: П'є бензин, як молоко,

Може бігати далеко.

Возить вантажі та людей.

Ти знайомий, звичайно, з нею. /машина/

(Показується машина - іграшка)

К.: Стриб - скок, стриб - скок,

Розігрався колобок,

Вище Ані скаче

Наш веселий …

З: Хлопці, давайте ще раз назвемо ці слова – відгадки.

Машина м'яч.

Питання: Назвіть перші звуки цих слів. Мммашина.

В: Ммм'яч.

П: Та й саме про ці звуки ми сьогодні говоритимемо.

2) Уточнення артикуляції звуку.

З: Візьміть дзеркала, посміхніться. Давайте спочатку промовимо звук [М] (хором, індивідуально) .

П: А тепер звук [М"] (хором, індивідуально)

Q: Що відбувається з нашими губами?

Вони спочатку стуляються, а потім розмикаються.

П: Так, а повітря виходить вільно?

П: Що йому заважає?

3) Характеристика звуків.

П: А як називаються звуки, при проголошенні яких нам щось заважає?

Згідними.

П: Отже, звуки [М] та [М"] які?

Згідні.

З: А ми знаємо, що приголосні звуки можуть бути дзвінкими або глухими. Давайте визначимо, які наші звуки дзвінкі чи глухі. Для цього прикладемо долоню до горла, і промовимо звуки [М] і [М"] … Відчуваєте як дзвенить голос?

П: Значить звуки [М] та [М"] які?

Дзвінкі.

П: Так, а ще приголосні звуки можуть бути м'якими та твердими. Тверді звуки ми яким кольором позначаємо?

П: А м'які?

Зелений.

П: Ось подивіться на наших помічниць Неваляшок. У синій Неваляшки що лежить у кишені?

Малюнок з машиною.

Питання: Який перший звук у цьому слові?

П: А оскільки машина у синій Неваляшки означає звук [М] який?

Твердий і на схемі позначатиметься синім кольором.

П: А у зеленої Неваляшки, що намальовано на кишеньці?

Питання: Який перший звук?

П: Він який твердий чи м'який?

М'який і на схемі позначатиметься зеленим кольором.

П: Отже, давайте підіб'ємо підсумок. Звуки, [М] та [М"] які?

Згідні, дзвінкі, [М] – твердий позначається синім кольором, [М”] – м'який, позначається зеленим кольором.

4) Ігри в розвитку фонематичного слуху

Ф: А для того, щоб це краще запам'ятати, я пропоную пограти в гру «Твердий, м'який»

Ф: У вас на столах лежать сигнальні картки, одна зелена, а друга синя. Я називатиму слова на нові звуки, якщо ви чуєте твердий звукпіднімаємо синю картку, якщо м'яку – зелену.

Ф: Мак, мороз, мітла, мед, молоко. (Показую малюнки)

А я хочу з вами пограти в слова. Назвіть овочі зі звуками М або М.

Морква, помідор.

К: Назвіть фрукти та ягоди з цими звуками.

Смородина, мандарин, малина, лимон.

А тепер назвіть весняні місяці зі звуком М.

Березень, травень.

З: А я знаю ще одну гру, вона називається «Де звук живе? »

В: Ви повинні визначити місце звуку в слові, в середині, наприкінці або на початку, а також визначити твердий він чи м'який і позначити на схемі своїм кольором.

(діти беруть картки та кольорові квадратики)

В: Маска, гном, сом, мухомор, лимон, медуза. (Показую малюнки) .

5) Фізкультурна хвилина.

П: А тепер давайте трохи відпочинемо. (виходять на килимки)

Дівчатка і хлопчики То по колу побіжать,

Стрибають як м'ячики. То сядуть, відпочинуть.

Ручками ляскають, І давай знову скакати.

Ніжками тупотять. Ну ніяк їх не вгамувати!

6) Знайомство з літерами М м (заголовної та великої).

П: Хлопці, ось ми з вами говорили про звуки М та М. Ми їх чули, вимовляли, а що зробити, щоб їх побачити. Що нам для цього потрібно?

П: Так: нам потрібна буква, яка позначає ці звуки. Ось вона.

Паличка та паличка,

Поміж ними галочка.

І зрозуміло одразу всім:

Вийшла літера М.

П: Подивіться її уважно. На що вона схожа?

П: Скільки у ній елементів?

З: Складіть її з паличок.

П: А тепер давайте напишемо цю літеру у повітрі.

А ще нам потрібно поселити цю літеру в її квартиру. Скажіть, у якому будиночку вона житиме?

З синім дахом.

П: Правильно, тому що це приголосна буква – вона позначає два приголосні звуки. І оскільки вони дзвінкі, то квартира буде з лівого боку, у другому під'їзді на третьому поверсі. (селимо букву)

П: А тепер відкрийте зошити і зробіть те саме у себе. Спочатку зафарбовуємо дах будинку, а потім вписуємо букву до її квартири.

+ (стежити за поставою, та правильністю виконання завдання, заохочення)

Зверніть увагу на те, що в цій квартирі житимуть два звуки, які позначаються однією літерою.

7) Читання складів за складовою таблицею.

Ф: Хлопці, а давайте почитаємо склади з новою літерою.

(Індивідуально, хором)

IV. Робота у зошиті.

П: А зараз я пропоную розім'яти наші пальчики.

(пальчикова гімнастика)

В: Молодці. Подивіться ще раз як пишеться буква М. (показую на дошці) А тепер пишемо по одному рядку великої і великої літериМ.

V. Звуко – літерний аналіз.

П: хлопці, скажіть, а як ви думаєте, яке найулюбленіше слово для всіх дітей у світі?

П: Давайте розберемо це слово і складемо його схему, а потім прочитаємо.

(складання схеми слова, її підписування літерами з каси літер (біля дошки)

П: А тепер придумайте гарні речення з цим словом.

VI. Підсумок. Узагальнення.

Ф: Молодці хлопці, велике вам дякую всім. Нам вам дуже сподобалося. Але нам час прощатися з вами і поспішати на зйомку нової передачі «На добраніч малюки». І ми обов'язково до вас ще неодноразово прийдемо. До побачення!

О: Наше заняття добігло кінця, скажіть з якими звуками ми познайомилися?

Вони які?

Питання: Якою буквою ці звуки позначаються?

Лілія Золотаревська
Підготовка до навчання грамоти дітей середньої групи

Відповідно до освітньої програмою в середній групіперед нами, вихователями стоять досить складні завдання з навчання дітей грамоті. Ми маємо навчити дітей п'ятого року життя:

Розуміти терміни «слово»і «звук»;

Розуміти, що слова бувають довгими та короткими;

Самостійно вимовляти слова, інтонаційно підкреслювати них необхідні звуки;

Розуміти, що слова складаються зі звуків і навіть визначати на слух голосні та приголосні звуки, м'які та тверді;

І навіть визначати місце звуку у слові (перший, останній, у середині);

А з другої половини року, діти вчаться складати пропозиції щодо «живої моделі».

Одна з самих складних завданьрозділу при підготовці до навчання грамоті– це розуміння терміна «слово». Оксана Семенівна Ушакова пропонує для цього низку цікавих ігор. В одну з них ми зараз із вами пограємось.

1. Гра «Чарівний екран»

Завдання: Познайомити дітей із терміном«слово». Вчити прислухатися до звучання слів і чітко їх вимовляти. Формувати вміння регулювати силу та темп голосу.

Перед вами чарівний екран на ньому нічого немає. Я скажу чарівні слова «Раз, два, три, покажи»і на екрані з'явиться зображення. Ви повинні чітко, чітко промовляючи кожен звук, вимовити слово, що означає картинку. Повтори ти тихо, голосніше. Давайте повторимо хором, повільно, швидко.

Ви чітко та правильно називали слова.

Колеги, у процесі називання самих різних предметіву дітейформується поняття про те, що слово - це назва будь-якого предмета, надалі діїта якості.

Якщо у вас немає можливості використовувати мультимедіа, ви можете відпрацьовувати навички слів за допомогою вказівки або чарівної палички. Паличкою вказуєте на предмет. Що це таке? (м'яч). Послухай, як я скажу це слово. Повтори його.

Таким чином діти починають розуміти термін «слово».

Крім того, що діти вміють називати, підбирати слова, ми вчимо порівнювати слова протяжністю, тобто визначаємо, які довгі, а які короткі. Пропоную вам гру: 2.«Довгий – короткий» Завдання: Вчити дітей розуміти термін«слово», визначати короткі та довгі слова. Приготуйте руки, давайте вчимося вимірювати довжину слова (кіт, велосипед). А тепер ви будетевимірювати довжину слова (Сом, магазин, м'яч, міліціонер). Молодці правильно вимірювали довжину слів.

Коли діти добре засвоїли розуміння терміна «слово», ми вчимо їх складати пропозиції щодо «живої моделі». Ми з вами зараз навчимося складати пропозиції.

3. «Складання пропозицій щодо «живої моделі».

Завдання: Познайомити дітейзі складанням пропозиції щодо «живої моделі».

Хто прийшов до нас у гості? (Їжак)Який їжачок? (колючий). Щоб легше було скласти пропозицію, ми будемо використовувати схеми. Ви будете словом

«їжачок», Ось вам схема. Ви - «колючий». Діти моделюють пропозиції:

- «Колючий їжачок»; А якщо ми поміняємось місцями, яка пропозиція у нас вийде?

- «Їжачок колючий».

А зараз подивіться на екран. Що робить їжачок? (спить). Ви будете словом«спить».

Моделювання пропозицій:

- «Їжачок колючий спить»;

- «Колючий їжачок спить»;

За допомогою цієї гри можна складати найрізноманітніші пропозиції.

А зараз я вам пропоную серію ігор зі звукової культури мови.

На початку року не всі діти чітко вимовляють шиплячі, свистячі звуки, Р, Л. Ми даємо вправи з простими звуками, які діти чітко вимовляють. 4. «Злови звук»У цій грі ми вчимо дітей розуміти термін«звук», чути потрібний звук у словах. Розвивати фонематичний слух.

Ми зараз з вами гратимемо зі звуком «Б».

Зайчика звуки вчив,

Зайчик звуки забув.

Тут заплакало наше зайченя.

Підійшло до нього кошеня,

Говорить: «Не плач, косий,

Звуки вивчимо з тобою.

«Б»почуєш – голосно плескай.

Та ще й ніжкою тупай.

Я називатиму слова, а ви повинні зловити тільки ті слова, в яких почуєте звук «Б» (будинок, гриби, пень, морква, бик, ворона, булка)

Можна ускладнювати завдання, ловити лише слова, у яких звук «Б»стоїть на початку слова (Булка, полиця, букет, шайба)

Тепер лише у середині слова (колобок, човник, коробочка, собака)

У цій грі можна вчити дітейвизначати твердість та м'якість звуків.

Зараз ловитимемо тільки ті слова, де звук «Б»м'який (Білка, коробка, дитина, бочка, лоша).

Бачите, скільки варіантів вправ можна використовувати з одним звуком.

У міру того як діти опановують вимову складних звуків, ми ігри включаємо і ці звуки. Це шиплячі, звук Р, Л, свистячі.

У цій грі ми вчимо дітейпідбирати слова із заданим звуком.

5. Хто в будиночку живе?

Завдання: Вчити дітейпідбирати слова зі звуком «Ж».

Нам треба розселити тварин у будиночок. Тільки в будиночку житимуть тварини, в словах яких чуємо звук «Ж».

Назвіть, хто може жити у будиночку. Вимовляйте слова чітко, правильно. А зараз ми перевіримо, чи правильно відповіли. А чому не оселили?

Добре ви впоралися із цим завданням, правильно розселили мешканців у будиночок.

Коли діти навчилися виділяти звук у слові, ми вчимо знаходити місце звуку у слові. Для цього використовуємо схеми.

6."Знайди місце звуку в слові"

Завдання: Вчити дітейвизначати місце голосного звуку "А"у слові.

Я називатиму слова зі звуком "А", а ви повинні на схемі показувати фішкою місце звуку у слові (На початку, наприкінці, в середині) (лелека, мак, лисиця, куля)

Також можна вчити визначати позицію звуку у слові за допомогою такої гри.

Для цієї гри мені потрібно 6 людей.

7. «Знайди свою пару»

Завдання: Вправляти дітейу визначенні першого та останнього звуку у словах.

Я вам роздам картинки. Ви повинні знайти свого друга.

Що в тебе намальовано? (Шишка)

Який останній звук у цьому слові? (А)

У кого малюнок зі словом, де перший звук А?

(стілець - ложка, чайник - ключ, шишка-автобус)

Молодці правильно визначили перший і останній звук у словах.

Заняття з навчання грамоті у середній групі

« Лісова подорож»

Вихователь МБДОУ – 49 р.
І кваліфікаційної категорії.

Завдання:Дати дітям уявлення, що слова бувають різними – познайомити із протяжністю звуку. Закріпити вміння відгадувати загадки.Формувати вміння чути слова із заданим звуком. Удосконалювати рухові вміння та навички. Розвивати фонематичний слух, творча уява. Виховувати дружнє ставленнядо однолітків, любов до живої природи.
Попередня робота: Розгляд ілюстрацій про диких тварин, дерева; прослуховування музичних записів, розучування чистомовок, скоромовок; розвиток дрібної моторикирук; відгадування загадок.
Розвиваюче середовище: Для галявини: дерево – ялина, шишки, пеньки, іграшка – білка, картки із зображенням тварин; фломастери, папір; м'яч, фішки синього та зеленого кольору.

Хід сценарію.

Хлопці! ви любите подорожувати? Давайте тоді вирушимо сьогодні до лісу. У лісі багато різних звуків – давайте послухаємо їх та пограємось.

Гра «Дізнайся і зобрази».

Ось капають краплі, стукають по листочкам – діти зображують; ось шелестить трава – діти зображають – шу-шу-шу; а ось кукує кукушечка-діти зображують; а зараз повіяв вітер – діти зображують; а зараз стукає дятел – діти зображають.

Вихователь: ось скільки різних звуків, отже ми вже опинилися в лісі. (Діти сідають на стільці).

Подивіться – хто нас зустрічає лісовою галявиною. Білочка. Діти вітаються. Білочка має цікаві загадкидавайте відгадаємо їх.

Хитра шахрайка, Руда головка,
Пухнастий хвіст - краса,
Хто це? …(Лиса).

Хто взимку холодний

Бродить злий, голодний?... (Вовк).

3. Ось голки та шпильки

Вилазять з-під лави.

На мене вони дивляться,

Молока вони хочуть…. (Їжачок).

4.Він всю зиму в шубі спав,

Лапу буру смоктав.

А, прокинувшись, почав ревти.

Це звір - лісовий ... (Ведмідь).

Довге вухо,

Комочок пуху,

Стрибка спритно,

Любить морквину ... (Заєць).

6. Руде маленьке звірятко

Все по гілках скок - скок ... (Білка).

Вихователь: ось хлопці всіх звірів ми впізнали, і вони вийшли до нас на галявину. Тільки вони хочуть щоб ви назвали їхні імена та перший звук у імені, щоб їх ніхто не плутав.

Завдання «Назви слово та перший звук». (картки)

Діти називають –

Білка - "б", лисиця - "ль", вовк - "в", ведмідь - "м", заєць - "з", лось - "л", рись - "р", олень - "о".

Гра «Великий і маленький братик» – показати кольором твердий та м'який звуки.

Вихователь: хлопці ми з вами потрапили у гості до звірів. Спочатку ми потрапили до слонів. Нас зустрічає тато-слон, мама-слониха, їх син-слоненя. А хто нас зустрічатиме у…

Цей посібник призначений для розвитку у дошкільнят звукової сторонимови та ознайомлення з основами грамоти. У книзі містяться програма, методичні рекомендації та плани занять для молодшої, середньої, старшої та підготовчої груп.

Книга адресована педагогам дошкільних освітніх установ.

    Наталія Сергіївна Варенцова - Навчання дошкільнят грамоти. Посібник для освітян. Для занять із дітьми 3–7 років 1

Наталія Сергіївна Варенцова
Навчання дошкільнят грамоти. Посібник для освітян. Для занять із дітьми 3–7 років

Варенцова Наталія Сергіївна – кандидат педагогічних наук; автор наукових публікацій, присвячених проблемам оволодіння основами грамоти у дошкільному віці, підготовці дітей до школи, розвитку розумових здібностейта пізнавальної активності дошкільнят, спадкоємності дошкільної та початкової загальної освіти.

Передмова

Але перш ніж почати читати, дитина має навчитися чути, з яких звуків складаються слова, проводити звуковий аналіз слів (тобто називати по порядку звуки, з яких складаються слова). У школі першокласника спочатку вчать читати і писати і тільки потім знайомлять з фонетикою, морфологією і синтаксисом рідної мови.

Виявляється, що дітям віком від 2 до 5 років надзвичайно цікаво займатися звуковою стороною мови. Цим інтересом можна скористатися і ввести ("занурити") дитину в дивовижний світ звуків, відкрити особливу мовну дійсність, де починаються ази фонетики та морфології російської мови, і таким чином привести до читання до шести років, минаючи горезвісні "муки злиття" звуків через з'єднання літер ("мі а -буде ма ").

Діти осягають певну систему закономірностей рідної мови, вчаться чути звуки, розрізняють голосні (ударні та ненаголошені), приголосні (тверді та м'які), порівнюють слова за звучанням, знаходять подібність і відмінність, ділять слова на склади, складають слова з фішок, відповідних звукам, та ін. Пізніше діти навчаються ділити мовленнєвий потік на речення, речення – на слова, знайомляться з літерами російського алфавіту, складають слова та речення з них, використовуючи граматичні правила написання, опановують послоговий та злитий способи читання. У цьому навчання читання перестав бути самоціллю. Це завдання вирішується у широкому мовному контексті, діти набувають певного орієнтування в звуковій дійсності рідної мови, у них закладається фундамент майбутньої грамотності.

Навчання з цієї допомоги розраховане на дітей 3–7 років. Воно збудовано з урахуванням вікових особливостейдошкільнят і ґрунтується на їхній виборчій сприйнятливості до оволодіння грамотою. Діти 3-5 років займаються звуковою стороною мови, виявляючи при цьому особливу обдарованість, а діти 6 років з великим інтересом освоюють знакову систему, читають.

В результаті навчання діти приходять до школи не тільки читаючими, а й здатними аналізувати усне мовлення, грамотно складати слова та речення з букв абетки.

Під час навчання дітей письма ми свідомо обмежуємося підготовкою руки до письма. У молодшому дошкільному віці (3-4 роки) важливим досягненням є оволодіння довільними рухами рук та пальців. При цьому широко використовується здатність дітей наслідувати: дитина підлагоджує свої рухи до певної мірки дорослого, зображуючи улюблений персонаж. У старшому дошкільному віці (5–6 років) діти опановують безпосередньо графічні вміння та пишучий інструмент (фломастер, кольоровий олівець). Дошкільнята обводять за контуром обриси будиночків, парканчиків, сонечка, пташок тощо; штрихують, добудовують та конструюють зображення букв. Діти навчаються відтворювати у робочому рядку різні предметні образи, наближені до конфігурації друкованих літер. При навчанні дітей письма важливо не так навчити їх окремим умінням, скільки сформувати в них весь комплекс готовності до письма: поєднання темпу і ритму мови з рухами очей і руки.

Навчання відбувається у захоплюючій ігровій формі.

Цей посібник складається з кількох частин: програми, методичних рекомендаційщодо розвитку у дошкільнят звукової сторони мови та ознайомлення їх з основами грамоти та докладних планівзанять з описом дидактичного матеріалу з усіх вікових груп.

Посібник призначений для освітян дошкільних освітніх закладів. Воно також може бути корисним і батькам.

Програма

Ця програма включає три напрямки роботи з дітьми дошкільного віку: розвиток звукової сторони мови, ознайомлення зі знаковою системою мови та підготовка руки до письма

p align="justify"> Робота з формування у дітей звукової сторони мови та ознайомлення з основами грамоти, перш за все, пов'язана з розвитком пізнавальних здібностей і вихованням довільності поведінки.

Розвиток розумових здібностей дітей відбувається у процесі оволодіння діями заміщення звуків промови. Діти вчаться моделювати як окремі мовні одиниці (склади, звуки, слова), і мовної потік загалом (пропозиції). При вирішенні пізнавальних завдань вони здатні використовувати готові схеми, моделі та будувати їх самостійно: ділити слова на склади, проводити звуковий аналіз слів, ділити пропозиції на слова та складати їх зі слів та літер; порівнювати моделі слів за звуковим складом, підбирати слова до заданої моделі тощо.

Розвиток пізнавальних здібностей сприяє усвідомленому відношенню дітей до різних сторін мовної дійсності (звукової та знакової), веде до розуміння деяких закономірностей рідної мови, формування основ грамотності.

У процесі підготовки руки до письма у дітей розвиваються як пізнавальні, так і творчі здібності. Спочатку дошкільнята опановують довільні рухи кистей і пальців рук (зображують різні явища та об'єкти: дощ, вітер, кораблик, паровозик, зайчик, метелика та ін.); потім – графічними вміннями при ознайомленні з елементами писемного мовлення. Діти вчаться кодувати мову та "прочитувати її код", тобто моделювати мову прийнятими в культурі російської мови знаками. Дошкільнята конструюють, добудовують за допомогою фломастерів або кольорових олівців окремі об'єкти та явища: курені, сонечко, пташок, човники тощо. Подібні заняття сприяють розвитку уяви, фантазії, ініціативи та самостійності дітей.

Основи грамоти розглядаються у програмі "як пропедевтичний курс фонетики рідної мови" (за Д. Б. Ельконін). Програма будується на матеріалі методики, створеної Д. Б. Ельконіним та Л.E. Журовій. Ознайомлення дитини з фонемною (звуковою) системою мови має значення не тільки при навчанні її читання, але й для подальшого вивчення рідної мови.

Молодша група

Програма для молодшої групивключає два розділи: розвиток фонетико-фонематичної сторони мови з метою підготовки дітей до навчання звуковому аналізу слів і розвиток рухів кистей і пальців рук з метою підготовки руки до письма.

Робота з розвитку у дітей звукової сторони мовиспрямовано вдосконалення їх артикуляційного апарату та фонематичного сприйняття.

У ході занять дітей знайомлять із звуками навколишнього світу, звуком як одиницею мови. Вичленовуючи звуки із загального потоку, діти розпізнають, хто чи що видає їх. Потім під час звуконаслідувальних вправ вони вчаться правильно вимовляти голосні звуки (а, о, у, і, і, е)і деякі приголосні (м – мь, п – п, б – б, т – тьта ін)? крім шиплячих і свистячих. Терміни, що характеризують звук (голосні, приголосні тощо), на заняттях не використовуються.

(Середня група)

Ціль:

1. Закріпити вміння інтонаційно виділяти звук у слові, здатність визначати перший звук у слові, моделювати складовий склад одне – трьох складних слів.

2. Розвиток уміння підбирати слова із заданим звуком.

3. Розвиток довільних рухів пальців рук.

4. Збагачення словникового запасудітей

Хід заняття.

Придумано кимось

Просто та мудро,

При зустрічі вітатись «Доброго ранку»

Доброго ранку сонцю і птахам,

Доброго ранку усміхненим особам

І кожен стає добрим, довірливим,

Нехай доброго ранкутриває до вечора!

Давайте, хлопці візьмемося за руки, і поділимося, один з одним теплом, щоб наш ранок, також було добрим до самого вечора. А зараз хлопці я пропоную вам невелику подорож до лісу.

Дивіться хлопці, тут на галявині, стоїть будиночок. У цьому будиночку дружно живуть

Кішка – Кіс – Кіс

Гусак – Га – Га

Баран – Беє

Кінь – Іго – го

Тигреня – Рик

Волі будиночка тече річка, і пройти до будиночка, можна тільки по цьому містку. Але місток цей не простий, він чарівний. Піти з будиночка можна, а назад пройти важко. На перилах містка сидить вчений птах. Кожного, хто підходить до містка, вона запитує, з якого звуку починається ім'я тварини чи птиці. Хто правильно скаже, той пройде в будиночок, хто не скаже, чи забув, перед тим місток провалюється.

Ось повертаються тварини та птахи після прогулянки, підійшли до містка, дуже втомилися, хочуть скоріше додому потрапити і не можуть, забули, з якого звуку починається їхнє ім'я. Допоможемо їм, діти! (Підвести по черзі до містка тварин, діти називають відповідні звуки і називають який він (твердий або м'який приголосний звук).

Молодці хлопці! Всі звірятка дуже вдячні вам. А тепер вставайте, трохи пограємось:

У нас славна постава

Ми звели лопатки.

Ми схожі на шкарпетках

А потім на п'ятах

Ходімо м'яко, як лисята

І як ведмедик клишоногий

І як сірий вовк- Вовченя

І як зайка трусишка.

Ось згорнувся вовк у клубок,

Тому що він здригнувся

Промінчик їжачка торкнувся

Їжачок солодко потягнувся.

А тепер подивимося, які ви уважні хлопці. Гра «Назви скільки». Вихователь показує картки зображенням різних предметів, а діти називають іменники у множині.

Молодці, хлопці, сподобалося вам грати? Давайте пограємо ще в гру «Назви який?» Олівець який? (Дерев'яний, гострий, зелений, зламаний). Дерева які? і т.д

Молодці хлопці! Мені дуже сподобалося з вами грати та подорожувати. І наступного разу ми вирушимо з вами ще в цікаву подорож.



Схожі статті

2024 parki48.ru. Будуємо каркасний будинок. Ландшафтний дизайн. Будівництво. Фундамент.