Робота над технікою арпеджіо у класі гітари. План-конспект вступного заняття «Знайомство з гітарним мистецтвом

КДП "Гімназія № 21 акімату міста Рудного"

РОЗРОБКА УРОКУ

з учня 4 класу Власовою Аліною

Тема: «Розвиток технічних навичок

у учнів молодших класів»

Викладач за класом гітари

Гунько М.Ю.

2014 р .

Розробка уроку з учня 4-го класу Власовою Аліною.

Тема урока : Розвиток технічних навичок у учнів молодших класів

Мета уроку : Виховання творчого підходудо роботи над творами.

Завдання уроку : Освітні, розвиваючі та виховні

    Вивчення технічних особливостей виконання прийомів гри «апояндо» та «тирандо».

    Розвиток навичок читання нот з аркуша.

План уроку:

    Робота над музичними творами (Анонім – «Старовинний танець», О. Кисельов «Добра пісенька з мультфільму»).

    Робота над читанням з аркуша (О. Вініцький «Вчитель та учень. 95 дуетів»).

    Висновок. Домашнє завдання.

Хід уроку:

    Анонім «Старовинний танець». Перевірка домашньої роботи– учениця напам'ять виконала першу частину твору. Викладач звернув увагу учня, що текст має виконуватися без жодної запинки. Для цього дуже важливо виробити вміння подумки трохи випереджати те, що виконується в даний момент, наприклад: учениця грає перший такт, а в думках вона вже зіграла другий і т.д. Також звернули увагу на роботу лівої руки. Важливий момент– пальці лівої руки повинні хіба що «висіти» над ладами, тобто. бути заздалегідь підготовленими. Для цього потрібно стежити за правильною постановкою лівої руки.

Після цього було розібрано текст другої частини, визначено точну аплікатуру і учні дали завдання вивчити її напам'ять.

    О. Кисельов «Добра пісенька з мультфільму». Знайомство з твором – визначили розмір та тональність. Викладач програв п'єсу для учениці від початку до кінця. Потім твір було поділено на три періоди по 8 тактів. Після чого учениця почала читати з аркуша у дуже повільному темпі. На цьому етапі особлива увага приділяється рівності виконання, яка вже при читці з аркуша, що вчиться, повинна намагатися ритмічно точно виконувати текст.

Також знайшли точну аплікатуру лівої і правої руки. Учниці було дано завдання вивчити першу частину твору.

    А. Вініцький «Вчитель та учень. 95 дуетів». На завершення уроку було приділено увагу розвитку навички читання нот із аркуша. Учениця разом із викладачем прочитала з аркуша мелодії № 1,2,3 зі збірки О. Віницького.

Роботу над творами завершено. Викладач пропонує домашнє завдання.

Самоаналіз :

Я, Гунько Максим Юрійович, викладач за класом гітари, 2-а категорія, стаж роботи 3 роки 7 місяців, 23.10.2014 року провів урок із учня 4-го класу Власовою Аліною на тему: «Розвиток технічних навичок у молодших класів».

Мета уроку : виховання творчого підходу до роботи над творами На уроці вирішувалися освітні, розвиваючі та виховні завдання, а саме:

1) Вивчення технічних особливостей виконання прийомів гри «апояндо» та «тирандо».

2) Розвиток навичок читання нот із аркуша.

    Виховання у учня творчого підходу під час роботи над творами.

Урок пройшов у творчій атмосфері. Учениця працювала на уроці дуже старанно та з цікавістю.

На уроці я використав словесні дидактичні методи та метод показу на інструменті.

Надалі я планую продовжити роботу з учнями з розвитку техніки, читання нот з аркуша, а також велику увагу приділити грі в ансамблі, т.к. це розвиває слух, почуття метра та підвищує у учня мотивацію та інтерес до занять.

Для вдосконалення своєї педагогічної майстерності я планую відвідати уроки своїх колег та викладачів музичного коледжу.

Я вважаю, що тему уроку розкрито, завдання уроку вирішено, мети досягнуто.

Відкритий урокпо темі: " Робота над технічним матеріалому класі гітари»

Викладач ДМШ №14

Антух Дар'я Вікторівна

Учня 3 класу

Володимирова Олена.

Ціль: Формування та розвиток технічних здібностей учня.

Методи:

Словесний - спілкування з учням, обговорення.

Наочний показ педагогом технічного матеріалу; показ відео матеріалів, переконання.

Практичний виконання учням технічного матеріалу, безпосередньо відпрацювання окремих місць, пасажів, арпеджіо, самооцінка, контроль

Завдання: Освітні:

1. Познайомити з необхідними вправамиу розвиток незалежних рухів пальців правої руки.

2. Навчити способів роботи з гамами, гаммаподібними пасажами та арпеджованою фактурою.

​ Розвиваючі:

1. Сприяти розвитку сили та незалежності пальців правої руки.

2. Сприяти розвитку основних ігрових рухів.

3. Сприяти розвитку навичок виконання складних аплікатурних варіантів для правої руки на основі доступного нотного матеріалу.

​ Виховні:

1. Виховувати любов до гри на гітарі.

2. Прищепити любов до технічного матеріалу як до невід'ємної частини музиканта.

3. Виховувати культуру виконання.

4. Виховувати грамотного музиканта, за допомогою осмисленого виконання технічного музичного матеріалу.

План уроку:

Вступ.Початковий етап роботи під час уроку.

а) вправи для учня без інструмента.

Набуття початкових практичних навичок роботи над незалежністю пальців правої руки на гітарі.

а) вправу на незалежність пальців правої руки;

б) вправи до роботи з якістю звуку.

3.Робота над гамою та гаммаподібними пасажами на прикладі етюду.

а) робота над якістю звуковидобування;

б) робота з ритмічними малюнками за картками.

в) різні варіантивиконання етюду.

4. Робота над технікою арпеджіо з прикладу «Прелюдов» М.Каркассі.

а) прослуховування відеоматеріалів, враження та обговорення.

б) аналіз прелюд (вибір варіантів виконання);

в) різні варіанти виконання, оцінка своїх действий.

5. Підбиття підсумків роботи.

а) повторення пройденого матеріалу.

б) заохочення учня та завдання додому.

Хід урок

Хотілося б почати з цитати великих:Для людини з талантом і любов'ю до праці немає перешкод» ( Людвіг ван Бетховен).

Справді, тільки через любов і завзятість можна досягти відмінних результатіві не лише на музичній ниві.

Сьогоднішній урок присвячений нелегкій праці гітаристів. Це робота над технічним матеріалом. Як правило, для учнів це нудне і нецікаве заняття, гра гам, вправ та етюдів, але й без цього ми не зможемо розвиватися та домагатися всіляких висот у музиці.

План уроку:

1) Організаційний момент

2) Розминка. Вправи, створені задля свободу рухового апарату.

3)Робота з музичним матеріалом (з використанням здоров'язброїючої технології).

4) Проблемна ситуація на основі навчального матеріалу.

5) Закріплення пройденого матеріалу - виразні засобиу музиці (використання ігрової технології).

6) Підсумок уроку.

7) Домашнє завдання.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Управління системою освіти адміністрації Луховицького муніципального району

МБОУ ДОД «Краснозаплавна сільська ДМШ»

Відкритий урок зі спеціальності

(відділення народних інструментів)

На тему: «Основні етапи початкового навчання гри на гітарі»

Викладач: Романова О.М.

П. Червона заплава 2012 рік

Тип уроку : комбінований (закріплення знань, комплексне застосування знань).

Урок включає:

Організаційну та змістовну установку

Перевірку глибини розуміння та міцності знань учня

Взаємодія викладача та дитини на основі повідомлення – засвоєння нових знань, умінь, навичок

Закріплення вивченого матеріалу та вправ

Діагностику міцності засвоєння знань

Інструктаж з виконання домашнього завдання

Вид уроку: традиційний

Мета уроку : закріплення поняття засобів музичної виразності на матеріалі вправ, дидактичних ігор та творів, що вивчаються.

Методи навчання :

1) Перспективний: словесна передача та слухове сприйняття. Викладач повідомляє готову інформацію із використанням демонстрацій. Учень осмислює та запам'ятовує.

2) Репродуктивний: запам'ятовування учням повідомленої викладачем інформації. Сприяє формуванню знань, умінь та навичок через систему вправ.

3) Практичний: музично- дидактичні ігри, повторні дії з метою вдосконалення навички та розвитку музичного слуху

Методичні прийоми:

Словесна, наочна, практична

Активація слуху, звернення до музичного сприйняття учня

Розвиток мислення, творчої ініціативи

Прийоми контролю та самоконтролю: при виконанні слухати звук, що відтворюється; правильно виконувати мелодію та передавати ритмічний малюнок.

Психологічні умови на уроці:

Мобілізація уваги, пізнавальна активність, оптимальний темп уроку, гнучкість, уміння композиційно перебудувати урок з урахуванням складної ситуації, психологічний мікроклімат на уроці.

Завдання уроку:

У цікавій для дитини формі закріпити поняття виразних засобів у музиці та їх вплив на емоційно-образний тон твору, для розширення творчих можливостей учня у процесі навчання на інструменті.

1)Освітні: закріпити вивчені теоретичні знання (штрихи, лад, темп, тембр, ритм, мелодію), продовжити формування практичних навичок, роботу з динамічними відтінками, виконання твори у заданому темпі).

2)Розвиваючі: розвиток слуху, координація рухів, образне музичне мислення, творча активність через різні види діяльності.

3)Воспитывающие: виховувати любов до музики, виховувати естетичний смак, виховувати посидючість, працьовитість, зібраність.

Засоби навчання:

Інструмент (гітара), стілець, підставка для ніг, пульт, ноти, малюнок, музичні ребуси.

Застосування педагогічних технологій:

1.Здоров'язберігаюча:

Розвиваються м'язи пальців, що позитивно впливає пам'ять. Музичні заняття вчать раціональніше використовувати свій робочий день, він буде організованішим.

Раціональна організація уроку: динамічна пауза, включення ігрових моментів, вправи.

Чергування різних видівнавчальної діяльності (гра гам, вправ змінюється розбором нотного матеріалу, повторенням вивчених п'єс та слухання музики).

На уроці важливим є психологічний комфорт, стиль спілкування викладача з учнем, заряд позитивних емоцій, Вияв доброзичливості.

2.Технологія особистісно-орієнтованого навчання:

Визнання учня головною діючою фігурою всього освітнього процесує особистісно-орієнтована педагогіка. В основі цієї технології лежить визнання індивідуальності, самобутності кожної людини, її розвиток, насамперед як індивіда, наділеного своїм неповторним суб'єктивним досвідом. На уроці створюються умови самореалізації учня, розвиток індивідуальних пізнавальних здібностей, творчої уяви.

Вправи «Крокуючі пальчики», «Фокус-покус».

Це завдання стимулює учня до самостійного виборуспособів вирішення цього завдання; виявляє суб'єктивний досвід учня; оцінює як результат, а головним чином процес вчення; стимулює саморозвиток, самовираження під час оволодіння знаннями.

3.Технологія проблемного навчання:

Ця технологія має на увазі послідовне та цілеспрямоване висування навчальних проблем перед учням. Учень входить у активну розумову діяльність, висловлює власну думкута активно засвоює знання.

4.Технологія формування мотивації чи ігрова технологія:

Технологія передбачає організацію ігрової діяльності, спрямовану на пошук, обробку та засвоєння навчальної інформації. Добре використовувати її під час початкового навчання. Включення у навчальний процес ігрових моментів підвищує інтерес учня до занять на інструменті, активізує його творчу діяльність. Викладач створює на уроці так звану ситуацію успіху. Відчуття успіху підвищує мотивацію до навчання, підтримує інтерес та захопленість грою на інструменті та викликає позитивні емоції.

План уроку:

1) Організаційний момент

2) Розминка. Вправи, створені задля свободу рухового апарату.

3)Робота з музичним матеріалом (з використанням здоров'язброїючої технології).

4) Проблемна ситуація на основі навчального матеріалу.

5) Закріплення пройденого матеріалу – виразні засоби у музиці (використання ігрової технології).

6) Підсумок уроку.

7) Домашнє завдання.

Хід уроку:

1) Організаційний момент. Привітання, посадка за інструментом, налаштованість на активну творчу роботу.

2) Розминка. Вправи «Крокуючі пальчики»спрямовані на свободу пальців правої руки. (Слідкуємо за якістю звуковидобування та свободою пальців правої руки).

Вправа «Фокус-покус»(Простукати ритмічний малюнок вірша):

Фокус - покус, тралі - вали,

Їде миша на самоскиді.

Ти чого ж, це миша,

Зверху вниз дивишся на нас?

Киш, киш, киш.

П П П П П

1 1 2 2 1 1 3 3

П П П П П

1 1 4 4 1 1 3 3

П П П |

1 1 2 2 1 1 3

П П П |

1 1 4 4 1 1 2

Закріплення навички non legato на вивченні гамифа мажор . Виконання з опорою перший звук, робота з динамікою.

Повторення гам до мажор і ре мажор у рухомому темпі, з використанням динамічних відтінків та різних ритмічних малюнків (використання тривалостей - четвертних та восьмих).

Л.Панайотов Етюд (ля мінор).

3)Робота з музичним матеріаломз використанням здоров'язберігаючої технології. Учениця виконує вивчені раніше п'єси.

Н.Поняєв «Осінь»(прослуховування, робота над чином, робота над динамікою), використання наочного посібника(Малюнок).

Українська народна пісня «Їхав козак за Дунай» (робота над важкими місцями).

Фіз. розминка:

Вправа для очей - посунути очима вправо, вліво, вгору, вниз, закрити їх, відкрити.

Вправа «Сороконіжка» - зімкнути руки в кільце (права рука знаходиться верхи), по черзі переступати пальцями обох рук поверхнею рук, промовляючи текст: «Дві сороконіжки бігли по доріжці. Побігли, побігли і один одного догнали».

4) Проблемна ситуація на основі навчального матеріалу

Обробка В.Калініна російська народна пісня «Як при лужку»

(Розбір нотного тексту, перегляд окремих партій – теми та акомпанементу, програвання теми зі словами пісні, з'єднання 2-х партій).

5) Закріплення пройденого матеріалу(ноти першої та другої октави, виразні засоби в музиці) з використанням ігрової технології (малюнки, ребуси).

6) Підсумок уроку:

Засоби музичної виразності безпосередньо впливають на характер музичного твору, його образ. Одночасний розвиток слуху, почуття ритму, уміння читати нотний запис, грати виразно підвищує ефективність оволодіння кожною навичкою окремо і забезпечує цілісний, системний підхіддо навчання. Активне переживання музичного твору допомагає сприйняттю музики та позитивно позначається на творчий процес. Запалюючи іскру інтересу у пізнанні захоплюючого світу музики, ми виховуємо в учні любов до мистецтва, формуємо його художньо-естетичний смак.

7) Домашнє завдання, проставлення оцінки.


Муніципальне освітня установа додаткової освітидітей «Унецька дитяча школа мистецтв»

Відкритий урок

Тема:«Робота над технікою арпеджіо у класі гітари»

Провела викладач: Малюкова І.І.

з уч – ся 2 класу Карпекіним Михайлом

Тема урока:"Робота над технікою арпеджіо в класі на гітари".

Мета уроку: Розвиток навички виконання арпеджіо на гітарі у молодших класах ДШІ

Завдання:

    Вчити учня навичкам та вмінню роботи з арпеджованою фактурою;

    Вчити слухового сприйняття музики;

    Розвинути техніку правої руки;

    Розвивати виконавську майстерність;

    Розвивати мислення, вміння аналізувати та зіставляти;

    Виховувати інтерес до музичних творів, що вивчаються, прагнення до самовдосконалення.

Обладнання:

  • Підставка під ногу

  • Нотна література

    Дидактичний матеріал

    Комп'ютер

    Відео матеріал

План уроку

    Організаційний момент

    Повідомлення теми уроку

    закріплення первинних знань

    визначення використовуваних у роботі музичних термінів

    Робота над інструктивним матеріалом

    вправи на незалежність та рухливість пальців правої руки

    Л. Панайотов Етюд С - dur

    Робота над технікою арпеджіо на прикладах

    Р.М.П. обр. У Токарєва «У сирому борі стежина»

    В. Козлов «Маленька арфістка»

    Повторення пройденого музичного матеріалу

    Підсумок уроку

Хід уроку

    Організаційний момент

Вітання.

Урок проводиться з учням другого класу спеціалізація гітара Михайлом Карпекіним (10 років)

    Повідомлення теми уроку

Тема урока:«Робота над технікою арпеджіо в класі гатари»

Розмова.Ти бачив гру гітариста, як легко та вправно працюють руки виконавця. Хочеш дізнатися, як досягти такої легкості виконання? Учень – «Так».

Тоді нам слід вивчити основні методи роботи над виконавською технікою. Звичайно всю роботу на одному уроці показати неможливо, тому сьогодні ми з тобою покажемо тільки її частину.

Звуковитяг- Одна з найскладніших і важливих складових гри на гітарі. Об'єктивна складність отримання чистого, красивого і багата на пофарбований обертонами звук вимагає особливої ​​увагидо роботи з нього, особливо у перших етапах навчання.

Назви основні прийоми звуковидобування? Учень – апояндо та тирандо. Правильно.

Апояндо(Удар) – цей прийом полягає в ковзанні пальця по струні з опорою або зупинкою на наступній струні:

    Показ на інструменті

    Картки

Звук отримують при апояндо глибокий, об'ємний, сильний. Застосовують, коли потрібно виділити мелодію.

Тирандо(щипок) – прийом полягає у відтягуванні струни дугоподібно вигнутим пальцем. Якщо продовжити рух пальцем, то він торкнеться долоні. Зупинки на струні не має.

    Показ на інструменті

    Програвання відкритими струнами

    Картки

Застосовується тирандо під час виконання подвійних нот, акордів, арпеджио, під час підголосів в акомпанементі.

Що таке акорд? Учень – це співзвуччя трьох і більше звуків, взятих одночасно.

Якщо звуки акорду зіграти по черзі, таке виконання називається арпеджіо.

Слово арпеджіо походить від італійського arpeggio – що означає грати як на арфі.

Ти знаєш такий інструмент? Учень – Так, вона має трикутну формута багато струн.

    Розмова про арфу

    Показ відео матеріалу

Арпеджіо в гітарній техніці має дуже велике поширення і тому може вважатися одним з провідних прийомів гри. Комбінації пальців арпеджіо дуже різноманітні. Роботу над Арпеджио слід починати з більш простих фігурацій у повільному темпі.

    Робота над інструктивним матеріалом

    Робота з вправами на відкритих струнах по збірці А. Гітмана « Початкове навчанняна шестиструнній гітарі»

    Вправа зі збірки М. Александрова «Абетка гітариста» (№ 9,10,11,12)

    Дитячі пісеньки: М. Олександрова «Маленький кораблик», «Морські хвилі»

Робота на уроці:

    Слідкували за якістю звуку;

    Правильна робота пальців правої руки;

    Відпрацьовували рухливість та незалежність пальців правої руки у різній послідовності.

    Л. Понайотов Етюд С - dur

Розмова:Етюд написаний у тональності С – dur, розмір 34 мелодія з акомпанементом.

Який технічний прийом обробляли? Учень – тризвучне спадне арпеджіо. Назви аплікатуру правої руки? Учень – a mi.

Перевірка д\з- Перевірка знання тексту, аплікатури.

Робота на уроці: намагалися досягти максимальної чіткості, частоти та рівності звучання, виділяючи при цьому верхній мелодійний звук способом апояндо безіменним пальцем правої руки, а звуки, що акомпанують, способом тирандо. Контролювали порядок руху пальців правої руки.

Д/з– стежити за правильним звуковидобуванням та виконанням аплікатури.

    Робота над технікою арпеджіо у п'єсах.

    Р.Н.П зр. У Токарєва «У сирому борі стежина».

Розмова.П'єса написана у варіаційній формі (тема та варіація). Тональність a – moll, у варіації гармонійний вигляд.

Сьогодні ми покажемо роботу над варіацією, т.к. провідну роль її виконанні виконує права рука. Вона викладена чотиризвучним арпеджіом в аплікатурі p i mi, мелодійну лінію веде великий палець.

Перевірка д/з- Виконання точного тексту, вірною аплікатурою.

Робота на уроці:слухали, аналізували, працювали над звуком, відпрацьовували точне влучення третього пальця на ноту сіль діез малої октави.

Д/з- Грати повільно, рівно, слухати бас.

    В.Козлов «Маленька арфістка»

    Виконання твору викладачем;

    Розповідь про композитора, знайомство з його творчістю;

    Аналіз твору.

Д/зсамостійний розбіртексту.

    Повторення пройденого музичного матеріалу.

    Б.Ковач Етюд С – dur

    О.Максимов «Мрії»

    Підсумок уроку

    Аналіз музично - практичної діяльності учня на уроці

    Виставлення мотивованої оцінки

    Узагальнені д/з

Самоаналіз уроку

Тема урока: «Робота над технікою арпеджіо в класі гітари»

Арпеджіо найприродніший прийом гри на гітарі. Виконання гармонійних фігурацій сприяє розвитку техніки пальців правої руки. Міцна основа техніки гри закладається в підготовчих вправетюди. Розрахованих вироблення стійких правильних навичок, природних рухів пальців правої руки. Розвиток техніки значною мірою залежить від природних здібностей учня. Учні із середніми виконавськими даними можуть досягти високої технічної майстерності за умови правильно організованої систематичної роботи.

Карпекін Михайло, який навчається, має середні музичні дані, працездатний, займається сумлінно. Стан апарату задовільний.

Мета уроку:розвиток навички виконання технічного прийому арпеджіо на гітарі у молодших класах ДШМ.

Завдання:

    Освітні:

    Ознайомити з необхідними вправами у розвиток незалежних рухів пальців правої руки;

    Навчання способом роботи з арпеджованою фактурою;

    Розвиваючі:

    Сприяти розвитку сили та незалежності пальців правої руки;

    Сприяти розвитку основних ігрових рухів в арпеджованій фактурі;

    Сприяти розвитку навички виконання складних аплікатурних варіантів для пальців правої руки на основі доступного нотного матеріалу

    Виховні:

    Виховувати любов до гри на гітарі;

    Виховувати культуру виконання;

    Виховувати грамотного музиканта за допомогою осмисленого виконання технічного музичного матеріалу.

Тип уроку:комбінований.

Методи та прийоми:на уроці використовувалися сумлінний, наочний, пояснювально – ілюстративно, накопичення знань, самоконтроль, частково – пошукові методи, відеоматеріал, створення успіху.

Етапи уроку дотримання.

Час відведений попри всі етапи уроку розподілено раціонально. Підсумовуючи, можна сказати, що поставлені завдання вдалося вирішити, а також зберегти та розвинути продуктивну мотивацію вчення, настрою та самопочуття.

Урок результативний.

План-конспект відкритого уроку

Викладач Портнягін Сергій Олексійович

МБУДО м. Іркутська ЦДТ

Об'єднання «Гітара»

Тема урока:«Робота над посадкою та постановкою рук у класі гітари»

План уроку

2. Розминка

3. Основна частина

4. Закріплення

Цілі уроку:

навчальні: познайомити учня з правильною посадкою та постановкою рук

виховні: виховання естетичного смаку, завзяття у досягненні мети, працьовитості

розвиваючі: розвиток уяви, образного мисленняпрактичних навичок та умінь на інструменті.

завдання уроку:попрацювати над посадкою та постановкою рук учня.

Хід уроку

У фундаменті виконавської майстерності правильна посадка гітариста є наріжним каменем. Так само правильна постановка рук є основою у технічному розвитку учнів.

Розглянемо основні засади правильної посадки:

1) Вибір стільця підходящої висоти.

2) Висота підставки ноги.

3) Рівне положення інструменту по відношенню до підлоги.

4) Положення правої руки на обечайке.

5) Обов'язкове положення пензля з трохи вигнутим чи вирівняним зап'ястям.

6) Положення корпусу з прямою спиною трохи нахилене вперед до зіткнення з інструментом

7) Розслаблене положення тіла з гарною опорою на ліву ногу та з опорою правої руки на інструмент.

Основні принципи постановки рук:

1) Головне у постановці лівої руки є рівне положення великого пальцящо знаходиться на середині грифа

2) положення решти чотирьох пальців перпендикулярно струнам, зігнутим подібно до фортепіанних молоточок

3) пальці лівої руки повинні звикнути до розширеного положення.

Показ викладачем приклад правильної посадки та постановки рук. А також виправлення помилок у даного учня.

Заключний етап: демонстрація учням засвоєного на уроці.



Схожі статті

2024 parki48.ru. Будуємо каркасний будинок. Ландшафтний дизайн. Будівництво. Фундамент.